Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan befolyásolja/befolyásol...

Hogyan befolyásolja/befolyásolta a szoptatás az önképeteket?

Figyelt kérdés
A képet, amit mint nőről, anyáról, emberről alkottatok Magatokról?

2019. máj. 7. 21:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%

Pozitívan.

A szoptatás öröm, megnyugvás, és táplálék annak, akit az életemnél jobban szeretek. Nagyon szoros kötelék. Jó érzés tudni, hogy képes erre a testem.

Ettől még megmarad erogén zóna, és a férjem "jatékszere", kivágott ruhákban is jól mutat, pont mint a terhesség előtt.

Nem olyan feszes, kicsit nagyobb, nehezebb, de most jobban szeretem és elfogadom a melleim.

2019. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Sehogy
2019. máj. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
sehogy
2019. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

1. De jó.

Nekem az anyai önbizalmamnak jót tett, mert nehezen indult is be a tej, és nagyon drukkoltam és dolgoztam is rajta.


De nem tudok magamra nőként nézni, undorít egyszerűen a tudat is. Emberileg is megalázó pl az anyámmal, testvéremmel, de a szomszédokkal való kapcsolatban is. Mintha nem lenne emberi méltóságom. Mindenki tud rólam valamit, ami túl intim ehhez.

A párom jelenléte is zavar ilyenkor, pedig nagyon "cicis" a baba.


Ha egyedül vagyunk, akkor nem undorodom, és akkor szépnek is tudom látni a folyamatot, hogy a "testemmel táplálom a gyermekemet"...


Ezek miatt tettem fel a kérdést, szóval ne érezze senki, hogy vmi normakomform cukormázat kell írni, ha amúgy a valöság más.

2019. máj. 7. 22:01
 5/19 A kérdező kommentje:
Ja és lécci ne adjatok vkinem negatív értékelést, csak mert mást gondol. Például az 1 a kérdésre illő, adekvát, hasznos választ adott...
2019. máj. 7. 22:05
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy. A szoptatás természetes dolog, így engem nem zavart össze lelkileg. Neked azt tudom javasolni, hogy szoptass akkor inkább egyedül, ha neked úgy esik jól. Engem nem zavart benne a férjem, meg más se nagyon.
2019. máj. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Egyedül szoktam, de hétvégén pl családi ünnep volt otthon az Anyuèknál. Messze laknak ahhoz, hogy kibírja a babó.

Kapok ilyenkor külön szobát erre a célra, de tudják, hogy mit csinálok ott, és ez engem zavar, úgy érzem, többet nem szeretnék vagy tudok velük semmiről beszélni, mert annyira szégyenlem magam.

2019. máj. 7. 22:23
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az önképembe nem zavart be, de engem is zavart mások jelenléte, kivéve a férjem. Sajnos a kórházi időszakban ez elkerülhetetlen. Utána itthon pár női rokon volt néha (ritkán) jelen, de az is zavart. Utólag belegondolva bánom, hogy nem szóltam nekik ezért, mai fejjel simán megtenném.
2019. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
45%
Azért szégyelled magad mert szoptatod a gyermekedet? Jaj, gyorsan próbálj meg rendet tenni a fejedben! A világ legjobb dolgát teszed ilyenkor a babáddal, ezt nem kell szégyellni, legyél büszke arra hogy van tejed, tudsz szoptatni. Senki nem gondolja egy szoptató anyáról hogy ez szégyen, akkor te miért érzed igy?
2019. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem olyan szégyen ez, mintha rosszat tennék. Szoptatáspárti vagyok.

Inkább, mintha rám nyitna valaki, amikir öltözködöm.

Csomó hülye megjegyzést tesznek. Hogy pl "na kislány, ebből a finom levesből te is kapsz majd közvetve", "na ràm hiába nézel, az én cicimből nem jön semmi"

"Van elég tejed?" (Ezt családi ebédnél após, illetve több szomszéd az utcán kérdezte)...

2019. máj. 7. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!