Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban...

Szoptatással kapcsolatban kérnék egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
7 hetes a kisfiam, szoptatom. Lányomat sajnos nem tudtam szoptatni, mert nem akart, Neki 8 hónapos koráig fejtem, így mindig tudtam mennyit eszik. Kisfiam koraszülött, így mérni kellett egy ideig, hogy mennyit eszik. Még mindig mérem sajnos, mert nem bírom megállni. Ha 90-100-at eszik persze nagyon elégedett vagyok, de ha 60-70-et nyilván zavar. Az a baj, hogy egyik nap érzem, hogy sok a tejem, másik nap meg két mellből kell etetnem egy evés alkalmával, akkor persze bestresszelek. Sokszor este is érzem, hogy szívja, de sajnos nem jön több. Honnan tudom, hogy elég a tejem? 3-4 óránként kér enni, nyugodt, néha nyüglődik a kakival, heti 250 grammot hízik nagyjából. Amikor este mindkettőt kiszívta azon izgulok, hogy 5-6 órát aludjon egybe, hogy termelődjön elég. Vagy értelmetlen az aggódásom?! Bocsánat, kicsit kusza lett az írásom, csak sok gondolat kavarog a fejemben.

2018. okt. 23. 13:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve ahogy nő a baba majd úgy lesz egyre több tejem. Szedem a More Milket és elkezdtem a homeós bogyót is szedni.
2018. okt. 23. 13:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A legfőbb probléma az,szerény véleményem szerint,hogy nagyon is stresszelsz!Tessék lenyugodni,ha nem ezen görcsölsz óráról órára,neked is és a babának is jobb lesz.Hidd el!
2018. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyugodt, jókedvű, és hízik, akkor min aggódsz? :) Ha éhes lenne, üvöltene :)
2018. okt. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell méregetni, nem kell stresszelni és nem kell mindig ugyanannyit enni, mint ahogy te sem. Ugyanannyi vagy éhes mindig. Gyerekek, nem robotok. A tej mennyisége, minősége, Sedi telek mindig változik a baba igényeihez igazodik. Legyen napi öt hat is ismerős, tizen valamennyiT ( A babák nem ismerik a tankönyveket tehát nem kell tankönyv szerint ), jókedvű, ennyi más nem kell csinálni méregetés meg felejtsd el.
2018. okt. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
Ki lehet ám ütni a telefonokból az autocorrect-et, hogy értsük mit akarsz.
2018. okt. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodt, jól hízik. Ne aggódj, minden rendben van. 😊

Amíg a napi 4 teli pisis pelus megvan, a baba jól néz ki, sima a kutacsa, nyugodt, addig van elég tejed. Nem kell mindig mérni, csak stresszeled magad. Add oda a férjednek a mérleget, hogy tegye el egy hétre. 😉

Jó babázást!

2018. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, mindig átnézem persze, és átjavítom amit írtam, de most véletlen elküldtem!
2018. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne stresszelj ezen ennyire. És a legtöbb tej a szoptatás közben termelődik. Ne parázs ennyire rá. 😊
2018. okt. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen rá vagyok stresszelve. Lehet tényleg el kéne tennem a mérleget. Csak nagyon törés volt nekem, hogy az előző babámat nem tudtam szoptatni, szerintem ezért vagyok így ráállva a témára. Meg attól tartok, hogy nem lesz elég tejem ahogy nő a baba igénye. Tudom, megint stresszelek😅.
2018. okt. 23. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyatkozz az ösztöneidre, tedd el a mérleget, figyeld a babád jelzéseit, higgy azoknak és hidd el, hogy elég neki, ami van. Ha így szoptatod, valószínűleg elég is lesz még sokáig. Aki csak fejéssel tudta táplálni már a gyerekét, az szoptatással pláne fogja tudni. Hajrá!
2018. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!