Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tüdő asztmásoknak lehet...

Tüdő asztmásoknak lehet természetesen szülni vagy csak a császár ajánlott?

Figyelt kérdés
2009. aug. 24. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanezt kérdeztem pár hónapja,azt írták ki kell kérni a tüdőgyógyász véleményét.Szerintem attól is függ milyen típusú az asztma,bár mondjuk ha pszcihológiai is kijöhet,nekem terheléses én tuti ki fogok feküdni.Egyébként ha épp ésszel végiggondolom(még nem vagyok terhes de már tájékozódom),akkor meg kell kapni,mivel ha szülés közben befullladsz azzal vezsélyezteted a baba oxigénhez jutását,vagyis akár oxigénhiány is felléphet nála.Kérdés tehát melyik a jobb,vagys a rosszabb,mert a császár is veszélyes ugye,mérlegelni kell,de azthiszem inkáb császár,azért ma már nagyon ritka a műtéti hiba,mint egy oxigénhiányos állapot.

A másik kérdés,hogy mi van akkor ha terhesség alatt fulladsz be,mert ugye akkor mg gyógyszert sem lehet rendesen használni a szteroid tartalma miatt.Én erre gondoltam,hogy az AREC sóterápiát fogom haználni a teherbe esés előtt így legalább fél évre védve leszek...az alllergiát pedig átvészeljük így is úgy is:)


Kérdz ki a szakorovsod véleményét,bár szerintem hasonlóképp fog vélekeni mint én:)


17 éve asztmás lány:)

2009. aug. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is terheléses aszthmás vagyok, most várom a harmadik babánkat, az első kettő problémamentesen, simán született. Mikor mondtam a nődokinak az első terhességemkor, hogy ilyen betegségem van, akkor csak legyintett, pedig még egy 10 fokos lépcsőn sem tudok felmenni befulladás nélkül. Igaza is lett, a szülés teljesen simán zajlott, valahogy akkor nem jött elő, se a vajúdáskor és az első szoptatós hónapokban sem.

Azt mondta, hogy van akinek elmúlik vagy enyhül, de ritka az az eset, mikor szüléskor előjön annyira, hogy emiatt császár legyen. Már nyugdíjas a nődokim, 40 éve praktizál, látott már egy-két dolgot és megbíztam a véleményében. A tüdőgondozós leleteimet vittem magammal, azt megnézte az első találkozáskor és szüléskor is vinnem kellett.

2009. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnek: van olyan szer amit lehet terhesség alatt is használni, ventolint is lehet, ha nagyon indokolt. A pulmicolort egyáltalán nem! Nekem terhesség alatt volt nehezebb légzésem, de az aszthmám egyáltalán nem jött ki, hozzáteszem 35 kilót híztam a második gyerekkel!!!

Tehát a terhesség-szülés-első 3 vagy 4 szopis hónapban nem jött elő, viszont utána mintha elvágták volna, megint gyógyszerrel éltem. Ez így volt mindig az újabb terhességig.

Én is meglepődtem ezen, a tüdődokim magyarázott valamit a megváltozott szervezetről és a magzat védelméről, de már elfelejtettem, régebben volt az első terhességem mikor erről szó volt.

Így előre nem kell izgulni...még azt is leírom, hogy a barátnőmnek is 3 gyermeke van és ő is aszthmás, simán született mindhárom lurkó és semmi gond nem volt.

előző voltam, 25 hetes km

2009. aug. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat az utolsó válaszolónak pedig boldog baba várást, könnyű és probléma mentes szülést kívánok!!!
2009. aug. 25. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
asztmás vagyok én is. gyerekkori asztmámat elnőttem, de az első gyerekem születése után sajnos visszatért, a második terhességemnél a 12. hétig nem használhattam a befújómat, de mivel problémamentes voltam, utánna sem használtam, aztán persze voltak éjszakák, amikor ventolinnal kénytelen voltam befújni. simán szültem és én is úgy tudom, hogy szüléskor nem jön elő, mert akkor másra koncentrál a szervezet.
2009. nov. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!