Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kutya a...

Terhesség alatt kutya a lakásban? És ha megszületik a baba? Maradhat a kutya a lakásban?

Figyelt kérdés
Kis termetű kutyusunk van 5 éves. Imádjuk. 22 hetes kismama vagyok. Nagyon félek a toxoplazm.-tól, és nem tudom, hogy a picire mennyire káros, ha lakásban van a kutyus. A babaszobába nem engedném be a kutyit, ha megszületett a baba. Ágyban sincs velünk.
2011. márc. 26. 15:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Hát én kitelepítettem a kutyát.

Nem túl egészséges a pici babának a kutyaszőr, tarkíthatsz egész nap, minden akkor sem lesz teljesen tiszta:)

De ez csak az én véleményem

2011. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 3 macska van (annak van köze a toxoplazmához és nem a kutyának!) akik bejárnak és 2 gyerek, úton a harmadik. Jelenlem mindenki egészséges. Nem kell, hogy burokban nőjön fel az a gyerek.
2011. márc. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának semmi köze a toxoplazmózishoz. Ha tisztán van tartva, féregtelenítve, oltva van és vigyáztok majd, amikor lesz baba, akkor nem lesz baj. Terhesség alatt meg főleg. Nekem is kistestű kutyám van, amikor megszületett a baba, anyukám magához vette pár hónapra, nemsokára hozza vissza, alig várom. Pedig nekünk nagyon nagy házunk van és kell is takarítani bőven, de ennyit kibírok. Más is felnőtt kutya, macska mellett. Mi pl. macskák mellett nőttünk föl, semmi bajunk nem volt.
2011. márc. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

ha te átestél már ezen akkor a baba nem veszélyeztetett a pocakodban.nálam volt emiatt 2x is vérvétel,hát utánna lesz más bajod is vele.elmesélem a mi sztorinkat!

pincsim van,ö volt a gyerekünk a mindenünk,az ágyunk szélén aludt a lábunknál.ha külföldre utaztunk akkor is vittük magunkkal...ugy gondoltam babával is igy marad,majd legfeljebb kizárjuk a szobából.37.héten rámjött a szülés ,amire hazaértem apukám kedvesemmel karöltve elbarikásozta a nappalit is a kutya elöl.hát mondanom sem kell hogy milyen dühös lettem érte,hisz megegyeztünk hogy csak a szoba...ez volt okt.8-án amikor hazajöttünk a kórházból.a kutyus az év februárja óta kinti eb lett.

Állandóan jelzett ha jött valaki,akkor is sokszor amikor nem,vagy ha a szomszéd hangját meghallotta.a lakásban ugatott amitöl az én kincsem álladoan felkelt

A napi takaritás nyűggé vált a kisfiam mellett,mert a kutya amikor kikéretözött télen is behozta a sarat,tavasszal meg ugye hullatja a szörét.

éjszaka arra kelünk hogy kaparja az ajtot ki akar menni.zavaró volt.

mikro mászni kezdett a fiam mindenhová menni akart,szoval ha addig bent is maradt volna ,akkor biztos menni kellett volna neki.a gyerekek csusznak másznak,és ha egyszer felfedezik a lakást majd oda akar menni ahova te.

szerintem gyorsan elgondolkodsz majd hogy kitedd,azóta nekünk nem csak hogy kint van de ráadásul a hátsó udvarban van már,mert a kapu mellett van a gyerekszoba és a másfél éves fiam álmából is felkel rá mert imádja a kutyust.nagyon sajnáltam az elején de már hozzászokott,sokáig sirt az ajtóban.majd most kárpótolja a fiam hogy játszik vele.

bocsi ha hosszu voltam és nem konkrétan a kérdésedre válaszoltam ilyen hosszan.

