Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 10-ből 8 alkalommal biztos,...

10-ből 8 alkalommal biztos, hogy kínlódunk a szoptatással. Mit tudnék tenni? Teljesen bele keseredem.

Figyelt kérdés

Csak bölcső tartásban tudom szoptatni, próbáltam több pózt is, aminek az lett a vége, hogy megijedtem, hogy elejtem. Így letettem a próbálkozásról.

Tehát ez így zajlik most: felveszem, belefektetem a könyökhajlatba oldalt fekvésbe, hogy hasa a hasamhoz érjen. Ekkor ő vagy elkezdi a bimbó előtt hosszú percekig rázni a fejét, szája tátva, és nyöszörög. Vagy bekapja és feszíti magát, háta megfeszül. Vagy olyan rosszul fekszik a kezembe vagy én tartom nagyon rosszul, hogy folyamatosan kiesik a szájából, a másik kezemmel próbálkozom a szájához húzogatni.

Nem is eszik sokat, 60-80 grammot.

A csuklóm és a szívem is már nagyon fáj. Mit tehetnék, hogy segíthetnék neki?

7 hetes. A facebookos szoptatási csoportot kérlek ne javasoljátok, csatlakoztam, direkt ezért, hogy rákérdezzek, de most láttam, hogy mennyi kisbabás ismerősöm tagja, szégyellem a problémám előttük.


2019. márc. 11. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Fektetve, kemény matracon próbáltad már? Egyébként én is ilyen béna???-nyilván nem, meg te sem vagy az, de jobb szó nem jut eszembe voltam, kb ennyit evett az én babám is, 5és fél hónapos koráig szoptattam kizárólag, akkor kapott kanalazva tejpépet, összeségében meg 18 hónapig szoptattam.
2019. márc. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ja és nekem akkortól ment simán a szoptatás, mikor már hozzátápláltam, mert elmúlt a görcs. Nem tápszereztem-nem tudom persze ez miért volt annyira fontos, de mivel kapott mást, tudtam már éhen nem fog halni.


Ennek ellenére egyszer szóltak hogy alultáplált mikor 8 hónapos elmúlt-de akkor már főzeléket evett régóta-akkor az volt a baj, én pepecseltem, váltottunk bébiételre és rendbe jött-mondta doktornő, mert a bébiételek professzinálisan vannak összerakva, az én pepecsem meg hát pepecs munka, ami lehet finom, csak nem tápláló.

2019. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A szoptatas csoportban kerdezhetsz anonim modon, irsz az egyik adminnak, es o kiteszi a posztod.


Nalunk is gond volt. Vegul mi atalltunk a fekve szoptatasra, letettem az agyra, magam melle, es hatarozottan odahuztam a fejet a cicire, ezt a csecsemosok mutattak a korhazban, eleinte csak igy erzett ra es kepzett vakuumot, de ehhez is teljes nyugalomra volt szuksegunk, es eleinte 5-8 probalkozasra is szukseg volt. Segithet a felalomban szoptatas is, olyankor konnyebben szopiznak. Cumi, cumisuveg felejtos, ameddig meg nem tanulja magabiztosan.

2019. márc. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. márc. 11. 16:57
 5/13 anonim ***** válasza:
Szoptatós párna esetleg? Nekem csak azzal megy :)
2019. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia, én nagyon ajánlom neked a szoptatós párnát. Mind a 3 gyerekemnél használtam, óriási segítség és a babának is nagyon kényelmes. Hátra is tudsz dőlni, felállni akár babával együtt, én mindenhova vittem magammal.

[link]

Lehet olcsóbban is kifogni.

A védőnőd nem tud segíteni? Nincs a közeledben szoptatási tanácsadó? A szoptatásnak nem szabad egy kötelezően letudandó szenvedésnek lennie. A legjobb táplálék, amit csak nyújthatsz a babádnak, akár másfél, 2 éves koráig is, fájdalmat csillapít fogzáskor, megnyugtatja, ha feszült, nem véletlenül tartják csodaszernek. Sok sikert és ne add fel!

2019. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
Pont erre van a fejőgép+cumisüveg vagy tápszer. Nem kell szenvedni, nem a múltszázadban élünk!
2019. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
En mégis a szoptatós csoportot ajánlom, akár anonimkent is kérdezhetsz. Plusz nem ajánlom a fejős cumisuveges kombot sem. Zavart okoz majd nagyon hamar el is apadhat a tejed s fárasztó is állandóan fejni. Nekem 6 hétig ha nem tovább fájt aztán szerencsére abbamaradt a fájdalom.
2019. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Jajj mintha rókunk írtál volna. Szoptatós párnával beültem a fotelba, a férjem a kezembe adta a lányunkat. Kínlódás volt az egész, utáltam minden percét, a kicsim is csak kínlódott, tekergett közbe, biztos próbálkoztunk vagy 10x mire jól bekapta a bimbót. Kevés volt a tejem , bár nem is csodálkozom rajta, hisz nem örömmel szoptattam, stresszeltem minden etetés előtt, így pótolni kellett, majd folyamatosan csökkent a szopik száma és nőttek a tápszeres etetések. Utolsó cseppig adtam neki, mert hát az a legjobb a babának, de semmi baja nem lett, hogy végül teljesen tápszeres lett. Nem is erőltettem a szoptatást, nem én nemvoltam ügyes benne, pl. ha nem itthon voltunk mem is tudtam szoptatni, még negyszülőknél sem, nemhogy nyilvános helyen. Nem azt mondom, hogy adj tápszert, csak bíztatlak egy kicsit, hogy nem vagy egyedül, nem mindenkinek jön zsigerből a szoltatás, és megtanulni sem tudja. A nagyobbik gyeemekem egyáltalán nem tudtam szoptatni, szintén ezért mert nem tudtam jól mellre tenni, ráadásul ő nem is volt segítőkész ebben. A lányom legalább próbálkozott, akarta.
2019. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyém se evett sokat, pótolni kellett, ráadásul iszonyatosan fájt a szoptatás. Végül, a fejőgép+cumisüveg lett a megoldás, onnantól rendesen evett, nem volt szükség tápszerre pótlásként, a fejés meg nem fájt.
2019. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!