Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik érzéstelenítőt választo...

Melyik érzéstelenítőt választották?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy epidurálist vagy a gázt? Erről is arról is halottam jót is rosszat is. Nektek melyik vált be jobban?
2019. aug. 26. 11:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Habár én Németországban élek, de gázról még magyaroknál sem hallottam.


Mikor én szültem megkérdezték akarok-e és én rögtön igent mondtam, de mondták, hogy van idö adnak elöször sima injekciós fájdalom csillapítást, hátha az hat. Mikor jött az epidurális orvos már mondtam, hogy én ezzel is kihúzom.

A második babánál idö sem volt beadni, mert olyan gyorsan jött a baba.

2019. aug. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egyedül az epidurál ér valamit. De én semmit nem kértem, nekem így volt jó. Nem akartam hogy még bökdössenek is, meg nem akartam mellékhatàsokat amikor már végre vége (tudom nincs mindenkinél).
2019. aug. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Egyiket sem kaptam
2019. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt előre nem lehet 100%-ra buztosan eldönteni. Fontos , hogy olvass utàna a lehetősègeknek, ès valassz olyan kòrhàzat, ahol tiszteletben tartjak a döntèsedet. Èn alapvetően èrzèstelenìtès nèlkül szerettem volna szülni. Ópium vagy morfium szàrmazèkot semmikèppen nem akartam, ìgy az injekció kizàrva. Kokainszàrmazèkot(epiduràl) szerettem volna elkerülni, de azt hagytam utolsó mentsvàrnak. Mire annyira fajt az oxitocin miatt a szülès, hogy kèrtem, szerencsère tùlontùl ki voltam tagulva ahhoz, hogy kaphassak. Elèg jòl saccoltam meg a fajdalomküszöbömet egyèbkent, a szülèsi tervben azt ìrtam, hogy aktìv termèszetes vajùdàsnàl 8 òra utan, ha oxitocint isnkapok 4 òra utan ajànljàk fel először, ès pont 4 òra utan kèrtem. A gàzban nem biztam, vègül azt kaptam. Egy ideig hasznalt, es jol jott, de aztan mar nem ereztem a hatasat. Fontos, hogy akkor kezdd elszuvni, mikor èrzed a fajast közeledni, ès ne az összehúzódàs csùcsan. A termeszetes fajdalomcsillapitòk a legbiztonsàgosabbak, de ezekhez támogatò környezet is kell. Ez alatt szabad mozgàst, biztonsàgos környezetet, masszàzst, fèlhomàlyt, forrò borogatàst, homeopàtiat èrtem.
2019. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Én a gázt választottam. Itt a dinitrogén-oxidról beszélek, csak hogy egyértelmű legyen. Nekem nagyon jó volt, mindkét szülésemnél. A lényeg, hogy amikor kezdődik a fájás, akkor el kell kezdeni belélegezni, így mire a fájás eléri a csúcsát elkábulsz, és nem érzed annyira. Nem szünteti meg a fájdalmat teljesen, de sokat tompít rajta. Olyasmi érzés, mint amikor be vagy csiccsentve. Mivel te tartod a maszkot, nem tudz túl sokat szívni belőle, mert mielőtt elveszítenéd az eszméleted elejted a maszkot, és kitisztul a gáz. Az én szüléseim nem voltak elhúzódóak, viszonylag könnyen tágultam, de a végén brutál fájásokkal. akkor nagyon jó volt a gáz.
2019. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. (kettoszor szultem mar igy) Az EDA-t csak császárnal választanám.
2019. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nem kértem semmilyen, igazából eszembe sem jutott és nem is ajánlották fel 1x sem a 14 óra vajúdás alatt. De a fájások nem voltak erősebbek egy közepes menstruációs görcsnél, pedig kaptam a 6. órától oxitocint is. Szülési tervem sem volt, nem is kellett kitöltenem hozzá semmit.
2019. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem ajánlottak fel
2019. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Egyiket sem. Nem akartam, semmi kábító vagy fájdalomcsillapító szert. A lepényleválasztó műtét előtt is inkább altatást kértem, mint epidurált, amit szerencsére engedtek is.
2019. aug. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
57%
Én azt nem értem, hogy aki nem tud a kérdésre válaszolni az minek érez kényszert, hogy elmondja hogy ő ugyan semmit nem választott vagy kapott, mert olyan kemény gyerek, hogy ő fájdalomcsillapítás nélkül tolta végig. Kit érdekel? A kérdező saját tapasztalatot kért.
2019. aug. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!