2011. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ketteske ***** válasza:
100%
Nyugodtam tarts meg a kutyust, nem lesz bajotok tőle. Nekem is van, és most vagyok másodszorra terhes. Én mondjuk nem is tudnám eltávolítani a kutyit, ő már családtag. De persze mindenki máshogy áll hozzá. Egyébként azt mondta a dokim, hogy a baba sokkal ellenállóbb lesz, ha kutya mellett nő fel.
2011. márc. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne telepítsd ki a kutyut sehová.Telje értékű családtag ha jól gondolom:-)ami tök jó dolog.Ha haza viszitek A BABÁT AKKOR MEG KELL NEKI MUTATNI HoGY SZAGOLJA MEG.Ti is megnyugszotok és szerintem a kutya is.Legalábbis a húgoméknál így müködött a dolog pedig a "kutyu" egy 60 kg-os beaurdoxi dog.Amúgy meg ő tanította meg járni az unoka húgomat úgy hogy a pici az oldalába kapaszkodott.Hajrá, drukkolok!
2011. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Másfél szobás lakásban élünk, lakótelepen. Van egy 3 éves kiskutyánk és egy 11 hónapos fiunk. Mikor terhes lettem eszembe sem jutott kitenni v elajándékozni addig ő volt a mindenem. Amíg pocaklakó volt fiam ha feküdtem a kutyus minidg odajött és a fejét a hasamra tette és mindig ott aludt el, ha a fiam nagyon mocorgott és odajött megnyugodott.Amikor hazajöttünk a kórházból megszagoltattuk vele a babát. Igazából sztem nem tudta hova tenni. Aztán megszokta, jelzett ha sírt, egy hangot kiadott a babám és már jött, szólt a kutya és addig nem hagyott békén amíg oda nem mentem a babámhoz, pedig tudtam, h nincs baja.

Most ott tartunk, h szerencsétlen fél a gyerektől, mert mindig belekapaszkodik és jól megcsavarja a szőrét. De imádnak egymással kergetőzni, persze sose fogja meg a fiam.

Az elején nem engedtük be a szobájába de egy idő után beláttuk, h felesleges tiltani, mert úgy is pda megy hozzá. Ja persze ez mind azzal is jár, hogy minden reggelt úgy kezdünk, hogy porszívózunk, de nem bánom.

Szóval sztem ne rakd ki szegényt!

Bocsi, ha hosszú voltam.

2011. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Hú, ömlenghetnék, hogy milyen jó, ha bent maradhat a kutya, de nem teszem, mert én elfogult vagyok. (nagy testű kutyánk van kertesházba, ki-be járkál) Csak látnod kéne a gyermekemet, ahogy játszik vele. Eszembe sem jutott kirakni! Most megint terhes vagyok.

Az tény, hogy többet kell takarítani, főleg a mászás időszakában. A panelkutyusoknál még azplusz gond szerintem, hogy séta után idegen kutyák ürülékét is behozhjatja a lábán a kutyus. Mi is, ha elmegyünk máshová sétálni megmossuk a lábát bejövet előtt.

2011. márc. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem ezt olvasd el! Nagyon érdekes!!

[link]

2011. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk yorkink van,és lesz is.Nem paterolom sehova.Igényesek tiszták és higiénikusak vagyunk.Most 8 hetes terhes vagyok,és nem parázom semmi miatt.Minden rendben lesz.A gyereknek előbb utóbb úgy is jönne az igénye hogy kutyát macskát hörcsögöt vagy teknőst akar...Nos ez nálunk legalább pipa.Van kutyus és kész.Alkalmazkodóbb lesz a gyerek is.A kutya meg már most érzi hogy valami meg fog változni,és jelentem semmi gondja vele.Pedig eddig Ő volt a középpontban.De a kutyusok is szeretik a gyerekeket szerintem szívesen átadja majd a királyi szerepét.Nem kell annak a gyereknek burokban felnőni!!!!Anyáink közt volt aki tanyán élt és kint játszott a tyúkszaros udvaron.Azt hiszem felnőttek és bajuk nem volt.Ez csak egy példa mindenkinek más az érdeke szemlélete,tűrőképessége.Én nem tenném ki a kiskutyát!Boldog babavárást!8+1 hkm
2011. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!