Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Manapság annyira ritka dolog,...

Manapság annyira ritka dolog, hogy egy babának nem kell tápszeres pótlást adni soha?

Figyelt kérdés
Ahány ismerősöm van és szült mostanában, mindenhol volt/van tápszer... Az egyiknek ilyen, a másiknak olyan okból. De olyan példát nem nagyon látok, hogy valakinek rendesen megindult a teje, és sosem kellett egyetlen korty tápszer sem a babának. Aki nagyon akar szoptatni és mindent megtesz érte, ott is kellett az első 1-2-3 hétben pótlás.
2019. febr. 5. 11:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
89%
Bírom ezt a "manapság" dumát. "Régen" tudod mi volt? Úri asszonyok nem pepecseltek a szoptatással. Szépen odaadták a gyereket a szoptatós dajkának. A paraszti réteg meg szépen kiment a tehénhez/kecskéhez, megfejte, a tejet felforralta, majd vízzel keverte, és úgy adta a babának. Vagy ha volt a közelben olyan szoptatós anya, akinek jobban ment, egyszerűen megszoptatta a "hiányt szenvedő" babát. Így lett a két (vagy több) gyermek egymás tejtestvére. Régen sem ment mindenkinek.
2019. febr. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
79%
Az en ismerettsegi koromben is sok a tapszeres, vagy potlast kell adni anyatej melle. En szoptatok 10 honapja, szerencsere sose kellett tapszert adni neki.
2019. febr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
51%

Mert a szoptatás eleinte nehéz, fáradságos, és túl csábító lehetőség a tápszer. És mert sokan nem kapnak megfelelő, releváns infókat, maguktól meg nem néznek utána a dolognak.

Egy hónapja született a második babám (az első is anyatejes volt, 2 évig szoptattam), tehát friss élmény:

a születés utáni első éjjel a legtöbb baba nagyrészt alszik, a második éjjel viszont baromira nem. Folyton sírnak, cicin akarnak lógni. Na, hát ezen a második éjszakán szép sorban az anyukák zöme besokallt, megbeszélték egymás közt, hogy ez így nem normális, ennek nincs semmi értelme, a gyerek éhezik, ők fáradtak, kell tápszer. Sorban besomfordáltak a csecsemősökhöz, kértek tápszert, és kaptak is, mert a csecsemősöknek is egyszerűbb így, a baba csöndben van, anyukának se kell segíteni a szoptatásban ugye. És ennyi, itt vége is lesz 90 százalékban a kizárólagos szoptatásnak. A tápszer eltelíti, leszedálja a babát, plusz kitágítja a gyomrát. Órákra bealszik, a mell nem kap ingert, nem termel úgy. A baba kitágult gyomrának nem lesz elég az első napokban még kevéske tej (ami amúgy elég lenne, ha nem tömték volna meg), nem akar küzdeni a tejért, és így már amúgy is éhes marad, még ha próbálkozik is. Aztán bejöhet még a cumizavar, és el se fogadja a cicit.

Én spec nem mentem be tápszerért, lógott rajtam egész éjjel a fiam, aztán másnap éjjel is, ezután reggelre két dinnye lett a mellem helyén és ömlött a tejem. Igaz, én tényleg nem nagyon aludtam. És a tápszert kérő anyukáktól megkaptam, hogy szerencsés vagyok. Ja, szerencse...

Aztán ott vannak a régi tévhitek, hogy 3 óránként 15 perc cici, nem több, x grammot kell ennie, kapjon közte vizet, ezek mind baromi károsak, de sokszor sajnos a védőnő/gyerekorvos nyomja. A császárosok nem tudnak szoptatni, a kismellűek se, anyám se tudott, ez genetika stb. Hülyeségek, de sokan elhiszik.

(Nekem anyám nem tudott szoptatni, mindkét gyerekem császáros volt, és kicsi a mellem, már amikor nem szoptatok :D).

Az a baj, hogy nagyon nehéz ezeket a tévhiteket kiirtani, meg azért sokan tényleg csak lusták ám, és kapaszkodnak mindenbe, amibe csak lehet. Mondjuk az meg az ő bajuk.

(Tisztelet a kivételnek természetesen, olyan is van, hogy tényleg nem megy, de sokkal ritkább, mint ahányan állítják)

2019. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
57%

Az èn lányom 1 csepp tápszert sem kapott. 2 éves szülinapig cicizett,onnantól kisded táplálás volt,plusz vitamin. Köszöni,jól van. Se tejital,semmi.


Tudod,kik erőltettèk volna? Az orvosok!


Kérdezték : Milyen tápszert kap? Volt kb 1 éves a lányom... Mondom anyatejes. Mogorva arckifejezéssel megismètelte a kérdést a doki. Én meg újra válaszoltam. Sose értettem,miért kellene tápot kapnia? Megevett MINDENT, amit egy olyan korú gyereknek meg kell ennie. Az összes főzeléket,gabonát,húst,levest,mindent. Kapott vitamint is.


Egyszer- kétszer adtam Sinlacot,mert nem hagyott bèkén a háziorvos: mindig kihànyta a lányom!!! Hát persze,szentjánoskenyérmagliszt meg egyebek...brrr...èn is kihánynàm. Az nem étel!


