Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésem császár volt,...

Első szülésem császár volt, megszülhetem természetesen 2.1évre vajon?

Figyelt kérdés
Segítsetek,olyan választ is várnék aki egészségügyis..farfekvés miatt született a kisfiam úgy,de szeretném simán megszülni augusztusban a tesót..lehetséges?
2009. dec. 27. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsö császáros volt, a második meg simán megszületett, meghozzá nem is túl nehezen - sokkal gyorsabban, mint az elsö.

Ha nincs egyéb ok rá, akkor ettöl nyugodtan szülhetsz termésezetes úton. Viszont azt azért tudnod kell, hogy ha valami nem stimmel, akkor a babának is jobb a császár, és nem a te hibád.

2009. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én nem jártam így, de van egy barátnőm, akinek az első császár, és aztán még 3 baba hüvelyi úton, a gyerekek két évente vannak.

Egy másik viszont a másodikat is császárral kellet hogy megszülje, 2év 4 hónapra, mert elvékonyodott neki a heg annyira, hogy az a nyomástól felrepedhetett volna, és ezt nem kockáztatják az orvosok...

Ultrahanggal figyelik a terhesség végén a heg vastagságát és eszerint döntenek, ha más ok nincs a császárra...

2009. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ miért volt a császár ( jó elolvastam miért volt neked), mertha valami probléma miatt, akkor valszeg jelentkezik ugyanaz a probléma és nem szülhetsz. Pl nekem nem voltak fájásaim és nem tágultam semmit és a babának már rossz volt a szívhangja, ezért lett császár azelső. A msáodik még rátett ezekre a súlyával, úgyhogy természetes volt hogy császár.

De ha neked a második jól fog feküdni akkor szülhetsz is.

2009. dec. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nekem egyáltalán nem fordult meg-jól érezte úgy magát-és születése után sem volt hajlandó elfogadni azt a pózt,hogy a hátán fekszik csak függőlegesen.Érdekes volt emiatt..:)
2009. dec. 27. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
A 2. válaszadó válasza a fontos: nézik a heget, a végén hetenként, sőt a vajúdás megkezdődésénél is, és ettől függ. Jobbak az esélyek, ha kisebb a baba, ha nem várja meg a 40. hetet (pl. a 38-on kijön), ha minél több idő telik el a két szülés között. Olyan orvos kell, aki nem rutinból császároz (sajnos van ilyen is), hanem tényleg csak akkor, ha muszáj. Több ismerősöm szült császár után 2 évvel hüvelyi úton, tehát lehetséges, viszont többeknél éppen a heg vékonyodása miatt mégsem engedték, és így a jó, képzeld el, ha a végén mindkét helyen varrni kéne + életveszély lépne fel. Viszont a jó hír: a többedik császárt mindenki jobban szokta viselni testileg-lelkileg, ha mégis erre kerülne a sor.
2009. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én nagyon rosszul viseltem,pedig sosem voltam egy gyenge alkat ,mindig kibírok mindent,de ez a műtét nagyon megviselt ,lelkileg és testileg is-de nem tudnám mennyire.nagyon félek tőle újra az tuti,mert borzalmas volt.Elképedve hallgatom a kismamákat akik azt írják másnap már sétálgattak ,meg szaladgáltak..

Én felálltam aznap 5órával a műtét után,bár sztem tök felesleges volt ,mert nehezebb volt reggel sokkal,megengedték,hogy egyedül fürödjek ,ami ok is volt addig amíg nem kellett megtörülközni ,és akkor szembesültem,hogy nem bírom a lábamat felemelni,hogy a bugyiba belelépjek és nem bírok hajolni,hogy megtörülközzek.

Ott álltam ,ömlött belőlem a vér és kiabáltam,hogy segítsen valaki,mire egy csecsemős jött be segíteni és megtörült.tök véres maradtam,rosszabb volt mintha nem zuhanyoztam volna...:(

aztán napokig jajgattam minden lépésnél és hetekig fájdalmaim voltak.Kb 3hét telt el mire oldalt tudtam feküdni-és mondom magam is meglepődtem,hogy ennyire rosszul viselem,mert úgy mentem be,hogy mindent kibírok.igaz nem önszántamból lett császár,mert sajna a baba nem fordult be pedig már minden házi trükköt kipróbáltunk...és végig szerettem volna ha természetesen hozhatom világra-nem úgy akarta..most meg már nem tudom mivel járnék jobban,mert tudom,hogy az első irtó kemény volt...és nem tudom mit jelent az,hogy könnyebben és már félek tőle..

2009. dec. 27. 22:36
 7/9 anonim ***** válasza:
az első nálam is hasonló volt, a másodiknál (éjfél előtt végeztünk, reggel tízkor, már én cuccoltam át a másik szobába. Valahogy tényleg könnyebb volt és egyáltalán nem fájt utána már, zuhanyozni is tudtam. Remélem te is így leszel.
2009. dec. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kérdező! Sajnos ezt senki sem tudja neked megmondani így, mert ez nagyon egyéni dolgoktól függ. Pl. attól, hogy a sebed hogy gyógyult, minél tovább vársz, ált. annál nagyobb az esély a term. szülésre és azon is múlik, hogy nem adódik-e valamilyen komplikáció megint. Van, aki meg tud szülni természetesen, van, aki nem. Ezt nem lehet megjósolni. Az esélyed meg van rá, de kevesebb, mint annak, akinek nem volt császár. Az orvosoddal beszélj erről, ő lát, ő jobban meg tudja ezt mondani, de 100%-ot senki sem tud mondani. Én is ugyanebből az okból voltam császáros, mint te egyébként.
2009. dec. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is császár volt az 1. (szintén nem tágulási okok miatt) és én is abban reménykedem, hogy a 2. term. lesz.

Rossz volt a vajúdás egész nap, a műtét sem egy leányálom, de nekem az a legrosszabb emlék, hogy nem tudtam ellátni rendesen a babát utána majd egy hétig :( Pedig én sem vagyok nyafka, pár órával műtét után már zuhanyoztam, sétálgattam stb.

Szóval én alaposan utánajártam, de nem sok jóval bíztattak, azt mondták nagyobb az esélyem egy 2. császárra mint természetes szülésre sajnos. Azért én reménykedem! :)


Hány év lesz a 2 szülés között?

2009. dec. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!