Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után természetesen...

Császár után természetesen szülni mennyire nehéz? Mennyi ideig tart?

Figyelt kérdés

2éve szültem császárral-faros volt.Most be van fordulva a manóm minden ok , szeretném természetsen megszülni,ilyemkor is könnyebb,mert második szülés vagy semmi kze ehhez,mert nemhüveli volt az első..

időben is ugyan ezt kérdezném..??

34hetes kismama


2010. júl. 13. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia. Nem akarlak elkeseríteni, de olyan, mintha először szülnél. Azt a bizonyos természetes utat nem járta még be/ki senki :(
2010. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy segíteni nem tudok, de erre én is nagyon kiváncsi vagyok!

Nálunk is 2 év korkülönbség lesz, első császár, most remélhetőleg term. szülés, egyenlőre nincs akadálya.

2010. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, mivel engem is nagyon érdekelt ez, két ismerősömet kérdeztem meg akik így szültek, mind kettő azt mondta, hogy a második rövidebb idő alatt lett meg, de fájdalmasabb volt, viszont mindakettő azt mondta, hogy a kitolás már tényleg rövid volt, 4-5 nyomás és kinn is volt!

Vajúdtál az elsőnél? mert az állítólag fontos, akkor lesz rövidebb a második.

2010. júl. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát a szülés után-császár után jelentkező fájdalmakra mondta a szülésznő azt,hogy sajna a császárosok utólag vajúdnak,nem mind de sokan.ez borzalmas volt,mert a méh húzódások azt mondja ugyan úgy vannak,nekem kellett is ezekre gyógyszert szedjek,ami segítette az összehúzódást.

Nem tudom mennyire tartozik ez bele,de majd kiderül..de sokan azt mondják,hogy még ha fájdalmasabb is ,gyorsabban épül fel az ember utána.Én inkább vállalnám egyben a fájdalmat mint hetekig elhúzva...remélem a baba is így akarja és majd együtt megoldjuk gyorsan és fájdalom mentesen..

2010. júl. 13. 23:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy másik anyuka szült így mellettem, utána azt mondta, hogy össze sem hasonlítható. Én rendesen szültem, így nem tudom, hogy a császáros milyen, de azt mondják így fájdalmasabb, viszont én akkor sem cserélném el császárosra így utólag! Ott, akkor, bármit megtettem volna, hogy mégse kelljen szülnöm, de furcsa módon utólag tényleg azt mondom, hogy olyan élmény volt, amit nem szerettem volna kihagyni. Pár nap után helyrejöttünk és simán tudtunk mozogni, míg a császárosok.. hát, te biztos tudod! Remélem úgy sikerül, ahogy szeretnéd!
2010. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is ,köszönöm:)

Mindenki azt mondja a császárosok kimaradnak az élményből..ez így is van,mert ez nem élmény,hogy felfektetnek és vágnak sztem..én speciel elkezdtem sírni az asztalon mikor kivették a babámat és meghallottam,hogy sír,el sem tudtam volna állítani a könnyeimet és tudod miylen fájdalmas volt,hogy meg sem foghattam,igaz már megfürdetve vissza hozták egy puszira de az nem olyan,még este betolták,hog ylássam de akkor sem adták ide...egyszerűen borzalmas volt ..lelkileg megemészteni,másnap meg olyan fájdalmaim voltak,hogy egy 20mp es utat a csecsemős szobáig kb 10perc alatt tettem meg ,fogtam a hasamat és szisszegtemminden lépésnél.azért akár ,hogy is nem hiába volt a császárosok mellett 3szobára-én az utolsóban voltam a babaszoba amg a természetesen szülteknél a masik folyóson voltak a mamák-a babák ugyan ott ahol a mienk.Igaz őket is megviselte ,de hozzánk képest csak úgy repkedtek..és nem beszélve arról,hogy nem egy császáros esett össze még másnap is a zuhanyzóba reggel...szval sztem össze sem hasonlítható,mert biztos,hogy mindkettő fájdalommal jár,de a lelki fájdalommal nem lehet összehasonlítani ,amikor meg sem foghatod a babádat,mert nem tudod ellátni..én is csak örültem,ha meg az infúzió belém meg a fájdalom csillapító és vérzett a szívem milyen kiszolgáltatott vagyok....

2010. júl. 14. 12:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia, 3. válaszoló vagyok, én teljesen megértelek, ráadásul engem altattak, úgyhogy csak órák múlva láthattam a babám, ráadásul még tiszta kóma volt a fejem, alig fogtam fel, hogy akit simogatok az már az én gyermekem.. engem fizikailag nem viselt meg, másnap este már simán járkáltam, de lelkileg még ma is fáj, pedig most is azt mondom hogy fő hogy egészségesen született de akkor is rossz rágondolni a szülésemre.. a másodikat majd nagyon szeretném term. úton megszülni!Kívánom hogy Neked sikerüljön minden, de legfontosabb hogy egészségesen szülessen!
2010. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze én sem fogom kockáztatni egyikünk egészségét sem,de ha ő is úgy akarja miért ne születhetne úgy-csak érdekeltek a tapasztalatok ,ki hogyan élte meg...
2010. júl. 14. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!