Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen szoptatós pózt ajánloto...

Milyen szoptatós pózt ajánlotok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

3 hetes kisbabám nagyon mohó, agy adagot eszik meg nagyon gyorsan. Pedig figyelek rá, hogy elég gyakran kerüljön mellre, ne legyen túl éhes a szopi kezdetekor. Mégis nagyon mohón eszik, ami azért nem jó, mert sok levegőt nyel, kicsorog a tej a szája szélén, félrenyel, hallgatni is rossz, amilyen hangokat kiad... Utána meg 1 órán keresztül büfizik, néha bukik, néha úgy tűnik fáj a hasa...


A védőnő szerint az a probléma, hogy túl erős a tejleadó reflex és egyszerre túl sok tej jut a babám szájába, amivel képtelen rendesen megbirkózni. Javasolta, hogy váltsak szoptatási pozíciót. Eddig bölcsőtartásban szoptattam, szerinte így túl könnyen eljut a tej a szájába, ezért tud olyan mohón rákapni. Kérdeztem, milyen pózt javasol, de nem nagyon tudott mit mondani azon kívül, hogy "próbálgassuk". :D


Akinek hasonló gondja volt, melyik póz vált be leginkább? Hogy tud nyugodtabban, lassabban, komótosabban szopizni a baba, anélkül hogy félrenyelne vagy sok levegőt nyelne?


Köszönöm szépen előre is!


2019. máj. 6. 10:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Az első mondatban az "agy adag" az "nagy adag" akart lenni természetesen. :D
2019. máj. 6. 10:40
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Blokk szoptatást próbáld meg! Arra a mellre teszed vissza, amelyikből utoljára evett.

Pózból az jó, ahol a gravitáció nem segíti a tej leadást, például ha hanyatt fekszel, ő pedig a mellkasodon van. Kicsit próbálgasd, hogy kényelmes mindenkinek és a nózija mindenképp szabadon maradjon!

Az én kisfiamnak 8 hónapos kora óta ez a kedvenc póza, közben el is alszik rajtam fekve.

Esetleg az is jó, ha egymás mellett fekszetek, ez mindenkinek kényelmes szokott lenni.

2019. máj. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ami nekem bevált az a hanyatt fekve, s ő rajtam fekszik, vagy kanapén jól hátradőlve párnákkal kitámasztom a hátam (majdnem fekvő pozíció)és ő vagy rajtam fekszik vagy bölcsőtartassal tartom.
2019. máj. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Blokk szoptatás

( fent leírták)


Bölcső tartás esetén magasabban legyen a feje, mint a mellbimbód amúgy lenne


Nekem az is működött, hogy úgxvtartottam a babàt bölcsőben, mintha félig ülne..

Így tudtam hatékonyan magasabban tartani.


Nyugágypóz is segîtett.


De akkor lett igazán jobb, amikor megnőtt.


Olyan 3-4 hósan..


Pocakfájás is megszünt a jó pózzal.


A legelején előfejtem (15-20 ml)amikor fulladozott

2019. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, próbálkozni fogunk! :)
2019. máj. 6. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!