Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 napos baba miért nem akar enni?

3 napos baba miért nem akar enni?

Figyelt kérdés
Mikor be hozzák etetni megpróbál szopni van hogy sikerül 5-10 percet van hogy nem és el is alszik. Felkelteni nem tudom semmire se ébred de amikor el viszik sír vegig amig nem hozzák a következő szoptatásra. Volt még így valaki? Mi lehet a baj? Hogy tudnám rá venni hogy amíg velem van jól lakjon? Segítsetek kérlek.
2019. márc. 31. 19:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzá tennék hogy van tejem. Az egyikből egész nap folyik de nincs kiemelkedve így nem tudja be kapni. A másikból meg ha enni akar erősen kell szívnia és megunja ezért elalszik. Olyankor pár cseppet a szájába szoktam nyomni hogy annyival is segítsek rajta de ez semmi.
2019. márc. 31. 19:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezért van már a legtöbb kórházban az a rendszer, hogy a baba végig az anyukával van, és nem csak szoptatásra hozzák... komolyan van még ilyen kórház? :(


Minél többet kellene mellen lennie, és nyilván akkor is, amikor éber és ébren is tud maradni...


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy adnak neki pótlást (tápszer, cukros víz?), és egyszerűen nem eléggé éhes a normális szopáshoz. Mondtak erről valamit?

2019. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a bimbóvédőt, akkor abból is tudna enni, amelyik nem emelkedik ki. Én Ausztriában szültem, konkrétan levetkőztették velünk a babákat a szoptatás idejére, hogy meglegyen a bőrkontaktus (meg amúgy is meleg volt nagyon a kórházban) és ha bealudtak, akkor a lábfejüket kellett megnyomkodni. Mondjuk nem vitték el, nem is értem ezt a középkori módszert.
2019. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Az valoban gondot okkzhat, ha nem veled van folyamatosan es idore kell szopnia es tenyleg kerdezd meg, hogy adnak-e neki valamit, amikor nem veled van es sir, mert szerintem bizony mar ehesnek kellene lennie.

Az is szoba johet, hogy kezd besargupni, akkor is aluszekonyak, de ebreszteni kell oket ilyenkor, hogy egyenek, mert minel tobbet esznek, annal hamarabb elmulik a sargasag. Sajnos ez igy 22-es csapdsja.

A befele fordulo mellbimbora pedig a bimbovedon kivul megoldas lehet, hogy szoptatas elott pumpalod egy kkcsit, attol kifordul a bimbo, utana meg ha mar sokat van rajta a baba, akkor konnyebb lesz. Csak sok tejet ne fejj le a pumpaval, mert az a babanak ilyenkor kell.

2019. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem,ez nem azért van,mert pótlást adnak. Nem adnak!

Ez azért van,mert egymást hergelik az újszülött osztályon. Mikor én szültem,30 baba volt!! Úgy sírtak,hogy mire behozták szopni,nem volt ereje hozzá! Nálam, a csendben,nyugalomban tudta magát kialudni...2016,Nyíregyháza. Császáros voltam. Itt a császárosoknak 3 óránként hozzák szopni a babát 2 napig.

2019. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Azt hittem időgép kell ahhoz, hogy olyan kórházat találjunk, ahol még mindig elviszik a babát...... Annak a picinek nálad a helye és nem 3 óránként hanem folyamatosan. Még elolvasni is fájt nekem, mit érezhet az a sok szerencsétlen kisbaba, hogy sírnak és sehol az anyuk. Rettenetes...
2019. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha és ha 3 napos a baba, akkor menjetek haza. Ha ilyen körülmények között szenvedtetnék a gyerekemet én mindenkit elküldenék a ..csába és saját felelősségre hazamennék.
2019. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

“Mit mond a jog: a jog az anya-újszülött kapcsolatot két irányból is védi. Egyrészt a kiskorú „betegnek” (vagyis az újszülöttnek) joga van arra, hogy a szülő mellette tartózkodjon. Másrészt a szülő nőnek joga van arra, hogy újszülöttjével egy helyiségben helyezzék el (hacsak valamelyikük egészségi állapota ezt ki nem zárja).


A hazai gyakorlatban: a kórház protokollja dönt, egyes kórházakban együtt helyezik el a kisbabát az anyával, máshol nem, megint máshol az anya kívánságán múlik az elhelyezés. Ha valaki olyan intézményben szül, ahol az a szokás, hogy a csecsemő az újszülöttosztályon marad, akkor nem fognak vele kivételt tenni. A rooming-in (az újszülött és az anya folyamatos együttléte) mellett a strasbourgi emberi jogi bíróság is állást foglalt.


Mit tehet a szülő: érdemes előre kideríteni, mi a gyakorlat a kiszemelt kórházban, és olyan intézményt választani, ami szimpatikus. Ha már ott van az anya a kórházban, fordulhat panasszal a kórházigazgatóhoz vagy akár a fenntartóhoz, ehhez segítséget kérhet a betegjogi képviselőtől is. A szülő előtt nyitva áll az ombudsmanhoz fordulás lehetősége is. Ez utóbbi azonban – elsősorban az eljárás hossza miatt – lehet, hogy a konkrét ügyben nem jelent majd tényleges segítséget. Utólag azonban kimondhatja, hogy a kórház gyakorlata alapjogokat sért.“

2019. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Van hogy adnak neki tápszert ez attól függ hogy épp ki van velük és neki milyen kedve van. A Nyíregyházi kórházban vagyunk és itt sajnos tényleg elég hanyag minden. Van lehetőség arra hogy az édesanyjával legyen a baba csak nekem nem engedik mivel nem töltöttem be a 18-at. Bár nem értem hogy mégis mi köze hozzá valószínű nem voltam szimpatikus a hölgynek. Holnap ha minden jól megy már mehetünk haza a picikémmel. Most a szoptatásnál sikerült ennie intenzíven egy 5-8 percet én már ennek is nagyon örültem és valóban nem foglalkoznak itt azzal hogy sírnak a picik és ahogy megfogom sokszor egyből elalszik a nyugodtságtól. A bimbókiemelőt mindenképp ki fogom próbálni. Imádkozom hogy holnap haza mehessünk és végre nyugodtan egyen és aludjon a kicsikém. 3.55 kilóval született és ma 3.35-re mérték még holnap reggel meg fogják mérni de elvileg egész jó a súlya csak 2 napja változatlan. De én annak is örülök hogy ennyi evés mellett nem fogyott többet. Van akit mostanában ennyi súlycsökkenéssel haza engedtek itt Nyíregyházán?
2019. márc. 31. 21:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
te szegény :( én januárba szültem nyíregyen a jósába.. én majdnem felrugdostam az ottani csecsemőgondozókat.. látogató úgy tudta nézni a babát ha ők kihozzák. Mondták toljam ki a gyereket a fohosóra.. aztán meg 1 óra múlva se hozták ki.. bementem megnézni mivan erre csórikám feküdt abba a kosárkába és torka szakadtából üvöltött.. a dagadt nő meg ült mellette és mesélte valakinek hogy tök cuki kiskutyát kapott..
2019. márc. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!