Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült mostanság a SOTE I. sz....

Szült mostanság a SOTE I. sz. Klinikán valaki? Érdekelne, hogy hogy zajlik ott egy szülés. Meddig maradhat veled a baba, ha természetes szülés volt? Megszoptathatod-e rögtön szülés után?

Figyelt kérdés
Lehet-e saját ruciba? Lehet-e mellettem a szobába? Apuka meddig maradhat? Hogy zajlik a látogatás? Esetleg, ha valaki, Beke doktorúrnál szült, milyen volt a szülésnél, és utána? Egy 30 hetes pocakos :)
2010. máj. 31. 19:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem ott. A szülést magát nem irnám le, mert mindenkinél más szerintem. Volt borotválás, beöntés, stb. Külön szülőszobában vajúdtam és szültem, de esetleg te is kérhetsz szülőszoba látogatást ha még nem voltál, ott megmutat a dokid mindent. Kórházi hálóingbe kellett átöltöznöm. Apuka végig bent volt a szülésnél, a babát szülés után elvitték. Engem varrtak, majd pihentem, tussoltam, majd át kellett mennem az újszülött osztályra 4 ágyas szobába. Rögtön hozták a babát, ha kéred már az első éjszaka veled lehet, utána végig veled van a baba, csak fürdetni viszik el. Látogatásnál a folyosón tudod megmutatni a babát a rokonoknak.
2010. máj. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én márciusban szültem, "csúcsforgalomban":) Ugyanis mi már nem jutottunk be az elkülönített részbe, mert minden tele volt aznap. Igaza van az előttem szólónak, lehet kérni szülőszoba látogatást. A szülés menete pedig: borotválás, beöntés, vajudás szülés. Én túlhordtam a babám, így indították a szülést. A férjem bent volt végig. Mikor meglett a baba, rátették a melkasomra, majd apukával elvitték rendberakni (fürdetés, mérés, stb). Addig engem is rendbe tettek. Majd apukával visszahozták a babát és már cicire is tettem. Majd elvitték,kb 1-1,5 óra múlva,addig a férjem is ott lehetett velünk. Majd én mentem zuhanyozni, és irány a szoba. Szülésznő kisért a szobámba. A baba velem volt míg bent voltunk, csak este vitték el fürdetésre és már hozták is vissza. Ha megtudod beszélni az orvosoddal, akkor a folyosó végén van 3 szoba, ami csak 2 ágyas, kérd azt, hogy ott lehess. Sokkal kényelmesebb, mert a 4 ágyas szobák úgy vannak, hogy 2 szoba között van 1 füdőszoba. Vagyis 8-an használtok 1 fürdőt, ami ugye elég kényelmetlen. Én hátul voltam, de megfizethetetlen az a kényelem, hogy csak 1 anyukához kell alkalmazkodni. Ja! A szülőszobára, vidd magaddal a tisztálkodási eszközöket, az eldobható bugyi+betét és pizsi vagy tréning,köntös, amiben leszel a szobában, mert ugye zuhany után azt veszed fel. Én is vittem, de annyira aranyos volt a szülésznő aki velem volt, hogy adott inkább szülés után is egy kórházi hálóinget, ha netán "kenődik" a cucc rajtam, akkor az legyen rajtam az első éjszaka. A picit szüléskor kórházi cuccba öltöztették, de én szerda du. szültem és este már át lehetett öltöztetni sajátba. Abban volt bent is a kórházban. Vigyél a kicsinek pelenkát, igaz adnak és tesznek alá a csecsemősök fürdéskor, ha nincs, de napközben neked kell tisztába tenned. Ha valamiben elakadnál nagyon segítőkészek a csecsemősök. Sok sikert, nagyon boldog babavárást kívánok!
2010. jún. 1. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, megpróbálom lebeszélni a dokimmal, hogy a 2 ágyas szobába kerüljek. Az tényleg jobb lenne. Örülök, hogy velem lehet majd a babócám, így sokkal nyugodtabb leszek. Remélem minden rendbe fog zajlani. Sok boldogságot a pici felneveléséhez.
2010. jún. 1. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!