Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kedves Anyukák! Szopizással,...

Zsuzsanna1985 kérdése:

Kedves Anyukák! Szopizással, tejtermeléssel lenne problémám. Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! Már már végső elkeseredésemben írok itt.2 hónapos korig jól ment a szopizás igaz bimbóvédővel, de ment. Aztán picurkám elkezdett hisztizni a cicin, biztos kevés volt! Elkezdtem teát inni, alkoholmentes sört. Sajnos igaz hogy kevés folyadékot tudok meginni. Van még esélyem a tejcsiztetésre vagy adjam fel? Lelkileg nem jó nagyon hogy nem tudom szopiztatni, és annyira minimàlis hogy a lefejt tejcsi az szinte nulla! Köszönöm a hasznos tanácsokat.

2019. márc. 29. 08:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azt értem, csak még valójában felázott bimbóról sosem hallottam, hogy valaki tényleg tapasztalta volna. Sebesről már igen, de el nem tudom képzelni, hogyan tud felázni. Olyan lesz ott a bőr, mint mikor sokáig fürdik az ember, vagy milyen? Mert ugye az elvileg úgy lett “kitalálva”, hogy akár egész nap is ázhat a nyálban, akkor sem történik vele semmi, nem? Rossz technika esetén meg inkább kisebesedik, vagy rosszul gondolom?
2019. márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem,’ert sebes mellbimbót rossz technika miatt tapasztaltam személyesen, és hetekig a gyerek szájában volt a mellem naponta kb. korlátlan ideig, és ebből sokszor csak épp annyira, hogy ázton a nyálban, de nem szívta mobdjuk, mert aludt.
2019. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
Inkább csak érzékeny lesz, nem felázott. Én másfél évig szoptattam és soha nem volt "felázva". Jó technika kell és akkor lesz tej is, meg egészséges állapotú bimbó is :)
2019. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Coffelia ***** válasza:
Keress fel ibclc képesítésű szoptatási tanácsadót. Az ő tudásuk korszerű, komoly vizsgákat teljesítenek, hogy megkaphassák az oklevelüket, az ismereteik pedig igen sokrétűek, jól ismerik a babák életkorokra jellemző lehetséges igényeit, a praktikus fogásokat, sőt, azt is, hogy milyen difik esetében érdemes magát a babát megnézetni, ha nem megy a szopi. Mondjuk hipotónia, lenőtt nyelv, stb... Kiválóan ismerik a trükköket akár egyedi problémák megoldására is, és ami a legfontosabb, egyénekre szabott megoldásokra törekednek, nem sémákra.
2019. márc. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Alízia válasza:

Kedves Zsuzsanna!


Az általad leírt hiszti a cicin kísértetiesen hasonlít a saját tapasztalatomhoz. Püfölte és rángatta dühében a mellem a kisfiam :( Szörnyű volt ezt átélni, hogy képtelen vagyok táplálni őt. Annyiban más csak hogy nekem az első héttől jelen volt ez. Nekem is minden szoltatási tanácsadó és nagyon okos ősanya azt tanácsolta, hogy csak ciciztessem, majd szépen beáll a tejtermelés. Ha akkor hallgatok rájuk akkor hetekig éhezett volna a babám :(


Császáros voltam, nem indult be a tejem. A babámnak jó szopó technikája volt, de a tej nem volt elég. Minden tanácsot rám akartak látatlanba eröltetni, hogy a baba nyelve letapadt, hogy nem veszi be a cicit rendesen, de éreztem hogy ez ránk nem vonatkozik.

Egy megoldás maradt, hozzátáplálok és szaporítom a tejemet. Ezt először úgy tettem, hogy sokáig (akár 1-1,5 órát is) volt cicin a baba és csak utána kapott pótlást. Iszonyúan sokszor tettem mellre, hisz éhes is maradt... Valamennyire hasznos volt, de nem elég hatékony. Aztán ezt a műveletet kiegészítettem azzal, hogy minden alkalommal miután szoptattam, elkezdtem intenzíven fejni. Ez egy hét alatt duplázta a tejmennyiséget és napról napra többet tudtam lefejni. Eljutottunk pár hét alatt oda, hogy nem csak a saját tejemmet tudtam pótolni előre, ha a babamnak navyobb étvagya volt este, hanem félre is tudtam tenni, ha esetleg menni kellett valahova, ahol nem tudok szoptatni (ügyintézés, utazás...stb) Nagyon macera volt! Még most is az, mert nem állt be még teljesen a kereslet-kínálat, de legalább nem tápszert kap, hanem anyatejet.

2019. ápr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!