Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti kértetek epidurális érzéste...

Ti kértetek epidurális érzéstelenítőt? Jó volt, vagy megbántátok?

Figyelt kérdés
Decemberben fogok szülni, nem tudom, kérjek e. Mik a tapasztalataitok vele?
2017. okt. 25. 18:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Én nem kértem,nem is bántam meg, így is túléltem :) én azt hallottam elnyújtja a vajúdást,de lehet rossz infó :)
2017. okt. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

A mellekhatasai miatt ugy voltam vele, ha kibirhatatlan lesz, kerek. Amikor elerkezett ez a pont, szoltam, Mire megerkezett az anesztes az anyaggal, addigra teljesen kitagultam es szulhettem.

Azert kegyetlenul fajt a vege fele.

Mellekhatasok(szulesznom mondta):

bekabitja a gyereket, nehezebb megszulni mert nem tud segiteni(a babak aktivan reszt vesznek a szuletesben, forognak a szulocsatornaban)

oxit kell melle adni, de lehet h neked pont nem hatna az epidural(ez elofordul), igy vegul sokkal fajdalmasabb szulesed lesz

elonye: hamarabb kitagit

2017. okt. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem kértem. Tudom le leszek pontozva. Családban oxigénhiányos gyerek született az epi miatt. Hadas Kriszta műsorában is volt egy rész, ahol a túladagolt epi miatt majdnem tragédia lett. Ezek miatt a történetek miatt semmiképp sem szerettem volna.
2017. okt. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Én nem fogok kérni a mellékhatások miatt, amit fentebb említenek plusz migrént is okozhat.
2017. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

Egyik terhességem alatt sem került szóba, úgyhogy szerintem nálunk nincs is rá lehetősèg

A szülőszobában meg eszembe sem jutott, hogy bármilyen módon lehet enyhíteni a fájdalmat

2017. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem kértem, a mellékhatások miatt sem,de nem is kellett ki lehetett bírni.
2017. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Én szülés közben oxitocint kaptam így alapból kaptam az epidurált. Nem hatott semmit. az elötte való érzéstelenítő sokkal jobban hatott.

Nem éreztem hátrányt a szülésnél, 3-at nyomtam és kint volt a gyerek. Viszont a mainapig fáj a derekam. Szerencsére nem mindig.6hete szültem.

Amúgy nem gáz a szúrás, a fájásokhoz képest egy leányálom.

Összeségében bánom is meg nem is az epidurált.

2017. okt. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó,3bol kétszer kaptam oxit,de epidural szoba sem kerult soha..szoval nalunk a ketto nem jar együtt.Nem ajanlottak mint lehetőséget,de teljesen kibirhato volt a vajúdás,szülés is..ezek utan sem kérnék,ha meg szülnék.
2017. okt. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem, nem kérek. Dokim kérdezte, mit szeretnék majd, de akkor ez kuka.
2017. okt. 25. 22:54
 10/22 anonim ***** válasza:
Elsonel kertem.Borzasztoan megbantam, post epiduralis fejfajasom volt 2(!) hetig, plusz meg kb. 1 honap volt mire rendbe jottem.A masodiknal nem kertem, szuper volt minden. Konnyu szulest!!
2017. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!