Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehetséges, hogy 2 hónap után...

Lehetséges, hogy 2 hónap után elapad a tej?

Figyelt kérdés
Kisbabám 2 hónapos, eddig is ki kellett egészítenünk az anyatejet tápszerrel, mert minden próbálkozásunk ellenére kevés volt neki. Eleinte szoptatás után kb. 10 ml-t tudtam csak lefejni, ma már csak egy-két csepp jön. Van még remény vagy teljesen el fog már apadni a tejem?
2011. aug. 15. 17:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt el tudom képzelni, ami a te eseted is, hogy eleve alig van, aztán el is apad. De azt már kevésbé, hogy valakinek sok van és hirtelen elapad a 2. hónapban. Pontosabban ez is megtörténhet, csak ott a baba "cumizavara"/"szopisztájkja" állhat a háttérben, vagy valami rendkívüli betegség. De így, hogy látszólag minden ok, nem hinném.


Nekem is ki kell egészítenem már az elejétől, annyira kevés volt, hogy az orvos azt mondta, számítsak rá, hogy pár hét és el is apad. De minden tápszer előtt szoptatok és ez 5 hónapja működik, sőt szaporodik. Úgyhogy még ez utóbbi eset is előfordulhat, hogy lesz még neked is több

2011. aug. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem biztos, hogy elapad, vannak bizonyos ingadozások. (Az én laikus elgondolásom szerint valami hormonális dolog lehet, ami valahogy összefügg a mensesszel, akár megjön, akár nem.) Most 8 hónapos a kislányom, többször éreztem úgy, hogy itt a szoptatás vége, mert egyik nap még ömlött a tej, másik nap meg alig volt valami a mellemben. Az én esetemben valahogy, előbb-utóbb mindig visszaállt a tej.

Szerintem ne add fel a reményt, de ne is görcsölj rá, mi lesz, ha nem jön több. Csak szopiztasd, ha kell egészítsd ki tápszerrel. Én bármit csináltam (több liter folyadék, szoptatós tea rengeteg, zabpehely, meg minden, amit még ilyenkor feldobnak), tképpen nem változtatott az adott helyzeten. Azóta van folyamatosan tejem, hogy újra terhes lettem...

Kitartás és ne aggódj!

2011. aug. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem teljesen hogy miért foglalkozol a szopás utáni fejés-mennyiséggel. Ha most jobban kiszívja a babád, akkor kevesebbet fejsz. Mérd a babát evés előtt-után, akkor kiderül hoy mennyit evett. (Próbáltad már hogy óránként cicire teszed, annyit komfortszopiztatsz, amennyit csak bírsz pl? Nekem ezek beváltak, növekedési ugrás esetén a ababám vezényelte hogy ezt kell csinálni)
2011. aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xStefix ***** válasza:

Előfordulhat, de sokkal gyakoribb, hogy a szoptatási gyakorlatban van valahol hiba.

Írj részleteket, hogy nálatok hogyan mködik a szopi és hamar ki fog derülni szerintem.

2011. aug. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem az elejétől fogva kevés tejem volt. Programozott császárral szültem és nem indult be igazán a tejtermelés. Jó egy héten keresztül mindig mellre tettem, amikor kérte a babám, volt hogy két órán keresztül szopizott, de még mindig sírt, hogy éhes. Aztán az orvos mondta, hogy most már kell neki pótlást adnom, mert kezd kiszáradni.:( Azóta minden etetésnél először cici, aztán tápszert kap. Utána szoktam fejni, eleinte kb. 10 ml-t sikerült lefejnem 20 perc alatt, most már viszont szinte semmit. A szopi időtartama is lerövidült, eleinte kb. 15-20 perc volt, ez lecsökkent néhány percre, csak pár korty jön neki. Ittam szoptatós teát, próbáltuk a szoptanít készüléket is, sajnos ezek sem segítettek. Abban reménykedtem, hogy a hozzátáplálásig megmarad ez a rendszer, de úgy tűnik, hogy kezd teljesen elapadni a tejem.:(
2011. aug. 17. 10:11
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindent tökéletesen csinálsz, de!


