Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor érdemes elkezdeni a...

Mikor érdemes elkezdeni a tejleadást?

Figyelt kérdés

Elég sok a tejem, a kisfiam szoptatása mellett minden nap tudok több decit kifejni. A kezdetektől terveztem, hogy ha lesz hozzá elég tejem, szeretnék más babáknak is segíteni.

Ezt a szülés utáni héten jeleztem is a védőnőnek, aki azt mondta, várjuk meg az első 2 hónapot, hogy lássuk, tényleg van-e elég tejem, mert ez később változhat.


Most 5 hetes a kisfiam, egyre többet eszik, de még így is van minden nap felesleg (gondolom azért, mert fejek is minden nap). Szeretném elkezdeni a leadást, mert a fagyasztónk már betelt az eddig lefejt adagokkal, van bőven tartalék, ha a kisfiamnak szüksége lenne rá, és most már néha kiöntöm a tejet, ami miatt bűntudatom van, hogy hány pici baba lakott volna jól vele. :(


Szerintetek is korai lenne elkezdeni még a leadást? Aki adott le, mikor kezdte, mennyi idős volt a babája?

Értem én, hogy később kevesebb lehet a tejem, de akkor egyszerűen nem adok le tovább... de amíg tudok, szerintem felesleges kivárni a 2 hónapot.


Szerintetek?


2019. máj. 13. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is adtam le tejet, de pontosan már nem tudom, mikor kezdtem. Szerintem csináltasd meg a vizsgálatokat, és ha kész, jöhetnek a tejért. Ha meg fogy a tejed, tényleg bármikor abba tudod hagyni a leadást, de ha minden nap fejsz, így áll be a kereslet-kínálat.
2019. máj. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sztem is mehetnek a vizsgalatok. Ha fejsz szepen folyamatosan, lesz elegendő jo esellyel. (mellekesen en a furdovizbe öntöttem amit kiolvasztottam, mert sajnos ugy nem itta meg a fiam.. Jo az is kiontes de legalabb nem a semmibe ment el)
2019. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!