Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, akik császármetszést...

Kismamák, akik császármetszést VÁLASZTOTTAK megbántátok?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés, konkrétan azokhoz a kismamákhoz szól, akik választották a császármetszést. Akik meg tudták oldani ( külföld, magán kórház, fizetés stb. ) Nem kérek az olyan kommentekből, hogy Magyarországon ez tilos, meg nem is anya az aki így szült. Azoknak a véleményére vagyok kíváncsi akik ezt választották.

Milyen volt?

Megbántátok?

Miért ezt választottátok?

Egy előre meghatározott napon szültetek vagy hagyták magától beindulni a szülést?

Fellépett valami szövődmény, komplikáció?


Csak ilyen kismamák válaszát várom, ősanyák, kritizáló kommentek kíméljenek.


És most olyanokra se vagyok kíváncsi, hogy aki császáros az nem is szült.


Köszönöm



2019. júl. 19. 22:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
49%

Én ugyan nem választottam, hanem egészségügyi okok miatt így lehetett, de ha nem, akkor választottam volna, mert el sem tudtam volna képzelni természetes úton, én nem szeretek szenvedni!


Szerencsére a jó Isten gondoskodott mindenről és minden úgy volt jó, ahogy volt.


Gyorsan, rendben megvolt és tervezett napon történt az eset.


Én nem vállalnék be természetes szülést semmi pénzért, úgyhogy nem nem bántam meg, hogy így alakult és nem kell félni a császártól, csak jó orvost kell hozzá választani!

2019. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Pont ma beszéltem erről anyukámmal, remélem, nem baj, ha az ő nevében/tapasztalai alapján válaszolok.

Nem volt rossz számára egyik sem (2 volt), nem első és nem is utolsó műtétek voltak, szerinte a természetes szülés rosszabb lett volna.

Nem bánta meg.

Bátyám harántfekvéses volt és a nyakán volt a köldökzsinór, plusz 4 kiló körül volt első gyerekként. Én szintén harántfekvéses voltam. Ez volt a fő ok.

Bátyámnál egyik nap megállapították, hogy bizony, ott a köldökzsinór a nyakára tekeredve, plusz ugye keresztben van, 38 hétnél járt ekkor anyám, szóval másnap meg is császározták. Velem hétfői napon lett volna a műtét, de pénteken beindult a szülés; szóval gyorsan kellett cselekedni. Egyébként ugye el volt tervezve a nap.


Ez 19 ill. 27 éve volt, nem volt akkor sem szövődmény/komplikáció/probléma.

2019. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindkettőtöknek!
2019. júl. 19. 23:37
 4/22 anonim ***** válasza:
68%
Egyik ismerősömnek az első sürgőssègi császàr volt, a màsodiknàl programcsàszàrt kèrt. Nem bànta meg, neki jòl esett, hogy kiszàmìthatò volt időben a szülès. (gondolom nem ez volt a fő ok, de ez maradteg bennem legjobban abbòl , ahogy elmesèlte)
2019. júl. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Nekem az utolsó héten lett program császár és nem bántam meg. Nagy volt a baba, az orvosom azt mondta, hogy szerinte nem éri meg évekig bepisilni, szétszakadni, évekre hazavágni a házaséletet. És szerintem teljesen igaza van. Az csak a slussz poén, hogy a fiamnak, mint kiderült, a feje alatt volt a köldökzsinór, ezért ha magától elindul és ezt nem vesszük észre, akkor vagy belehal vagy nagyon súlyosan fogyatékos lenne...
2019. júl. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%
Az első kettőnél vajúdásban volt részem, úgy éreztem megváltás a császár. Harmadiknál nem volt választási lehetőség, programozott császár volt, nem bánom.
2019. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántam meg. Az első sürgősségi császár volt, így annyira nem erőltették a hüvelyi szülést, de rám bízták. Utólag még jobban örülök, 5 kg lett a baba, szerintem kettő lett volna belőlem, mire megszülöm. 😆
2019. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Ha nem gond, leírom a tapasztalataimat, bár nekem az élet alakította, hogy császár legyen. Természetes szülésnek indult, majd kb. 9 óra vajúdással és 1 óra tolófájással a hátam mögött vitt a műtőbe a dokim, miután már többször leesett a szívhang. Kiderült, hogy a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór, ráadásul nagyon rövid volt és nem engedte kifelé egy pontnál tovább, így még meg tudtak császározni. Egyáltalán nem bánom, hogy nem repedtem szanaszét a 4,15 kg-os kisfiamtól, az előtte lévő órákat, brutál fájdalmat pedig nem kívánom magamnak újra.

Ha a vajúdást leszámítom, abszolút pozitív élményként maradt meg, nagyon gyorsan felépültem belőle.

2019. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem választottam, de császár lett. Az elsônél minden OK volt. A másodiknál voltak komplikációk (szervösszenövések, belsö vérzés), de túléltem. Keresd meg a facebookon a Császárvonal csoportot. Ott szakemberek is vannak, jobban tudnak válaszolni a kérdéseidre. És biztosan nem fognak ítélkezni feletted.
2019. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
80%
Itt kb egyik valaszolo se valasztotta a csaszart, mindenkineknokkal tortent, pl harantfekves, tul nagy baba, koldokzsinor stb. Ezek mind nyomos okok a csaszarra nem is lehet termeszetesen igy szulni, meg a vabac-ert is kuzdeni kell sok helyen, meg ilyen problemak nelkul is!
2019. júl. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!