Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mire utalhat, ha nagyon...

Mire utalhat, ha nagyon nyugtalanul szopik egy 6 hetes baba?

Figyelt kérdés
Ezen a héten lesz 6 hetes a babám. Kezdetektől anyatejes, mellé kiegészítesként tápszert kap, mert az első napokban nem gyarapodott megfelelően, és azóta ez a kiegészítés megmaradt. 3 hetes korában járt nálam egy laktációs tanácsadó, aki sokat segített a helyes technikában és azóta sokkal kevesebb pótlás kell. Viszont sajnos az utóbbi 1-1,5 hétben a babám borzasztó nyugtalanul szopik. Mocorog, kiköpi a mellbimbó, majd sír hogy "hová tűnt", nem kapja be rendesen, csak cumizik egy pár perc után. Ha mellett váltok pár perc múlva ott is ez a helyzet. Napközben most már mindig ez van, éjszaka normálisan szopik viszont. Az igény szerinti szoptatás nálunk nem jön szóba, mert az első 1 hónapban olyan hasfájós volt a baba, hogy etetések között mindig 2-3 órát sírt vigasztalhatatlanul. Már teljesen kikészültem, szinte az egész napot átsírta. Viszont kb 2 hete el tudom altatni hordozókendőben, illetve babakocsiban is, amikből jóformán magától fel sem kelne, mindig én ébresztem, etetéstől számítva kb 3-3,5 óránként. Nappal általában 5x etetem, éjjel rajta múlik 1-3 alkalommal szokta kérni. A szoptatás közbeni nyugtalanság alatt sokszor olyan mintha nyomna (kaki, büfi, puki??) de nem mindig van ennek eredménye, szóval fogalmam sincs mi lehet. Nagyon örültem, hogy egyre jobban tudom szoptatni, de most teljesen el vagyok megint keseredve. 2 latációs tanácsadóval is beszéltem ezügyben, de nem érzem, hogy sokat segitettek volna. Mit gondoltok? Van hasonló tapasztalata valakinek? Cumizavar lenne? Nem tudom..eddig is mióta csak megszületett kapott pótlást, amit mindig ugyanabban a metódusban kináltam neki. (Előbb szopott, kb 20-20 percet mellenként, aztan tápszer, ha kérte). Most viszont alig kap már pótlást, mi lehet ez? A szoptatás végét jelenti?

2019. márc. 19. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy: ne ébreszd fel az alvó babát, ha egészséges.

Kettő: ugyan 8 hetes lesz a babám, de nálam is ez a helyzet. Azt hittem fogy a tejem, de közben kiderült, hogy már végezne az evéssel és csak cumizni akarna, de közben jön a tej és zavarja :) ilyenkor csak simán elveszem tőle a cicit, kicsit nyafog 5 percet de aztán megnyugszik. Ezt próbáld ki esetleg.

Nappal én is hordozókendőben altatom, simán alszik 4-5 órákat, este ágyban meg akár 5-6ot is. Tényleg ne ébreszd fel, ha nincs baja ;) szólni fog ha éhes, hidd el.

2019. márc. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mibol kapja a tapszert?
2019. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért ébresztem fel, mert ha nem tenném, akkor akár 5-6 órát is elaludna pl a babakocsiban, és eddig a hasfájás miatt nem annyira vált be, ha túl sok időt vártam két etetés között😕😔 Sokkal mohóbb majd ennek következtében sokkal hasfájósabb lett. Plusz ő nagyon furcsa olyan szempontból, hogy alapvetően nem alszik el ha nem a kocsiba vagy a kendőbe teszem. Az első egy hónapban alig aludt, minden evés után sírt, volt nap, hogy konkrétan wc-re is alig tudtam menni, mert az ágyában állandóan sírt, és teljesen letehetetlen volt. Akkor még a babakocsit se fogadta el.

Sajnos a tápszert cumisüvegből kapja, mert egyenlőre nagyon pici, hogy pohárból egyen. Ez mondjuk eddig is így volt és ezzel eddig nem volt gond. Viszont meg fogom most már a poharat is próbálni, hátha...

Egyébként arra is gyanakszom, hogy a hasfájás kezdődik el az első kortyok leértével, mert most már nem csak a szoptatást de a pótlást is csak vergődve fogadja el.. olyan mintha akarna is enni, meg nem is. Nagyon furcsa. És közben én már teljesen elkeseredtem. 😔 Ami lényeges lehet, hogy sokat bukik, sokat csuklik, alvás közben is sokszor "krákog" mintha fel-feljönne neki valami.

Közben mindenki a szoptatáséet kampányol a környezetemben, amit meg is értek, de én most már ezt egyre nagyobb kudarcnak élem meg. Eszembe jutott már az is, hogy ha egyből odaadnám a tápszert, ez nem lenne, és azért se kellene aggódnom, hogy eleget eszik-e, illetve én se mennék tönkre idegileg. De nincs szivem ezt tenni egyenlőre, viszont úgy érzem ez hosszútávon így mégsem mehet.

2019. márc. 19. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
A fiam 2 naposan kispoharbol itta a korhazban a potlast.
2019. márc. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is brutál hasfájós volt az elején, élni is alig tudtam de pár hete már nem az, amióta 4-5 óránként eszik. Állítólag 2 óra kell, mire teljesen megemésztődik az anyatej (tápszer esetén kb 3 óra), és ha 2 órán belül nem eszik újra, akkor nem fog annyira fájni a hasa. Nekünk ez így bevált. Hasfájós időszakban óránként-2 óránként evett, mert kevés volt a tejem és néha pótolni kellett (cumisüveggel), valószínűleg ez így túl sok volt.

Én a helyedben ismét megpróbálnám a 4-5 órás etetéseket, hátha elmúlt a hasfájás és nem kell pótlás sem, mert valószínűleg elég lesz a tejed ha ilyen időközönként fog enni.

Ne add fel, javulni fog. Átérzem a helyzeted, szinte ez volt velem is :)


Első voltam.

2019. márc. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen💞 Megfogadom a tanacsot, és bizok az időben. Sajnálnám még nagyon abbahagyni a szoptatást, remélem még menni fog.

Aranyos vagy, köszi szèpen :)

2019. márc. 19. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!