Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az gáz ha nem akarok szoptatni...

Az gáz ha nem akarok szoptatni inkább lefejem neki a tejet?

Figyelt kérdés
Elég undorítónak tartom a szoptatást. Nem tagadnám meg az anyatejet a babámtól csak cumisüvegbe kapná. Persze a kórházban megpróbálkoznék vele, hiszen jobb lenne ha nem kellene tápszerezni. De aztán csak fejném, nekem ez így jobbnak tűnik, ezzel még a nyilvános szoptatást is elkerülhetem ami számomra nagyon zavaró. Nagyon elítélendő ez a dolog?

2019. júl. 2. 22:46
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
28 hkm
2019. júl. 2. 22:46
 2/29 anonim ***** válasza:
97%

Nem elítélendő, DE


- így nagyon hamar el fog apadni


- az egész napod abból fog állni, hogy lefejed-odaadod-sterilizálsz-lefejed-odaadod... néha peluscsere is bele fog férni az idődbe, de pihenés nem, éjszaka is fejni kell ám, hogy mire ébred, meglegyen


Én is szívesebben csináltam volna így, de rájöttem, hogy ez magammal szemben a legnagyobb kib~szás lenne, amit csak tehetek.

2019. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
És a végén hogy csináltad? Nem tudom nekem ez a szoptatás nagyon idegen...
2019. júl. 2. 23:03
 4/29 anonim ***** válasza:
29%
Az első mondatnál abbahagytam az olvasást..
2019. júl. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Egyetèrtek az elsővel, arròl nem is beszèlve, hogy ha mentek valahovà, akkor hogy fogod vinni. Én nem tudtam sajnos sokáig szoptatni, de gyűjtőből hordtuk a gyerekeimnek az anyatejet. Lehetetlen volt megoldani, hogy vigyem magammal, ha mentünk valahovà. Melegen nem tarthatod, mert megromlik, ha hűtőtáskában viszed, nem mindenhol tudod megmelegìteni. Ezèrt èn olyankor mindig tápszert vittem. De ha neked sok tejed lesz, felesleges tápszert adni, ha szoptathatnál is. Sokkal kényelmesebb, ha szopizik, mint bármi. Lehet, te is másképp látod majd, ha a kezedbe adják a babádat. Olyan termèszetes dolog, hogy cicire teszed. 😉😊
2019. júl. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező, mintha magamat olvastam volna vissza szülés előtti időkből. Ugyanígy àlltam hozzá, undprótónak képzeltem, ahogy majd csámcsog a gyerekem a mellemen, tépi a bimbóm... aztán megszületett a kicsi, 24 órán át szenvedtem, hogy tudjon enni, csak fecskendőböl pár cseppet sikerült legyűrnie, majd amikor először sikerült neki szopizni én úgy örültem neki...hogy e miatt, vagy az anyaság, de elmúlt a viszolygásom a szoptatástól. Már olyan természetes, pedig eleinte sebesedett a bimbóm is, szóval nem is volt fájdalommentes, és mégis most örömmel tölt el.

Ahogy előttem is írták, ha csak fejni fogsz, akkor gyorsan elapad sajnos, ismerősöm is csak 2 hónapig tudott fejni, azóta tápszereznek.

2019. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
67%
Az anya-gyerek viszonynak, kötődésnek is jót tesz. Nyilvánosan nem kell szoptatni, nem kell hosszú órákra magaddal vinni azt a gyereket. Nem a szoptatás az egyetlen, amivel meg kell barátkozni egy csecsemő mellett.
2019. júl. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
Kerdezo terhesen es azelott en is ezt gondoltam hogy en biztos nem...Megszuletett,sajnos eros gyogyszereket szedek igy nem adhattam neki tejet,minden vagyam az lenne hogy bar szoptathatnam.. Hidd el ez csak most ilyen,megszulod es magasrol teszel erre a hulye kerdesedre mert a babadnak tudod majd hogy ez a jo. Elsonek teljesen igaza van! Csak fejesbol fogsz kiallni,utana megesz es mehetsz sterilizalni az uveget+mellszivot. Etetes elott mar le kell fejned mire megebred a babad..Nagyon huzos. Ha szoptatsz csak kiveszed a cicit eszik es szundi tovabb. Joval kevesebb macera
2019. júl. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha így érzel, az a te dolgod, senkinek semmi beleszólása. Volt olyan ismerősöm, aki úgy volt mint te, cumisüvegből adta az anyatejet. Azt nem tudom meddig volt teje, de néhány hónapig biztos. Majd eldöntöd születése után, hogy mi a kényelmesebb nektek. :)
2019. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha neked így jö, csináld így, senkinek semmi köze hozzá. De egyetértek, hogy iszonyú időigényes, sokkal tovább tart a fejés, mint a szoptatás, és utána még a tárolással, sterilizálással, etetéssel külön vacakolni kell. Én se éltem meg olyan hű de nagy csodának a szoptatást, nem szerettem, de nem is undorodtam tőle. Fejtegetni viszont nem lett volna türelmem.
2019. júl. 3. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!