Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul tettem, hogy elválaszt...

Rosszul tettem, hogy elválasztottam?

Figyelt kérdés

Nemsokára lesz érettségi találkozóm, és szeretném jól érezni magam, innék némi alkoholt is, ezért elválasztottam a kisfiamat. Már csak este szopizott, és minden gond nélkül elhagyta a cicizést. De a barátnőm mégis megszólt a hátam mögött, hogy a saját érdekeimet a gyerek elé helyezem.

Tényleg?


2010. júl. 8. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Milyen idős a baba?
2010. júl. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már csak este szopizott, s nem viselte meg, hogy egyszer csak nem kap este cicit, akkor miért lenne baj? Gondolom nem egy 3 hónapos babáról van szó!

Amúgy meg a barátnőnek semmi köze a te szoptatásodhoz, ez magánügy!

Érezd jól magad az osztálytalálkozón!

2010. júl. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem 4 hónapos a kisfiad, és ha minden gond nélkül elhagyta, akkor azt jelzi, hogy inkább csak az odabújás kellett neki csak már. Viszont az érettségi tali "hatása" után még fejheted(ha van annyi tejcsid) mert pl, jó az tejpépihez is.
2010. júl. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Én soha nem osztottam meg senkivel, hogy mennyit és hányszor szoptatok, így nem is szólogattak be. (Vagy csak nem tudok róla...)

Semmi gondot nem csináltál szerintem, ha már csak este szopizott. Olyankor már nem a tápanyagról szól.

2010. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Ha csak 1x iszol, miért kellene elválasztani? Legfeljebb az egyszer nem kap.

Nem sírt nagyon? Magától is leszokott volna.

2010. júl. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
18 hónapos a kisfiam, és nem viselte meg az elválasztás. Első nap kicsit nehezen aludt el, másnap pedig már nem is kereste a cicit. De a beszólás miatt nagyon bánt a dolog, pedig tudom, hogy senkinek semmi köze hozzá.
2010. júl. 8. 14:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évig cicizett... Más két hétig se tudja szoptatni. Nagyon ügyes voltál! :-) Ha már nem kéri, nem hiányzik neki, akkor tényleg eljött az ideje, alkohol ide vagy oda.
2010. júl. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
68%

Ha a fiad már "fixen" elválasztódott (és te sem akarnád ezt visszafordítani), akkor ezen felesleges rágódnod. Ha ilyen jól viselte, akkor pedig egy kis örömre is van okod. :)

Egyébként én a helyedben nem választottam volna el ezért az 1 alkalomért, pláne, hogy már csak napi 1x szopizott. Az a néhány óra kihagyás és a pár korty alkohol semmit nem okozott volna egy ekkora gyerkőcnek! (Mondjuk ivászat után persze érdemes várni pár órát, hogy lebomoljon az alkohol..)

Én nemrég 1,5 napig kórházban voltam visszérműtét miatt, és a még naponta 2x szopó 28 hónapos lányomat egyáltalán nem zavarta meg, hogy nem voltam vele. Hazajöttem és ott folytattuk a szopit, ahol abbahagytuk. (Illetve bejött +1-2 éjjeli szopi is, hogy újra megnőjön a tejmennyiség.) Ősztől pedig levelezős suliba fogok járni, ami miatt 2 hetente min. 3 napig távol leszek a lányomtól. De még így sem tervezem, hogy szándékosan elválasztom előtte. Persze, ha ő menet közben úgy dönt, hogy elég volt, akkor nem fogom erőltetni. De ennyi idősen, mint amennyi a te gyerkőcöd is már, semmilyen nagyobb fennakadást nem szokott jelenteni 1-1 szopi kimaradása.

Szóval azzal a véleménnyel, hogy önmagad a fiad elé helyezted volna, egyáltalán nem értek egyet - viszont egy pár órás elfoglaltság miatt én nem választottam volna el.

(Ha viszont meggondoltad magad, szerintem még megpróbálhatod visszaédesgetni.. :)

2010. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Most már úgy gondolom, hogy jobb így. Végre belevágtam a fogyókúrába, mert a következő terhességig le kéne adnom 10-12 kilót.

Köszi válaszokat, és örülök, hogy nem barmoltatok le!

2010. júl. 9. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!