Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pozitív (! ) szüléstörténeteke...

Pozitív (! ) szüléstörténeteket mesélnétek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Minden egészséges baba megszületés pozitív történet még akkor is ha esetleg a vajudás elhúzodott
2010. nov. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Otthon indult. Az utolsó napokban 3-4 darab 10 perces jóslókkal. Aznap este a doki azt mondta hogy lehet éjjel megszülök, már 6 napot ráhúztam, nyitva voltam bő 1 ujjnyit. Akkor este megint voltak jóslóim de elmúltak. Éjjel éjfél után valamivel kezdődtek újra 10 percenként de nem múltak. Fél kettőkor szóltam a páromnak hogy menni kéne, hivtam a dokit, mondta menjek be és ha azt mondják szülünk akkor jön ő is. Fél 3-ra bent voltunk ekkor már 5 perces elviselhető fájásokkal, 2,5 ujjra nyitva. Ezután beöntés, CTG, 4 előtt elvette a doki a vizem, akkor bedurvult, utána 1 szuri és 5-kor majdhogynem csak 1 nyomásra, nagyon könnyen megszületett a kislányom. Minden szülés ilyen lehetne. :-)
2010. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 DanaS ***** válasza:
100%
Magzatvíz el, semmi fájás, aztán egyre több fájás kicsivel több szenvedés. :) Így utólag azt mondanám hogy ki lehetett bírni. Viszont abban a pillanatban csak azt tudtam üvölteni, hogy soha többet :DDD
2010. nov. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Első gyerek: Három napos túlhordással semmi fájásom nem volt,de úgy éreztem,hogy szivárog a magzatvíz ezért bementünk a kórházba.Doki megvizsgált,de a burok nem volt megrepedve,felküldött a szülőszobára,pihengessek(12:30).Később megint éreztem,hogy folyik ezért ultrahanggal megnézett és kiderült,hogy igazam volt.Rendesen burkot repesztett(15:45).Beindultak a fájások,jöttek rendesen.18:10-kor 3.tolófájásból megszületett Réka.

2.gyerek:Szintén 3 napos túlhordással reggel fájásra ébredtem.Kikeltem az ágyból és zutty...Elfolyt a magzatvíz(07:00).Telefon a nagyszülőknek,hogy jöjjenek vigyázni a "nagyra",gyors zuhany,reggeli kávé.Ja és még a húslevest oda raktam főni :)Mire a kórházba értünk 3 perces fájásaim voltak és 3 ujjnyira nyitva voltam(07:45).Az előkészitést nagyon gyorsan megcsinálták és irány fel egyenesen a szülőszobára.A fájások nagyon beerősödtek és mire észbe kaptam,mint derült égből a villámcsapás jött a tolófájás.A szülésznő állt az ajtóba,én kiabáltam neki,hogy jön a baba,ő kiabált az orvosomnak,hogy szaladjon,mert lemarad,a párom pedig megjegyezte,hogy látja a haját.A doki gyorsan beadta az érzéstelenitőt és gátat metszett,a következő toló fájásból 08:50-kor megszületett Dóri.

