Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok sokáig szoptatni,...

Nem akarok sokáig szoptatni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
tudom elég kegyetlennek hangzik a kérdés, de sose voltam az az odafigyelős típus hogy mit eszek és az egész várandóságban ez az egy ami feszéjez. még a szülés sem idegesít annyira. kb 1-2 hónapig akarok szoptatni. ezt hogy lehet normálisan csinálni hogy senkinek ne legyen baja?
2014. ápr. 10. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha tápszerrel eteted is oda kell figyelned, hiába nem vagy olyan típus....csak zárójelben jegyzem meg, szoptatáshoz még kevesebb előkészület, macera kell.
2014. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi,de szerintem 1-2 hónapig nincs értelme szoptatni,hiszen az első 6 hét eleve arról szól,hogy beálljon az a mennyiség,ami kell a babának.

Szóval ha akarsz kicsit szoptatni,akkor szoptass minimum 6 hónapig úgy,hogy 4 hónaposan elkezded a hozzátáplálást,így utána nem kell annyi tápszert se adni.(fél éves korár már 1-2 étkezés kiváltható)

De ha neked a 6 hónap túl sok,akkor eleve a szoptatások mellé adj tápszert,vagy el se kezd a szoptatást.

2014. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

A sógornőm határozta el, hogy két hónapig fogja csak szoptatni a kislányát.

Úgy is lett. Alig múlt két hónapos, már a cumisüveget erőltette a tápszerrel.

Lett volna teje, de az egészet macerásnak tartotta és azzal érvelt, hogy így bármikor bárki etetheti a kislányt.

Jóformán egyik napról a másikra elvette tőle a szoptatást és a tejét egy hétig utána még fejegette egyre kevesebbszer, hogy hamar apadjon.


Én nagyon örültem az első gyerekem sikertelen szoptatása után, hogy a másodikkal sikerült! Nagyon-nagyon kényelmes volt. Főleg, hogy össze tudtam hasonlítani a tápszerezős, cumisüveges, sterilizálós macerával.

2014. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Mi köze ahhoz, hogy mit eszel, hogy meddig szoptatsz? Várd meg míg megszületik, én azt ettem, amit akartam, nem volt hasfájós. Ha meg az lesz, egy-két ételt száműzni az étrendedből nem olyan nagy áldozat... Lesznek annál nagyobbak is, pl éjszakai felkelés. Nem biztos hogy egy-két hónap éjszakázás után kedved lesz tápszert készítened, akkor az lenne a könnyebb, ha csak előveszed a melled és kész. Mindig ott van, megfelelő állagú, hőmérsékletű. Várd meg míg megszületik én azt mondom, ha akkor se tetszik a dolog 6 hetes koráig legalább szoptasd (Habár sajnálom azokat a babákat, akik -önös érdekek miatt!- megfosztanak a finom, meleg anyatejtől, hogy nekik "kényelmesebb" legyen. Más anyukák meg itt görcsölnek, hogy nincs elég tej...Na, őket még jobban sajnálom!! Elnézést, de ez mindig felidegesít!!!
2014. ápr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, megértem kedves utolsó én sem érzem jónak. de pont azért mert ha ezt eszed vagy azt puffadás lehet a babánál, vagy ha nem eszel rendesen nem lesz elég vitamin a tejben stb. de még csak 22 hetes vagyok kitudja lehet változik a felfogásom. csak most még ha nem eszek rendesen főtt ételt, vagy gyümölcsöt, azzal magamnak ártok mert a baba elveszi ami kell, nekem nem lesz. de szoptatásnál nem tudja. mindegy. köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 10. 18:43
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
De bizony, ugyanez működik a szoptatásnál is:) Nem kell annyira rágörcsölni! De ezt szülés után meglátod. Egyébként 6 hetesen tényleg "könnyen" át tudsz váltani cumisüvegre. 4es voltam
2014. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Kedves Kérdező, hasonló cipőben járok, csak én 27 hetes vagyok, én sem akarok sokáig szoptatni, mert hamar szeretnék visszamenni dolgozni, így hamar megy bölcsibe is baboka. Az anyatejet megpróbálom majd lefejni és cumisüvegből adni + a hozzátáplálás 4 hónapos kórtól.
2014. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, elég fájdalmas dolog a szoptatás, én szó szerint csillagokat láttam tőle, de még olyannal nem találkoztam, akinek jó élmény lett volna, mi rátértünk a fejés és cumisüveg kombinációjára, szuperül működött, 4 hónapig csak anyatejet kapott, 7 hónapos korára fokozatosan leszoktattuk.
2014. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!