Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha rosszul kapja be a bimbómat...

Ha rosszul kapja be a bimbómat a baba, hogyan igazítsam meg?

Figyelt kérdés

Már 4. hónapos, és náha túl pivire nyitja a száját, ezért az udvart nem kapja be. Így fáj... Meg hát folyik is ki a szájából.

A tej jön rendesen amúgy.


Ha leveszem a cicimről, hogy megigazítsam, akkor sírva fakad, mert azt hiszi, elvettem a cicit. Így összeszorítom a fogam, és várok...


2011. nov. 20. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

kisujjadat dugd be a szájába és akkor könnyen kitudod venni! Mindenképpen igazítsd meg, mert egy az, hogy fáj, a másik az, hogy kevesebb tej fog a pocakjába menni, a harmadik meg az, hogy könnyed begyulladhat így a mellbimbód! Mikor etetni készülsz nyomd össze a cicid a bimbó udvar fölött mintha kézzel fejnéd és úgy told a pici szájába a cicit!

Sok sikert!:D

2011. nov. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

EZt így tudom, így szoktam "megmenteni" a bimbómat, meg igyekszem én a szájába tenni. De kis önálló baba: csomószór kiköpi, amikor én tettem a szájába (a kiemelős technikávalÖ, és rosszul kapja be. Ez olyankor van, amikor nagyon éhes!


Valami olyan technika/praktika nincs, amihez nem kéne őt levenni a cicimről?

2011. nov. 20. 23:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Megpróbálhatod megcirógatni az arcát és a kis száját hátha kicsit elengedi a cicit és akkor utána jobban beletenni.

Nekem is az elején volt, hogy nagyon mohón akart rácuppanni, na akkor sikerül félig bekapni vagy csak a bimbómra harapott rá(Naná, hogy egyből csillagokat láttam). Igény szerint szoptatsz vagy 3 óránként?

2011. nov. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy csináltam, hogy mielőtt cicizett volna, megdörzsöltem a bimbóm, hogy "álljon" és akkor így az udvar is kisebb lett. Így az egészet be tudta kapni.
2011. nov. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sajnso mindenképp le kell venni, ha rosszul kapta be. amikor a szájába adod, akkor tudsz ügyeskedni pl. nekem néha sikerült hüvelyk és mutatóujjal nagyobbra nyitni a száját, és közben tettem mellre (tehát 1 mozdulattal). vagy az alsó ajkához ha érinted a melled (vagy az ujjad), akkor nagyobbra nyitja a száját. ilyenkor kell "ráhúzni" a babát a mellre, tehát nem a mellet teszem a szájába, hanem a mell köré húzoma babát.

sok sikert!

2011. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:
A fenti trükkökön túl, ha akkor fordul ez elő, amikor nagyon éhes, akkor próbáld meg nem megvárni, amíg ez bekövetkezik, mert ilyenkor nyilván hisztikésebb lesz. Ha épp úton éhezik meg és nem akarod kint szoptatni, akkor nyilván várnia kell, de ha módod van rá, ne nyújtsd az időt. Azaz, nem biztos, hogy jó az időhöz kötött szopi, ha netán azt csinálod.
2011. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igény szerint szopizik. Néha azonban várnia kell, mert eleve, van egy nővére, ami miatt nem mindig tudok akkor szoptatni, amikor szeretnék, illetve ő elég türelmetlen. Sokszr előfordul, hogy jó nagyot alszik, és arra ébred, hogy éhes. Na, ilyenkor mindig hosszú az idő, amíg az ágytól elérek a fotelig :)

És érdekes, mert leginkább a jobb cicimmel fordul ez elő, pedig egyáltalán nincs semmi anatómiai eltérés a két mellem között. És olyankor, amikor a balból eszik elsőnek, a jobból másodknak. (mindig 2 ciciből kér, nagy étvágyú baba; és midng váltom, hogy melyikből kezdje a szopit)


A sétákat is mindig úgy időzítem, hogy hazaérjünk, mire várhatóan megéhezik Amúgy meg bárhol szoptatok (na azért az árokparton ebben a hidegben nem, de váróteremben, kocsiban, barátnőnél...) Én nem tartom gáznak, ha valaki szoptat - teljesen természetes, úgysem látszik a cicim, csak mintha dajkálnám a picit.

2011. nov. 22. 21:22
 8/9 xStefix ***** válasza:

Dehonnem van valamicske eltérés, egyik páros szervünk se szimmetrikus. :)

Ha nincs különösebb okod, akkor szoptathatsz mindig fix sorrendben is, ha a babádnak csak ezzel az egy menetrenddel van gondja. Ha minden simán megy, akkor rá fog állni a melled, hogy mindig x lesz a kezdő és y a befejező.

2011. nov. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

na jó, azt tudom, a jobb amúgy picit nagyobb (75 A-s vagyok, szoptatóan, tehát kicsik így is :)), de úgy gondoltam, durva eltérés nincs. meg az első lányomnál nem volt gond, meg ost sincs mindig, csak mondjuk minden 3. szoptatáskor.


Köszi!!

2011. nov. 24. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!