Szóval azon kívül,hogy a felírásból részesedést kap a doki,nem tudtam más indokot az erőltetésre.

2019. febr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%

Au,lehet,hogy elírtam: 1 éves kortól volt a kisded táplálás. Persze 6 hónapos korától már hozzátápláltam.

Nem volt kizárólag anyatejes 2 èves koráig... :)

2019. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
80%

A gyerekemnel nem kellett, es egyik baratnom gyerekenel sem, most a kisteso is kizarolag anyatejes. Rajtuk kivul meg egy anyukat ismerek, ahol szinten nem kellett, mindenki masnal igen. Sokan vannak, akik hormonalis dolgok miatt nem tudnak eleg tejet termelni (pl. pcos, IR eseten, en amugy tunetmentes vagyok ezekkel). Nagyon fugg a korhaztol, megelozo szoptatasi ismeretektol is, hogy sikerul-e. A legtobb gyerekes anyukanak nincs szivszoritobb hang annal, mint mikor a gyereke sir, marpedig egy korhazban tapszerezett, cumizavaros gyereknek nagyobb kuzdelem megtanulni szopizni. Sokan azt gondoljak, hogy a szoptatas az megy magatol ugyis, nem tanulnak rola, vagy ha tanulnak is, felulirja a valosag, mikor a csaszar utan nem indul be a tejtermeles, vagy a frissen hasbakonyokolt huvelyi uton szult anyuka gyereke full kifaradt az oxitol (mint nalunk), es a baba nem kuszik fel magatol a cicihez, es nem tud vakuumot kepezni automatikusan, csak alszik az elso 1-2 napban. Nekem az volt a mazlim, hogy a korhazban, ahol szultem, tenyleg rengeteget segitettek, konkretan kb. minden mellretetelhez kerhettem, hogy segitsenek ratenni, igy en is megtanultam, hogyan kell, es bar otthon sem volt egyszeru, mert sokszor 5-6x is ra kellett a fejet hatarozottan vezetnem ahhoz, hogy vakuumot kepezzen, megis sikerult.


Szules elott meg gondolkoztam, hogy veszek tapszert, biztos, ami biztos, elviszem magammal, hatha kell, aztan a ferjem mondta, hogy vesz a boltban, ha tenyleg kell. Utana valahogy meg sem fordult a fejemben. A szoptatas elso 3 hete mondjuk nem volt egy leanyalom, sirtam, mikor jott a kovetkezo szopi ideje, de vegul valahogy kitartottam, es jobb lett, igy utolag mar orulok, hogy igy alakult, de abszolut megertem azt is, aki feladja.

2019. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
93%
Mindenkinèl más a tűréshatár. Van, aki képes hónapokig 0-24-ben, embertelen fájdalmak közepette is szoptatni. Van, akinek ez nem megy. Nekem se. Nekem pl.nem ért annyit a szoptatás, hogy ne aludjunk és hulla fáradtak legyünk a babával. Első babával nap közben oké, hogy folyon cicin lóg, mert akkor tényleg nincs más dolgunk. Többedik gyereknél logisztikai kihívás, hogy mindig mellre kerüljön a baba, amikor szeretne, de megoldható. De hogy hetekig, hónapokig kínozzam magunkat alvásmegvonással, arra azt mondtam, hogy NEM.
2019. febr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
33%
Miért egyenlő a szoptatás az alvásmegvonàssal? Köszönöm,aludtam az első 2 évben is,pedig igény szerint szoptattam. Tápszerrel is kell etetni éjszaka is. Sőt,azt mèg el is kell készíteni!
2019. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
41%

13-s pont az ilyen emberek mint te teszik a szoptatni nem tudo embereket tönkre...


Te egy olyan ember vagy aki képtelen a másik börébe érezni magát, aki képtelen arra hogy a fekete-fehér kis világán kívül is lásson. ìtélkezel olyan felett amiben nem voltál még, ami neked nem úgy sikerült.

Nekem egy szuper házasságom van akkor most nekem minden házasságával küzdö embert lekellene néznem és elítélnem nekik miért nem megy?


Amit te leírtál a szoptatásról az egy álom kép, és vannak anyák akiknek bejön és vannak akiknek nem. AZ élet ennél sokkal össze tettebb mint ahogy te azt elképzeled. Ha minden anyának ömlene a csöcseiböl a tej akkor nem lenne tápszer és ismerni se ismernénk azt. Örülj, hogy a te csöcseid képessek voltak erre, de attól még másokat ne nézz le mert nekik a sors nem adott meg mindent.

2019. febr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Akkor nem teljesen reménytelen a helyzet? Első babámat várom, és rengeteg infót gyűjtöttem már a szoptatásról, mit és hogyan érdemes csinálni már rögtön a kórházban is. Szerencsére olyan helyen fogok szülni, ahol maximálisan támogatják és segítik is a szoptatást.

Bennem él egy olyan naiv elképzelés, hogy ha csak nincs komoly orvosi indok rá, akkor nem engedek tápot adni bent sem, és akkor majd menni fog a dolog. Rooming-in, nem adom le a babát stb...

2019. febr. 5. 13:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!