Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Érdekelne, ki meddig szoptat/s...

Érdekelne, ki meddig szoptat/szoptatott és azt hogyan érte el? Mennyit küzdött érte, még ha csak 1-2 hónap is, vagy akár évek.

Figyelt kérdés

Mindenki válasza érdekelne, hogy ki hogyan tudott szoptatni?

Nyugodtan, mert volt tej, vagy küzdelemmel, mert kevés tej volt, vagy vagy stb stb.


Köszönöm a válaszokat minden kedves anyukának!


2011. máj. 5. 07:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Bababarát klinikán - Deoec- szültem ott már az örzőben mellre lehetett tenni gyermekágyon is megmutatták így nem volt gond.


2 hetes korában elment a tejem vettünk gyorsan tápszert másnapra már stabilizálódott ezután még 2x hoztam vissza a szopizást ugyanigy a semmiből.


kétszer volt mellgyulladásom akkor is szoptattam összesen másfél évig.

nem volt sose sok tejem főzni már tápszerrel főztem - főzelék hígítás- de mindig volt. Leginkább fekve szerettem szoptatni persze ülve is ment.

2011. máj. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogyan sikerült visszahozni a tejedet, ha megkérdezhetem?
2011. máj. 5. 08:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
3-4 hónapig (azért írom így, mert addig volt tejem, de már a 3. hónaptól küszködtünk).
2011. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nah ez engem is érdekel!

9,5 hós koráig szopizott a kislányom. Vele könnyű volt. Sok tejem volt annak ellenére hogy hetente egyszer fejtem, azt is csak azért mert mondták hogy kell. Az elválasztás is simán ment mert ő utasította el a szopizást. A kisfiam már nem ilyen egyszerű. Nála nehezen indult de mindig volt/van annyi ami elég. Ő viszont nem hajlandó cumisüvegből inni. Egy hét múlva lesz 5 hós és elkezdem a hozzátáplálást de katasztrófa. Csak akkor eszik ha én is, de hát ezen ne múljon. Mindkét gyerkőcnél ittam laktoherb teát nem tudom ez segített-e. Ja és egyik sem velt hasfájóa.

2011. máj. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nagyon sokat szenvedtem, küzdöttünk, mert nagyon rossz volt a szopási technikája a babának, és bár tej volt, de nagyon fájdalmas volt a szoptatás, gyakran vérzett a mellem, nagy erő kellett, de nem adtuk fel! Jópár hónap kellett, de belejött a leányzó is a szopiba. A másodiknál előre féltem, de semmi gond nem volt, bár érdekes módon nem is volt annyi tejem mint először, de ha kellett gyakran szoptattam, így meg lehet oldani a tejszaporítást. Mindkettő 10 hónapig szopott, magukat választották el, és soha tápot nem láttak.
2011. máj. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Két gyerkőcöm van,a lányom 10 éves,a fiam 5 hós.Mindkétszer sok tejem volt,adtam is le pár hónapig.A nagy 1 éves korában elválasztotta magát,de mivel még volt tejem,kicsit átvertem és lefejve kapta a tejcit még sokáig.A kicsi még csak anyatejet kap,vizet csak 1* ivott eddig,mivel ő hatalmas étvágyú,néha úgy éreztem,rezeg a léc és nem lesz elég a tejcsi.Ilyen volt 2-3 szor idáig,olyankor segített a ricinus communis 5 ch nevű homeós bogyó,szedtem 2-3 napig és rendeződött a dolog.De egyébként nyugodtan szoptattam,mert van tejem.Remélem,a fiam nem választja el magát 1 évesen,jó lett volna a nagyot is legalább 1,5 éves koráig szoptatni,remélem,most sikerül.
2011. máj. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

első .


fejtem és sokat ittam.

2011. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Én az urtica urens homeos bogyókat szedem napi 2x5 golyót.Ha úgy érzem kevesebb a tejcim,többet pihenek,és többször mellre teszem a kislányomat.Mindig rendezőzik a tejmennyiség.Az első gyerekemet nem tudtam szoptatni,a második most féléves,és csak szopizik,remélem még sokáig!
2011. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

1.Most 11 éves fiam 21 hónapig szopott, egsszerűen így alakult, pedig akkor ez nem volt gyakori dolog.

Amnikor született, fogalmam sem volt a szoptatásról és a hasonló dolgokról.

Egy órisási hibát elkövettem, hogy 3 hóaposan elkezdtem hozzátáplálni, így 6 hónapos korától sajnos már csak 2x ciczett, de kitartó volt:-)))

2. a kislányom 26 hónapos, még 2x ciczik, vele sokkal tudatosabban csináltam dolgokta és csak félvesen tápláltam hozzá.


Amúgy simán memnt mindkét gyerkőcnél, hamar beindult a tej, nem fejtem csak kézzel és csak ha olyan kedvem volt (pl éjjel sosem)

De ha egyáltalán nem fejek, akkor sem történt volna semmi.

2011. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nekem az elsőnél (császáros volt) voltak kezdeti nehézségek, sebesre szívta a mellemet, mert nem megfelelő helyzetben tettem mellre. Ezek után már csak bimbóvédővel tudtam szoptatni, hiába gyógyult meg a seb, nem fogadta el enélkül, de olyan ügyesen belejött, hogy kilenc hónapos koráig szoptattam (ebből hatig kizárólag), magától hagyta abba. A másodiknál (természetes úton született) semmi gondom nem volt, 24 hónapig szopott, amíg elválasztotta magát.
2011. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!