Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok erről? Nektek...

Mit gondoltok erről? Nektek volt cumisüveg otthon?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt hallom, hogy aki szoptatni szeretne az ne vegyen cumisüveget mert cumizavart okozhat. Erre most látok egy ilyen posztot: [link] ahol anyuka aki nagyon nagyon reklámozza, hogy szoptat cumisüvegből adja az állítólag lefejt tejet. Na most akkor mi van? Adhatom a babámnak? Nem adhatom? Cumizavaros lesz? Nem értem már ezt az egészet és kezdek ebbe a szoptatás dologba belezavarodni. Nektek mik a tapasztalataitok? Akkor ez a poszt csak egy hiteltelen reklám vagy egyszer-egyszer tök oké a cumisüveg?

2019. máj. 10. 00:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
En a sajat tapasztalatomat irom le, nekem a babammal kicsit tobb ideig kellett sajnos a korhazban maradnunk ezert szondan kapta a tejet amit lefejtem. Egy ido utan amikor lehetett akkor etethettem cumisuvegbol majd probaltuk tanitani cicizni, nagyon ugyesen cicizett de nagyon kifaradt benne es utana nem igazan erdekelte. Amikor utana az adagja masik felet adtam cumisuvegbol azt ket masodperc alatt megette,elotte a masik fel adagot fel oraig szopizta. Mivel hozzaszokott ahhoz hogy az uvegbol konnyen jon es kevesebb erot kell kifejtenie igy a cici nem igazan erdekelte,abbol nehezebb volt megszerezni a tejet. Szived joga eldonteni hogyan akarod etetni,persze van olyan cumisuveg ami ugyanolyan mintha cicibol szivna mert ugy van a fej kialakitva de megsem ugyan az. En azota nem probalkoztam a cicizessel es inkabb uvegbol etetem,orultem hogy megtanulta az egyik evesi format a szondani kivul,addig nem engedtek volna haza igy igazabol idonk sem lett volna kivarni amig megerosodik ahhoz hogy 100%-ban cicizzen.
2019. máj. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Volt, bar ugy indultam neki, hogy nem fog kelleni.. na ebbol az lett, hogy hasznaltuk cicizes melle potlasnak. Jo az ha van legalabb 1 db otthon, meg ha nem is kell, legalabb szukseg eseten van mihez nyulni.
2019. máj. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Az én véleményem az, hogy ne az ilyen tücsiféle mintaanyákról vegyél példát. Én pl ismerek egy "celebet" aki szintén reklámoz cumisüveget pedig anyatejes a baba, annyi a dolga hogy megtölti a cumisüveget tejjel, aztán mintha abból inna a gyerek, a pénz jön, szponzor elégedett és ennyi. Van más celebmami is aki olyan dolgokat reklámoz amit se terhesség se szoptatás alatt nem szabad használni, mégis tolja róla a fotókat. Csak úgy csinál, mintha...

Látszatnak nem szabad hinni, de amúgy olyan nőt nem igazán vennék komolyan aki kiposztol egy cuki terhespocakos képet, de az a legnagyobb baja rajta hogy vastag a lába és igénytelenül retusálja 😌😂 [link]


Valóban cumizavart okozhat, meg egyébként is minek? A gyerek hat hónapos koráig bőven elég az anyatej, még vizet se kell neki adnod, teát se feltétlen kivéve ha valami betegség van.

Én is bevásároltam terhesen ezer cumisüveget, mind a konyhaszekrényben áll bontatlanul, vagy 30 ezres értékben mert ilyen-olyan folyású, alaku, latex-szilikon cumis stb. De felesleges én is rájöttem.

Nekünk is tovább kellett kórházban maradni, és mérni kellett mennyit eszik a pici, ezért én is fejtem, cumisüvegbe és így láttuk mennyit iszik egy alkalommal.

Cicizni a világért nem akart, aztán hazajöttünk, itthon addig próbálkoztam, míg nem ciciztett végre.

Annyira jól sikerült, hogy azóta egy cumit,cumisüveget vagy rágókát se hajlandó a szájába venni, kiköpi meg öklendezik tőle. Ez a másik véglet... 🤔


Na mindegy, a lényeg hogy ne ezekre az instaanyákra támaszkodj 😚

2019. máj. 10. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aHermann ***** válasza:
88%

Szia!


Ahogy az előző is írta talonban nem árt.


Nálunk 3 gyerkőc van.

Az első koraszülöttként jött a világra. Sok tejem volt, de kezdetben cumisüvegből kapta. 6 hetesen szokott rá az egyik cicire. A másikból egyszerűen nem tudott szopizni.


A középsőnél a cumisüveget alig használtam, míg a legkisebbnél gyakorlatilag semennyire. Ők simán szopiztak.


