Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt valakinek periorális...

Volt valakinek periorális dermatitisze (szájkörüli bőrgyulladása) terhesség vagy szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Terhességem alatt jött ki. Borzasztóan néz ki, és nekem a szememre is átterjedt. Először azt hittem árpa, de nem, mert ez nem múlik el, és fáj, van hogy alig bírom kinyitni a szemem, úgy bepüffed. Voltam vele szemésznél, de ez ahogy elmúlik vissza is jön. Szörnyű kimenni emberek közé. Elmentem bőrgyógyászhoz, aki közölte a diagnózist és hogy valószínűleg a hormonok miatt jött ki. Mondta, hogy terhesség alatt ezt nem ajánlatos kezelni, mert 6 hetes anibiotikumkúrával lehet csak kihyógyulni belőle. De bíztatott, hogy rendbe jön szülés után. Hát tévedett, de szoptatás alatt se lehet kezelni. Nem akarom, hogy tápszeres legyen emiatt a babám, ugyanakkor a kínok kínját élem meg. Most is be van dagadva a szemem. Nagyon el vagyok keseredve😞 Van valakinek ezzel tapasztalata, aki szoptat?
2019. máj. 2. 23:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Szoptatás alatt a legtöbb antibiotikum szedhető ( Egészségügyes vagyok), Javaslom menj el egy másik bőrgyógyászhoz, az a baj hogy az orvosok nincsenek tisztában azzal ( Mert rohadtul nem érdekli őket) , hogy mi szedhető szoptatás alatt, olyat keres aki ért hozzá!
2019. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
* keress, csak átírta
2019. máj. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van a Biodermának egy Péri-Oral nevű krémje, kifejezetten az ilyen száj körüli gyulladásokra meg irritációra van, egy próbát megér. Egyébként a szoptatás nem az anyaság fokmérője az sem a világ vége ha tápszeres a baba, nem kell ekkora tragédiaként felfogni. Elhiszem, hogy marha kellemetlen, jobbulást!
2019. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Carragher_x ***** válasza:

Egy csomó gyógyszer szedhető szoptatás alatt, szóval valószínűleg van rá alkalmazható.

Másrészt vajon mi tesz rosszat a babádnak? Az ha egy ideig tápszert kap vagy az, ha az anyja beteg, rossz a közérzete, az ilyenkor szokásos kimerültségen túl még szenved is, ezáltal egy emberi roncs?

2019. máj. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elmentem másik dokihoz, antibiotikum arckencét, estére valami szárító krémet írt fel+ na meg homeopátiás kovaföldet és vasat. Utóbbiakban nem hiszek. Sajnos ő is azt mondta antibiotikum kúra ilyenkor kizárt🙁 remélem használnak a kencék.
2019. máj. 14. 04:11
 6/7 Carragher_x ***** válasza:
Sürgősen válts orvost, mert aki homeopátiás szert ír fel, annál az orvosi diploma is erősen kérdéses!
2019. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Viki9826 válasza:
Én már 2 éve ezzel szenvedek, az orvos szteroidos krémet irt fel,de nem használt. 2 évig olyan csúnya volt az arcom ,hogy minden nap elbogtem magam akarhanyszir tükörbe néztem. Terhesen, szoptatás alatt, nem mentén sehova mert szégyelltem a pofámat mindenki engem bámult a vonaton. Aztán már az orvosokban sem bíztam, felírtak a drágábbnál drágább kenőcsöket azt rosszabb lett mint volt. Kísérletezni kezdtem, arra jutottam h nem szabad hagyni kiszáradni az arcit folyamatosan kenegesd testapoloval arckremekkel, na és a Sudokrem elengethetetlen!Nagyon sokat segített ! Próbáld ki.
2019. jún. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!