Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek érdemes előre...

Szerintetek érdemes előre megvenni az elektromos/kézi mellszívót?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez abszolút egyénenként változik, de valami iránymutatás nagyon kellene. Érdemes azonnal beruházni egy elektromosra, vagy elég egy kézi, és ha nagyon kell, vegyünk elektromosat? Vegyem meg a kézit és vigyem már a kórházba, vagy elég lesz majd szükség esetén beszerezni? Kész van már a baba pakkja és az én kórházi motyóm is, ez az egy lóg még a levegőben.


Minden tanácsot köszönök!


2019. márc. 25. 09:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem. Teljesen felesleges, amíg nem derül ki, higy van e tejed. Minden gyógyszertárban kapható, nem kell évekig várni rá, úgyhogy simán meg lehet venni akkor is, ha haza mentek a kórházból.

Nekem amúgy kezi volt, Avent, tökéletes volt

2019. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az első gyermekem születésénél nem volt mellszívóm, majd úgy bedurrant a cicim, hogy még a nővérek sem tudták kimasszírozni,a baba ilyenkor nem tudta szopni,szóval csak feszült. Mondták, higy hozzak be mellszívót, így a férjem nekiindult a városnak mellszívót venni, természetesen ez vasárnap este volt. Vegül 1 helyen kapott, és nagyon jó volt, hogy le tudtam fejni.

A másodiknál ugye az a kezi mellszívó már megvolt, igaz nem raktam be a táskába, de készenlétben volt, hogyha szükség lesz rá, akkor a férjem tudja egyből hozni. Mondanom sem kell, hogy szükség volt rá, de legalább nem szenvedtem egy napig mint az elsőnél.

Mindkettőnel használtam itthon is, a nagy lefejt tejet evett, a kicsinél a többletet fejtem le.

Szerintem vegyél egyet, elsőre elég egy kézi, és ha kell viszik utánad. Ha otthon is szükség lesz rá, akkor már úgyis ott lesz, ha nem használod meg el tudod majd adni.

2019. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Igen, megéri és a kórházba is vidd el. Már a kórházban megindult a tejem, bedurrantak a melleim, olyan kemények voltak mint a beton. Persze lehet kézzel is masszírozni, fejni, de nehéz. Utánna meg ki tudja mi lesz. Mikor átaludta a kicsi az éjszakát, na akkor is kellett fejnem éjszaka olyan kemények voltak a cicik, na és persze bekövetkezett a szopi sztrájk, akkor is fejtem hogy ne menjen el. Annyi minden lehet még pl. ha azt akarod hogy több legyen a tejed és szaporítófejést csinálsz. Stb... 3 félét kipróbáltam mire megtaláltam az igazit. Pesztonka elektromos, használhatatlan volt számomra, no name kézi-szörnyű, avent kézi-elment de nem az igazi és egy idő után nyikorgott hangosan, jófogáson vettem használtan Lansinoh elektromos mellszívót,(kifőztem, el mostam, nem lehetett látni hogy használt) nem olcsó de majdnem ugyanannyiért el is tudtam adni miután nem használtam szóval összeségében nem volt drága. Nagyon jó, ha nagyon kemény volt a mellem akkor is tudtam fejni, halk, éjszaka is simán használtam szóval tudom ajánlani.
2019. márc. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Én vettem egy kézit, de nem vittem be. Mikor kellett szóltam, és behozta a férjem. Tejem sajnos nem volt sok, de probáltam fejéssel szaporítani, így kellett a mellszívó.
2019. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
En elore megvettem. Szerencsere nagy hasznat vettem, rengeteg tejem volt muszaj volt fejni, kezzel nem ment. Es akkor azonnal kellett.
2019. márc. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát én 15 éve szültem, de a kórházban volt elektromos mellszívó, bármikor fel lehetett menni a csecsemő osztályra használni....
2019. márc. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak kézzel ment.
2019. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!