Ismerős családnál is a cél a szoptatás volt, de még a kórházban elment a teje, így tápszeres lett a baba.


Ne görcsölj rá, majd kialakul. A legegyszerűbb persze a szoptatás, de alakulhatnak úgy a dolgok, hogy kell a cumisüveg. Működhet párhuzamosan mind a kettő (nálam ez volt).

2019. máj. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Kislányom két hónapos korától heti egy pár órás munkámat újra csináltam.

Ilyenkor lefejt tejet kapott cumisüvegben apától.

Ezt pillanatok alatt megtanulta, nem okozott semmilyen zavart, hogy ha velem van akkor szopizik, ha apával akkor cumisüveg van, aztán persze a vizet is cumisüvegből itta.

Így szopizott kb egy éves koráig, aztán még pár hétig tudtam fejni, amit este még megivott

2019. máj. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Mindig volt cumisuveg otthon...

Ettol fuggetlenul mindegyiket 2 eves korig szoptattam

De jol jott pl mikor az egyetemi napom volt apa vagy nagyi etette meg a picit. Vagy elhuzodott a hivatalos ugy. Vagy egyebb mas miatt nem ertem haza idore.

Szal nem baj ha van otthon cumisuveg persze lefejt tej is kell hozza :-D

2019. máj. 10. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom ki ez a cigánylány a képen ( 15 éve külföldön élek, nem ismerem az új magyar celebeket ), De ugye azt sikerült elolvasnod amit ír a kép alá ? Írta, hogy lefejt tejet a cumisüvegből, valószínű csak reklám az egész mint ugye látod alá is van írva, közben meg ki tudja hogy mi az igazság.

Az enyém kizárólag anyatejes volt, viszont az elején fejéssel szaporítani kellett, mert nehezen indult be -, és lett meg a kellő mennyiség, úgyhogy minden szoptatás után kapta az előzőleg lefejt tejet cumisüvegből pótlásként. Három évig szoptattam utána, úgyhogy ez csak az elején kellett.

2019. máj. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Már a kórházban is kapott cumisüvegből enni a fiam, már a kórházban is kapott cumit, hogy ne sírjon, mégis 13 hónapos koráig gond nélkül cicizett.

Szerintem nem a cumisüvegen, cumin múlik. Ha az ember nem adja fel az első néhány nap sikertelensége után, akkor jól megfér a kettő egymás mellett.


Extra hasfájós volt, próbálkoztunk a cumisüveggel, kis édeskömény teával. Volt lefejt tej, ha dolgom volt valamerre és volt mellgyulladásom többször is, amikor jól jött a cumisüveg. Jól jött volna... de a nagy cicista-cumista fiam abból képtelen volt inni, így ilyen esetekre már 4 hónaposan csőrös itatópoharat kapott.

2019. máj. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél előre nem vettünk, de mikor megszületett sokszor elvitték megetetni mert mellből nem lakott jól, csak ordított, úgyhogy a kórházból hazafelé menet megálltunk venni egy üveget. Tápszer receptet kaptunk, de a szoptatást helyeztem előtérbe, de mikor 2 óra cicizés közben/után csak ordított végül kapott tápszert és aludt. Gőzön sem volt róla, hogy létezik ilyen, hogy cumizavar, nem tudom hogy az volt-e nála a baj vagy sem, de 4 hónap szenvedés után nem kért többé cicit.

A másodiknál még meg sem fogant vettem neki egy cumi-cumisüveg párost, nála is jó volt, mert mikor vissza kellett mennem a kórházba varratszedésre az apja meg tudta etetni. Ezen kívül kb 4x volt még használva. Majdnem 3 éves volt mire le tudtam szoktatni a ciciről, a cumi meg soha nem kellett neki (a nagy 2,5 éves volt mikor leszokott a cumiról)


Szóval szerintem nem árt ha van otthon 1 üveg.


"Celeb mamikkal" meg ne foglalkozz

2019. máj. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyik baratnomek egy hetig iszonyat sirasok aran tudtak a cumizavarbol kikeveredni, igy o pl. nagyon ellene van. En ugy tudom, hogyha 6-8 hetes kor elott nem kap, akkor bar utana is kialakulhat, de kb. 5-bol egy gyereknel okoz gondot. Nekem ez eleg volt ahhoz, hogy ne akarjam abbol is etetni, nem mintha amugy elfogadta volna, Medela Calma, Nuk es MaM anticolicot is probaltunk 3 hetes kora korul, amikor meg a cumizavarrol nem hallottam, utana kerultem azt is , es a cumit is, baratnom negativ tapasztalata alapjan lathattam, hogy azert hiaba 5 gyerekbol 1-nel lesz csak gond, az is boven eleg szivas.
2019. máj. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!