Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyivel nő meg a mellem?

Mennyivel nő meg a mellem?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk, és jelenleg kicsi a mellem kb 75B, ez lesz az első baba, és készülnék fehérneművel. Várható, hogy megnő a mellem? Illetve mennyivel és szoptatás után úgy is marad vagy igazából megereszkedik majd? Mik a tapasztalatok?

2019. márc. 15. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ennyire előre készülni. Valószínűleg meg fog nőni, lehet egy, lehet kettő, sőt lehet 3 számot. És nem rögtön nő, valakinek már terhesség alatt, másnak tejbelövelléskor (szülés utáni 3-6. nap), na meg a baba fél éves korában is biztos nagyobb lesz, mert vagy ötször több tej lesz benne. És az sem mindegy, mennyit fogsz hízni/fogyni, mert akkor nem csak a kosár nő.

A megereszkedés is ettől is függ meg nagyrészt genetika. És szoptatás után még két évig sokat kerekedhet vissza.

Szerintem jobban jársz, ha csak akkor mégy el melltartót venni, amikor az előzőt érzed, hogy kicsi.

2019. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem érdemes előre vásárolni, ugyanis a mell növekedése, vagy nem növekedése, teljesen egyéni dolog. Nekem az egész terhességem alatt nem változott a mellméretem, 1 számot pedig akkor nőtt, amikor szülést követően beindult a tejtermelés és szoptattam. Szoptatás után pedig nyilván visszaállt minden alap állapotra. A melleim picit meg voltak ereszkedve, de azután az is olyan volt, illetve lett, mint szülés előtt.
2019. márc. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is akkor vegyél új melltartót,ha érzed,h a másik már nem jó. Nekem terhesség alatt nőttek a melleim,75B-ről váltottam 80C-re. Viszont szülés után nem igazán tudtam elviselni a melltartót. Szoptatni sajnos csak 4 hónapig tudtam a babámat,a mellméretem megint 75B,és nincs megereszkedve sem. Szerintem ez nem törvényszerű.
2019. márc. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, nem mindenkinek ereszkedik meg
2019. márc. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!