Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésről mindent? Nem szülést...

Szülésről mindent? Nem szüléstörténeteket szeretnék, hanem fontos, érdemi információkat. Akár olyat, amit Te magad tapasztaltál meg a szülésed során, akár linkeket.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ilyesmikre gondoltam, köszönöm!

Születésnaposnak sok boldogságot! :)

2010. júl. 13. 04:35
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már 2 babánál bevált (nemsokára születik a 3.), hogy megbeszéltem velük már a pocakban, szépen, gyorsan, ügyesen szülessenek. Te is érezheted, ha nyugodt vagy, ha olyasmit olvasol, ő is másképpen reagál.Ha megszületik,szoptatásnál is érezni fogod ezt az egymásra hangolódást. Az első szülésemnél sírva mentem a szülőszobára, annyira megijedtem. Ne akarj rajta túlesni, hanem minden fájásnál arra gondolj, egyre közelebb vagy már, hogy a kezedben tartsd a babát. Minden szülés véget ér egyszer… Ha komplikáció adódik, fogadd el, hogy szakszerű segítség van körülötted és mindnyájan (Te is a belső hangoddal) azon vannak, hogy meglegyen a kicsid egészségesen.
2010. júl. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen, Hozzád hasonlóan gondolkodom én is. Hónapok óta viccesen mondogatom, hogy szépen besétálok a szülőszobába, kicsit vajúdok, hogy mások ne legyen nagyon irigyek, hogy nekem alig fáj, és utána pár nyomásra megszületik a fiam. Ő nagyon ügyes lesz, a nyomással csak segítek neki. :)
2010. júl. 13. 06:27
 14/22 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos, hogy tudd, hogy a szülési fájdalom nem feltétlenül mensi-szerű görcs. Ezért bármilyen hasi görcsöt érzel, kezdd el mérni a fájdalmak közti időt, és ha rendszeres, akkor ez az! Azért írom, mert amíg el nem folyt a magzatvíz, én végig azt hittem, gyomorrontásom van, kétperces fájásokkal értünk be a kórházba, de ha nem folyik el vagy nincs otthon a férjem, szerintem a vécében szültem volna meg a babát.
2010. júl. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
73%
teljesen jól gondolod. naná, hogy minden rendben lesz! ez csak természetes! tanácsaim: ne ijedj meg, ha hánysz, ez természetes. egyél, igyál, mert kipurcansz. ne hagyd magad eltántorítani attól, amiről úgy gondolod, hogy jó neked, nektek. én fekve biztos nem bírtam volna szülni, ülve jobb volt, próbálj ki több pózt. próbáld meg a gátvédelmet, hülyeség, hogy a babák nem férnek ki a számukra kitalált nyíláson, ha így lenne, már rég kihaltunk volna. gondolj arra, hogy a legtermészetesebb dolog történik veled, veletek, és ez a babád életének egyik legfontosabb pillanata, segíts, hogy jól indulhasson el! szerintem az is fontos, hogy ha nem muszáj, ne legyen reflektorfény és hangzavar, az ő érzékszerveinek ez hatalmas sokk! ha lehet, ne szívják le a magzatvizet a torkából, fel tudja köhögni, lehet, hogy nincs is ott neki semmi, de milyen kellemetlen lehet, hogy ledugnak neki valamit. szóval légy anyatigris! szép szülést kívánok!
2010. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg hogy tudni fogod mikor elkezdődik!Ha fejben még nem is fogod fel a tested tudni fogja!

Én hetek óta jóslóztam.... de mikor elkezdődött annyival csalakedtem másképp hogy a maradék dolgot beraktam a cucchoz,pedig minden ugyan olyan volt!

Tudni fogod!

És halgass az ösztöneidre!Szerintem onnan hogy egy NŐ terhes lesz ez a legfontossabb,és minél közelebb a szülés egyre jobban merünk is hallgatni rájuk!Mikor megszületik a babád akkor is ez lesz a legfontosabb,halgass a belső hangra,MINGID jót súg!

Vajúdás alatt (ami természetesen nagyon rövid lesz :) )koncentrálj a testedre a BABÁDRA!

Nekem barátnőm azt mondta,minél jobban fáj annál közelebb a nagy találkozás,és amint kibújt a lányom minden fájdalom elmúlik! Ez járt a fejemben és nagyon nagyon igaz!Én kb úgy szültem hogy kicsit vajúdtam (számomra nagyon rövidnek tűnt)bár 45 perc volt a kitolás,de amint kint volt a lányom tényleg vége volt a rossznak!

És csak a CSODA maradt!!!!!!!!

Az a helyes hozzáállás ahogy gondolkodsz!

És ahogy az egyik válaszoló írta erre születtünk!Nem szabad félni tőle!

Maga a csoda!

2010. júl. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Na azt hiszem 4.-szer, de utoljára jövök. (Bár még annyi minden eszembe jutott.)

- A jogaidhoz egy hasznos link: [link]

2010. júl. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Jaj lányok, nagyon-nagyon köszönöm!!!

(Utolsónak: Gyere csak, minden tanácsnak örülök!)

2010. júl. 13. 14:59
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha van konkrét kérdés, írj privit nyugodtan. :)
2010. júl. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én csak annyit mondok ami engem rosszul érintett és sehol nem reklámozták/reklámozzák hogy vajúdáskor fájás közben vizsgálnak és az bizony nem egy leányálom.Még emlékszem pont erről beszéltünk a szobatársammal hogy ezt miért nem mondták sehol.Decemberre vagyok kiírva a másodikkal de ha lehetne akkor azt a részt kihagynám!!!!
2010. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!