2010. nov. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Előbb jött másfél héttel!Reggel 7-kor elfolyt a magzatvíz semmi fájás.Kislányomat még beadtuk az oviba 8:30-ra már bent voltunk a kórházba.gyors vizsgálat bő egy ujnyi.Meg kaptam a szobámat fel Nst-re.fájás semmi!a párom elment 12-kor na akkor jöttek a fájások.13:00-kor megszületett a kisfiunk.Mindenkinek ilyen gyors és könnyű szülést kívánok.
2010. nov. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2. baba születése igazi pozitív élmény volt. Már előző nap éreztem, hogy valami készülődik, elég erős jóslófájásaim voltak, ráadásul kb. 15 percenként rendszeresen. Este szépen meg is borotválkoztam, felhívtam a szülésznőt és a nagyit, hogy készülődjenek, szerintem legkésőbb holnap meglesz a baba. Még a szülésznő kérdezte is, hogy nem szeretnék-e már bemenni, de én mondtam, hogy nem, ez még biztos nem az. Éjfélkor fájásra ébredtem, aztán újra negyedóránként. Hajnal kettőkor már rendszertelenül 8-10 percenként. Fájt-fájt, de nem az az őrületes, belehalok érzés volt és végig az első szülött gyermekem mosolya volt előttem. Hajnal 4-kor felébresztettem a férjem, hogy nem tudom, de szerintem menni kéne, erre ő megkérdezte, hogy hány percesek a fájásaim. Én mondtam, hogy kb. 4-8, de igazából nem rendszeresek. Ő mosolygott egyet és mondta, hogy még alszik. Reggel 6-kor már tényleg felkeltettem, mondtam, hogy most már hívja az Anyukáját, én elmegyek fürdeni. Mire kijöttem már itt volt Anyós, a kislányom felkelt, még felöltöztettem, elrendeztem a szobáját, főztem egy kávét a Maminak. Aztán elindultunk és én végig azért zokogtam, hogy otthon kellett hagynom a kislányomat. Bent megvizsgált a szülésznőm, mondta, hogy bő 3 ujjnyi, ha éjjel bemegyek és burkot repesztenek, szerinte már meglenne. Én meg bizonygattam, hogy nem is fáj eléggé, meg nem is rendszeres a fájás, biztos nem lesz meg egyhamar. Jött a nőgyógyász, burkot repesztett. Közölte, hogy nem ad egy órát és már meg is lesz a kisfiam. Háromnegyed órára rá bejött, kérdezte, hogy mi újság. Mondom, szerintem nem változott semmi. Mire ő: akkor kapjak oxitocint. Na annyira beparáztam, hogy EDA nélkül oxit kapjak, hogy mindjárt mondtam a szülésznőnek, hogy szerintem jön a baba. Ő szépen komótosan odasétált benézet, és elkezdett sikítozni, hogy látja a baba haját, nehogy nyomjak. Még beöltözni sem volt idejük, első tolófájásra kint is volt az én pici kisfiam. A férjem kb. az egészből annyit fogott fel, hogy még nem sikerült megennie az összes kekszet, amit bevittem a szüléshez. Egyikünk sem ilyenre készült az első szülésem után. Annyira negatívan, nem is félelemmel álltam hozzá, hogy már csak pozitív lehetett. Mindenkinek ilyen szülést kívánok. Amúgy 10 óra 27 perce, gátvédelemmel, gyönyörű vörös hajjal született meg második kisfiam.
2010. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

39. héten már 2-3 ujjnyi volt a méhszájam, ezért megbeszéltük, hogy amennyiben nem indul be a szülés a 40. hétre, akkor programszülés lesz. Egész héten nem volt semmi, Sem jóslófájás, sem magzatvíz, a baba sem lapított.. Front jött, de nálam ne volt semmi.

Így bementünk a megbeszéltek szerint, a szülőscuccal felszerelkezve. Front volt, teltház a szülőszobán :) Gondoltuk Apával, nst-t megcsinálják, és hazaküldenek, mert még 4 nap volt a mensi szerint kitűzött dátumig. Végre lett hely, és sor került rám nst-n, majd megvizsgált a főorvos, és megkérdezte, akarok- szülni. Elég meglepő volt a kérdés, mondtam, nem tudom, mivel teszek jót a babának. Mondta, hogy amit én akarok, azt akarja a baba is. Mondtam, akkor igen, akarok szülni. Erre éreztem egy olyat, mintha kipukkanna egy buborék, majd mintha bepisilnék... Hirtelen olyan lett, mint egy álom... :)

Visszacibáltam a nadrágom, a csizmám (tél volt), és kimentem Apához, aki már adta volna rám a kabátot, hogy go home... Mondtam, nem, maradunk, SZÜLÜNK, folyik a magzatvíz!

A váróban hirtelen mindenki izgatott lett, (persze mi ketten a leginkább), gratuláltak előre. (ők sem láttak még vajúdó anyukát, akárcsak mi :D)

Apa lement a cuccért, én be a vajúdóba, de nem volt hely, így visszamentem a várakozók közé, a folyosóra. Apa is pont visszaért. Leültünk. Ekkor jött egy gyenguszka fájás, mint a mensigörcs. Örültem is neki, hogy végre érzek valamit.