Biztos vagy benne, hogy csökken a mennyiség? Lemérted? Mert ezt érezni nem lehet.

Először én is azt hittem, mert lerövidültek a szopik (ami, később megtudtam, normális. 5 perc is elég lesz később), aztán egyszer lemértem és meglepődve tapasztaltam, hogy a mennyiség megnövekedett. Az, hogy utána nem tudsz fejni, jelezheti a baba hatékonyságát is, nem feltétlenül jelent rosszat.


Minél inkább távolodunk a szüléstől, az anyatej jelentősége csökken, tehát ez az első két hónap nagyon fontos, ez számít a legtöbbet. Örülj, hogy eddig sikerült. A jövőn meg ne csüggedj, lesz, ami lesz.

2011. aug. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

holnap reggel (akkor van a legtöbb. mielőtt a baba felébredne, jó lenne 2 órával előtte, hogy aztán ciciztetni is tudd) , fejj fél órán keresztül (váltogatva a melleket: 7 7, 5-5, 3-3, 1-1 percig)

ebből meg fogod tudni, hogy mennyi a maximum kapacitás.


kíváncsi vagyok, jelentkezz majd, ha megcsináltad. én bizakodom (drukkolok), hogy egyre több legyen neked is a tejed. :)

2011. aug. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ma reggel kipróbáltam, amit javasoltál, sajnos össz-vissz 10 ml lett az eredmény. Azért köszi a tippet! Köszönöm szépen a többieknek is a válaszokat. Folytatjuk így, amíg tudjuk, csak sajnos a babám már nem nagyon fogadja el a cicit, mert nem sok minden jön belőle szegénykémnek.:(
2011. aug. 20. 00:55
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Végül is lemérted,h mennyit szopizik?

Nálunk is gond van mindig a szopival,most nekem Luca 19 hete szopik,de minden nap úgy érzem h ez lesz az utolsó és végképp nem lesz tejem! A héten volt,olyan h kedden 120 felettieket szopott,aztán szerdán csak 40 volt,majd minden alkalommal! Most tudtam feltornázni 100ra, de vmikor ez se megy! Nagyon változó! Azt megértem,h nem akarja elfogadni a cicit,mert nekem is csinálja Luca,ha érzni h kevés van benne! Szegénykém mindig felpörgeti magát rajta,h nem jön több! Kitartást és sztem is próbáld meg többet cicire tenni! (Most is így jártam,h cicizett,de mivel nem mértem,megcsináltam az 50 ml-s pótlást,erre elaludt,úgyh remélem eleget evett, 6 felé megkínálom egy kis gyümivel:-))

2011. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben, császárral szültem szintén, én nem adtam pótlást sosem, inkább "rászoktattam" a cicin alvásra, hogy akkor is termeljen nekem tejet. És éjszaka is etettem félálomban, keltettem magam hajnali 2-kor és 5-kor. A baba evett, nem ébredt fel, nagyon élveztem azokat a heteket. Többször ürítette ki a cicimet és ezáltal többször termelődött. Este csináltam meg a horrorfejést, de ezt kb. egy hétig, utána ellustultam és csak a szopik után fejtem mindig (reggeltől kora délutánig) 10-15 percet és 20-30 ml-nél nem jött le több soha!! Még abból sem, amiből nem szoptattam, de utána a babám bezzeg tudott belőle enni. :)

És amit még megtanultam, ha arra gondolsz, hogy "szerintem elapadt a tejem, tényleg csak ennyi van stb.', akkor el is fog menni. A gondolkozás tényleg NAGYON befolyásolja a tejtermelést

Én nem adnám fel a helyedben, mert olyan kitartónak tűnsz, akkor előbb utóbb megjön az eredmény is :)

2011. aug. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!