Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig érdemes szoptatni a...

Meddig érdemes szoptatni a gyereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!kisfiam 13 hónapos még kéri a cicit, ha álmos azon alszik el.

Szerintetek szoktassam le lassan, vagy hagyjam még szopizni? Tejem is alig van már


2019. márc. 16. 13:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Amíg ki nem nő a foga, és el nem kezd harapni.
2019. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%
Amíg mindkettőtöknek jó.
2019. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Másodikkal értek egyet. Addig érdemes szoptatni amíg még mindkét félnek jó, nem kényelmetlen. Ha már a fiad is elhagyná vagy neked kellemetlen, macerás, akkor nem érdemes vele nyűglődni.
2019. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Amíg mindketten igénylitek. Ha az egyik félnek nem jó, azonnal abba kell hagyni.
2019. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%
Uramisten, ezek a válaszok! 😂😂
2019. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%
A who ajánlása (egészségügyi szempontból) a minimum 2 éves kor. De az igazság tényleg ez: amíg mindkettőtöknek jó.
2019. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Egészségügyi szempontból azt hiszem 1 éves korig hasznos, az anyatej összetevői addig hasznosak. Nálam az lenne a lélektani határ, hogy ne a gyerek rángassa le rólam a pólót, ha enni akar, csak csecsemőt szoptatnék, totyogót nem. Nyilván mindenki maga dönti el, mert van aki az ovist is szoptatja.
2019. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

2 év a WHO ajánlás, én azt céloztam meg. Lányomat nem sokkal 2 éves kora után szoktattam le, leginkább azért, mert kezdett vállalhatatlan lenni, sokszor akart cicizni, iszonyú hisztiket csapott, ha nemet mondtam, és nekiállt néha nyilvános helyen követelőzni. Próbáltam türelemmel kezelni először, hogy biztos pár nap és lecseng, de nem, hetekig nem volt változás, sőt, egyre hisztisebb lett, úgyhogy azt mondtam, elég. A fiam most 2,5 hónapos, vele is 2 év a cél nagyjából. Olyankor már nem táplálék, tudom, de az immunrendszerének azért hasznos.

Amúgy ha szoptatsz, akkor van tejed, mert kereslet-kínálat alapon működik, csak ennyi idő után már nem érzed annyira, nem feszül a mell.

2019. márc. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Első válaszolo 😂😂😂 5 hónaposomnak 2 foga van, akkor most szoktassam le?!

Kérdező, amíg szeretnéd. Nekem 1 éves kor a cél, szerintem épp elég az, de mindenki maga dönti el. Nekem néha már most is nyüg a dolog, (nagyon sokat kel hajnalban is enni) de inkább ez mint a tápszer. Szóval én 1 évesig tervezem, aztán kitudja hogy alakul.

2019. márc. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%
Nekem másfél éves kor volt a határ, akkor már se nem túl pici,se nem túl nagy,így két hete másfél évesen elhagytuk a szopizást. Kipróbáltam milyen ha elveszem,azóta se kereste ... Megérett rá hogy elválasszam. Pedig nagy cicizős volt, alváshoz is kérte,éjjel rengetegszer ébredt,most egyszer kel vagy egyszer se, simivel vissza is alszik.
2019. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!