Majd jöttek 10, majd 5 és végül 3 percesek. Közben lett hely a vajúdóban. Én mg mindig csizmában voltam, mert nem tudtam hol átöltözni. A magzatvíz, amikor felálltam, hirtelen ömlött belőlem, éreztem, hogy a belsőcombomnál járt, majd a térdemnél, bokámnál, és a talpamnál :)


Telt-múlt az idő, sétáltam a folyosón, 2-szer megvizsgált a szülésznőm és az orvosom, de még mindig 4 centis méhszájam volt. 4 óra múlva (burokrepesztéshez képest) lett egy üres szülőszoba. Befeküdtem, tettek fel ctg-t, és kötöttek be infúziót. Itt mondtam a szülésznőnek és dokinak, hogy amikor jön a fájás (3 perces), akkor olyan, mintha kakilni kéne. Mondták, hogy az jó, már gyönyörűen lent van a feje. Kb 4 óra, meg is lesz a baba.

Kimentek, Apa maradt bent, izgult, mint még soha, halálfélelem az arcán, hogy én szenvedek. (amit éreztem, közel sem volt olyan rossz, mint az Ő arcán látni az ijedtséget).

A 3. fájás után, vagyis 10 perc múlva, mondtam Apának, hogy szóljon a szülésznőnek, hogy a fájások között is marad a kakilási inger. Kiment, elment, szólt a szülésznőnek, meg elment pisilni.

Szülésznő megvizsgál, pont bejön Apa meg doki is. Erre a szülésznő mondja a dokinak, ki se menjen, 8 centi a méhszájam, kb. 1 óra, és a kezemben foghatom a babát..

Az oldalamra fektettek, jött még pár 3 perces amikor mondták, hogy ha jól esik, picit nyomhatok.

Majd mondték, hogy hogyan kell majd nyomni ki a babát, és jött is egy tolófájás.

Innetől nagyon gyorsan mentek a dolgok. Tolófájás - nagy levegő, nyomás - levegő, nyomás, levegő, nyomás - majd pihi. Ittam vizet, ettem szőlőcukrot, pihentem. Majd megint tolófájás....pihi, toló, pihi... Mindig kérdeztem, látni-e már a fejét, és egyszer csak mondták, hogy igen. Apa meg is nézte. Volt gátmetszés is, mert nagy volt a baba.

Kb 1,5 óra múlva a mellkasomra fektették a babát, Apa elvágta a köldökzsinórt. Babát kivitték, lemérték, több mint 4 kiló volt. Doki visszajött, megszültem a méhlepényt

Visszahozta apa a kislányunkat, majd megvizsgáltak, gátsebet összevarrták. Majd mindenki (doki+szülésznő) kiment, csak mi hárman maradtunk, 2 órán át... Gyönyörű volt! :)

Komolyan, életem legszebb élménye!

2010. nov. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mindkét szülés pozitív.

Első 7 órás az első fájástól kezdve, ebből 4 óra a kórházban, gátmetszéssel.

Második 4 órás, az első fájástól, ebből 1 óra a kórházban, gátvédelemmel, ez semmi nem volt, alig fájt, mindenkinek ilyet kívánok.

2010. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

36.hét kicsit korán. Reggel 10kor elfolyt a magzatviz, azonnal korház semmi mosdás vagy ilyesmi(engem beijesztettek ha elfolyik a magzatviz akkor a köldögzsinór elnyomodás esélye miatt azonnal korház) Semmi fájás, fájások egy ora felé, enyhék aztán erösek, este 17:45-re megszületett egészséges pici fiam. :)

Ui: Nem is hallottam még könnyü szülésröl. De én is azt kivánok neked, mert ugy látom tényleg van ilyen. Azt gondoltam azt csak kivánni szokták, mint a lotto fönyereményt. :)

2010. nov. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindegyiket nagyon jó olvasni. :)
2010. nov. 26. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!