Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha valaki egész...

Mi van, ha valaki egész életében nagyon szeretne kisbabát, de sosem jön össze és most,40 évesen lenne rá lehetősége?

Figyelt kérdés

19 évesen elköltöztem, sokfelé volt munkám, közben tanultam is, több szakmát elvégeztem tanfolyamon/levelezőn, többször volt párkapcsolatom, de sosem jutottunk a gyerekig, vagy a férfi nem akart semmiképp stb.

Most áthelyeztek és megismerkedtem egy férfivel, akinek szintén ketyeg a biológiai órája és úgy érezzük készen állnánk, de én már inkább azt érzem, hogy kifutottam az időből. Nagyon szeretjük egymást, fél éve vagyunk együtt, sportosak, fiatalosak vagyunk(nem azért, hogy szépítsem, amit nem lehet). De nem akarok nagymama korú lenni a gyermekem gimis ballagásán.

Mit kéne tennem? Nagyon rosszul érzem magam emiatt, hogy nem előbb találkoztunk.


2019. aug. 19. 08:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Hát az van, hogy eldönti, melyik az erősebb, a vágy vagy a félelem, az ész vagy a szív. Vannak így elég sokan.
2019. aug. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

Ezen én is sokat gondolkodtam. Egyáltalán nem volt biztos, hogy az első lombikunk sikerül és akkor én is belecsúsztam volna, hogy 40 körül lesz gyerekem. Amikor sikerült akkor egyébként a férjem volt 40...41 mire megszületik.

Ezt fejben kell helyretenni. Fiatalabb nem leszel. Ha most vagy 40, akkor nagyon optimista hozzászólás mellett is legalább egy év mire gyereketek lesz. Tehát emellett borítékolható, hogy 60 körül leszel, mire érettségizik. Vannak sportos, fitt, fiatalos ötvenesek. Kérdés ti milyenek lesztek.

Illetve a másik kérdés, hogy vajon ha most nem vállalnád, nem fogod-e bánni 10-15 év múlva. Ezt csak te tudod megválaszolni.


Egyébként nem mérvadó, de pont van egy barátnőm aki 42 és most várja az elsőt. Nagyon sokat küzdöttek érte és most ragyog és tuti szuper szülei lesznek a kisfiúknak.

2019. aug. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugy erzitek akkor vagjatok bele. Nem egy ismerosom van aki 40felett szult valaki az eslot valaki a masodikat.
2019. aug. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Mi 40 évesen vállaltuk a 3.-at. Nagynéném, Mamám is 43 évesen szülte a 2. Illetve 6. gyermekét. Nem bánták meg. Mamával lakik a fia, és nayon örül neki, hogy miután a Papa meghalt, nem maradt magára, van miért élnie, van kiről "gondoskodnia", és van aki segít neki. Még mi is tervezünk egy babát 43-44 évesen. Menj el egy játszó térre, a 2-3-4 éves gyerekekkel 35-45 éves szülők vannak! Nálunk az oviban 5 éves kislánynak 50 feletti szülei vannak, első gyermekük! Nem fogsz kilógni annyira későn szül mindenki.
2019. aug. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
6%
Első gyereket nem szülnék 40 körül. Mindig is nagy családban gondolkoztam, ehhez ilyenkor már késő lenne, testvér nélkül pedig nem adnék meg mindent az elsőnek. Számomra ez nagyon fontos. Többedik gyerkőcöt igen, szóval nekem nem a kor lenne a gond. Nekem 4 gyerekem van, 32 vagyok, alapvetően mi így “kész vagyunk”, de ha becsúszik még akár 40 évesen is, akkor ő meg fog születni. Egyébként én már most is inkább örökbefogadásin gondolkoznék. Rengeteg nagyobb gyerkőc vár családra, biztos vagyok benne, hogy ilyen helyzetben testvéreket fogadnék örökbe.
2019. aug. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%

Nyilván a kérdés is amiatt született meg, mert ennyi idősen már nem ideális az elsőt várni


DE


Az életetek semmideálisan alakult.


Èn belevágnék annak ellenére, hogy azt mondam 30 felett nem akarok szülni

(31voltam már éppencsak az első babánál, még 32 leszek a 2.-nàl végül, ennyit az elvekről)



Ismét egy de


Barátnőnek a 3. Csúszott be 41 évesen.

Akkor azt mondta, hogy akàrmenynire fitt, az a test már nem erre való.

Első gyerekeknél semmi nem volt 28 és 34 évesen.


Most terhescukor, már 10-enhetesen nem tudott 3 m t sétàlni kb


Ez van


De ez lehet 29 évesen js

2019. aug. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Nektek kell tudnotok, hogy tudnál, tudnátok-e gyerek nélkül élni. Én személy szerint nem vállalnék ennyi idősen gyereket, de nem vagyunk egyformák, nem egy olyan embert ismerek, akik 40 évesen vagy afölött vállalkoztak erre. A mai világban nagyon kitolódott a szülés korhatár, de én például nem szeretném, hogy amikor a gyerekem érettségizik, ballag, majd 60 éves legyek. Nektek kell mérlegelni, hogy mit is szeretnétek és hogy. Nem fogja senki meghozni ezt a döntést helyettetek. Ezt csak ti tudhatjátok, érezhetitek.
2019. aug. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
8%

Nézz magadba őszintén, tényleg ennyire szerettél volna babát? Szerintem nem, mert nem hiszem el, hogy 20 év alatt ne lehetett volna ezt megoldani.


Itt vagytok ketten ketyegő órával és egymást hergelitek, hogy egy friss, kipróbálatlan kapcsolatban szülj gyereket. Ráadásul még a házasságig sem jutottak el.


Van egy rokonom, akit az anyja ilyen korban szült és hát nem lennék a helyében. Ő sem örül neki, mert tisztában van azzal, hogy rájuk már később nem számíthat úgy, ahogy én a sajátomra. Ő még gimis, nekem meg már van egy lányom is.


A gyerekeddel mindenféleképpen kitolnál, mert ő bőven túl fog téged élni. Amikor ismét szüksége lenne rád - mert gyereke születik 30 évesen - akkor nem fogsz tudni igazán segíteni. Ezt is mérlegeld.

2019. aug. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a 8 éves kislányom osztályába 20-an járnak. Amiből 15 gyerek anyukája 45 fölötti, van egy 50 éves anyuka is.

Úgyhogy szerintem ne legyen ez mervado a döntésetekben.

Fogadd el, hogy élet így hozta, ne bánd, hogy miért nem hamarabb, a múltat már nem tudod megváltoztatni.

Azt döntsd el, hogy a jövőben fogod-e bánni, hogy nem vállaltál gyereket 40 évesen.

Különben manapság a fiatal anyukák vannak kisebbségben, sétálj el néha egy játszótér mellett.

2019. aug. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vállalnám már. Azon aggódnék,hogy mi lesz a gyerekkel ha én 50-60 évesen kapok egy olyan betegséget ami miatt ápolásra szorulok, vagy neadjisten meghalok. Ki fogja a gyerekemet támogatni? Anyagilag is, meg érzelmileg is. Én 40 vagyok most és nagyon rosszul érintene ha nem lenne már anyám. De én nagyon beszari vagyok.
2019. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!