Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan, hogy egy aktívan...

Van olyan, hogy egy aktívan szopizó baba mellett elapad a tej? Szinte már egész nap a cicin csüng, mert olyan éhes, de a ciciből már alig jön valami, a végén meg elapad a tej. Létezik ilyen? Éhen maradhat a baba?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. júl. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem most 9 hónapos a babám, csak szopizik, nem hajlandó kóstolgatni semmit sem, én úgy gondolom ez nem olyan tragikus dolog, ráér még enni, hiszen szépen gyarapszik, de azért persze nem adom fel, kínálgatom rendszeresen. Anyósom sürget, hogy eröltessem, mert mi lesz, ha egyszercsak nem lesz tejem, éhen marad a fiam. Ezért tettem fel a kérdést, mert elképzeltem a szitut és kicsit rémisztő, de én úgy tudom, hogy a baba "rendeli" magának a tej mennyiségét, úgyhogy addig, amíg igényli, gond nem lehet. Vagy mégis lehetséges ilyen?
2010. júl. 8. 22:15
 3/13 anonim ***** válasza:
11%
9 hónaposan valószínűleg, hogy "éhezik" a szervezete, ha csak anyatejet kap. Bizony, anyósod jól mondja, nagyon aktuális lenne már a főzelék, gyümölcs is neki.
2010. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A kérdésem az volt, hogy elapadhat a tejem egy aktívan szopizó baba mellett?
2010. júl. 8. 22:29
 5/13 anonim ***** válasza:
27%
Igen, elapadhat!
2010. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Hormonális okból igen, de ha nincs semmi bajod, nem vagy ideges, akkor nem.
2010. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked azért lóg egész nap a cicin, és éhes, mert már nem elég neki a tej. Ha pld. nem iszol eleget, nem táplálkozol rendesen, ideges vagy, vagy akárcsak megnő a hormonszinted (új gyógyszer szedése, fogamzásgátló, stb). akkor elapadhat a tej.


Van már foga a gyereknek?

2010. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Az anyatej akár kétéves korig is fedezheti a babád minden tápanyagszükségletét, ha van elég. Nem köteleztő a hozzátáplálás.


Ha nincs elég tejed, és nem tudsz hozzátáplálni, esetleg megpróbálhatnál valami más tejalapú táplálékot, pl tápszert vagy tejpépet, egyelőre.


Azt próbáltad már, hogy őelőtte esztek? Hátha megkívánja.

2010. júl. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Persze, próbáltam már mindent, ott van velünk az étkezéseknél. Kínáltam már szopi előtt, után, sokfajta ízzel próbálkoztam, de a száját szorosan zárja, ha pedig mégis becsúszik egy kis falat, akkor fintorog, öklendezik tőle. Egyszerüen nem akar mást enni, csak a cici, pedig fél éves korában kezdtem a hozzátáplálást. Nem lóg állandóan rajtam, szépen betartja az időpontokat, ezt a csüngést csak azért írtam, mert elképzeltem a szitut. Doktornőnk szerint még semmi vész, vannak ilyen babák, türelmesnek kell lenni.

Én sem aggódom, van tejem bőven! Csak anyósom pánikol mindig, mondja, hogy Jajj, mi lesz vele, ha már nem lesz tejem, akkor mit fogok csinálni, jajj! Ezért vagyok kíváncsi, hogy ha továbbra is igényli a szopit, akkor lesz-e neki elég vagy gondol egyet a szervezetem és nem termeli tovább a tejet, hiába kéne a gyerekemnek.

Hormonális ok lehet pl. terhesség is? Csak érdeklődnék.

2010. júl. 8. 23:07
 10/13 anonim ***** válasza:
58%
2010. júl. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!