Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem akart/tudott szoptatni...

Aki nem akart/tudott szoptatni, látta később valami hátrányát?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kislányom, sajnos 90%-ban tápszeres, tejem sincs elég és ő meg a cumisüvegek miatt egyre kevésbé hajlandó szopizni (szoptatási tanácsadó se tudott okosat mondani). Nagyon sajnálom hogy így alakult, szerettem volna csak szoptatni, nagyon vártam is de az élet felülírta. Kicsit elkeseredtem. Nektek mi a tapasztalatok a tápszerrel? Tápszeres babáitokat mikor kezdtétek hozzátáplálni? Sokat voltak betegek? Volt valami hátránya?


Köszönöm a válaszokat!


2019. júl. 17. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudtam, elég sokat is stresszeltem miatta - biztos "segített" az is. :) Viszonylag sokat beteg szegény, ilyenkor még mindig magamat hibáztatom, hogy talán a tejjel megkaphatta volna tőlem a védettséget sok dologgal szemben, de ezen szerintem nem szabadna már nekem sem görcsölni.

Egyébként a tápszer annyiból volt rossz, hogy székrekedést okozott nála, ezzel a témával elég sokat szenvedtünk. Hozzátáplálni nem táblázat szerint kell, ezt a saját kárunkon tanultam meg, hanem amikor a baba készen áll rá. Látni fogod rajta.

2019. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

4 hónapos koráig volt anyatejes. Aztán kellett a tápszer kiegészítés, mert stagnált a súlya. 6 hónapos korában abba is hagytam a szoptatást, nem kínlódtam tovább.

4 hónaposan a kóstoltatást is elkezdtem, evett szépen mindent, amit adtam.


Most már 6 éves, semmi különbség nincs, sőt. 1,5 éves korában vettem orrszívót, akkor volt rá szükség először. Nem volt beteges, jó fizikumú gyerek (pedig 2700 g és 48 cm volt születéskor).

Semmi hátránya. Ezen ne emészd magad. A lényeg, hogy jól lakjon!

2019. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alig tudtam szoptatni 5 éves koráig elég beteges volt de az uncsija meg 1 honapos korától tápis volt és szinte sose beteg. Nem látok összefüggést.
2019. júl. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1 hónapos koráig fejtem neki anyatejet+tápszer, utána már olyan kevés tejem volt, hogy felhagytam a fejéssel, kizárólag tápszert kapott. Soha nem volt enyhe takonykóron kívül semmi baja. 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, nagyon könnyen ment, imád enni. Semmi hátránya nem volt, hogy tápszert kapott. Nem kövér, okos, kiváncsifáni kislány lett belőle.
2019. júl. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 hónapos korig volt anyatejes, egészséges, okos, vidám gyerek, nem beteges, nem ekcemas, nem allergiás semmire. Kötődéssel sincs gond, olyannyira nem h konkrétan a szepa konkrétan egy-egy elejtett visitasban kimerült.
2019. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én is csak pár hétig tudtam, akkor is tápszeres kiegészítéssel. Az én gyerekem alig beteg, barátnőmé, aki ma is szoptat (3 évesek), folyamatosan... szóval szerintem nincs összefüggés. Az ő lánya matrica, az enyém simán elvan mással is, beszokott a bölcsiba-oviba is könnyen
2019. júl. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!