Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak szerintem volt b. unkó?

Csak szerintem volt b. unkó?

Figyelt kérdés

Egy hónapja szültem,és még mindig azon kattogok miért viselkedett így velem?

Nem volt fogadott orvosom , hanem ügyeletben szültem. A lényeg az hogy a szülész nő olyan lekezelően bánt velem hogy hihetetlen. Nagyon erős fájdalmaim voltak és ugye csinált ct-t meg minden és nem tudtam nyugodtan feküdni a fajastól és rám szólt hogy ne most tornázzak, és inkább arra döntöttünk hogy le szállok. Majd később bekerültem a szülő ágyra és ott hagyott vagyis az ajtóban beszélt egy másik nővel. Szörnyű volt, éreztem is hogy ellen szenves.


2019. szept. 22. 20:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem voltunk ott, nem tudjuk.

De egy hónap alatt régesrég túl kellett volna tenned magad rajta. Egészséges lett a babád? Ha igen, ennek kéne örülnöd, nem egyvalaki (netán valóban bunkó) viselkedésén kattognod.

2019. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Csak szerinted volt az. CT alatt tényleg nyugodtan kell feküdni.
2019. szept. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Pont erről olvastam (külföldi) cikket, hogy a legtöbb nőben nagyon mély nyomot hagy, hogy a szülés alatt gusztustalanul viselkednek vele. Van, akinek a további gyerekvállalástól is elveszi a kedvét.


És nem, nincs erre egy hónapos lejárati idő. Életük legijesztőbb, legsebezhetőbb állapotában flegmáznak, kiabálnak, lekezelően beszélnek velük.

2019. szept. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Nekem volt fogadott dokim. Szülésznőm nem.


Kb óránként fél óránként benézett a szülésznő, a doki a lényegre jött be..ennyi

2019. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Abban a helyzetben szerintem én is bunkónak éreztem volna.

Engem is ért valami hasonló. Nagyon nehéz szülésem volt, ketten próbálták kinyomni belőlem a lányomat. Az egyik orvos a hasamnál volt, az nem is volt gond, a másik orvos odajött neki segíteni, erre elkezdte nyomni a mellkasomat. Úgy rámfeküdt, hogy nem kaptam levegőt, még kvázi az utolsó bennmaradt levegőmmel szóltam rá kicsit talán erőteljesebben, hogy szálljon le rólam. Persze ő sértődött meg, hogy mi az, hogy én így beszólok neki, úgyhogy fogta magát és ki is ment a szobából. Máig nem tudom, miből gondolta, hogy ha rátelepszik a tüdőmre, az nekem majd jó lesz, de nyomasztott pár napig az eset.

Vannak ilyen helyzetek, szerintem ne foglalkozz vele túl sokat, legyen az ő baja, hogy ilyen bunkó, te meg örülj a babádnak.

2019. szept. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos én is átéltem hasonlót. Mikor bementünk a kórházba, még nem volt nyitott a méhszáj, így egy kórterembe kerültem. De a fájások egyre sűrűsödtek és rosszabbak lettek. Kikelni sem nagyon tudtam az ágyból, az egyik szobatársam szólt a nővérnek. Az bejött, de elég flegmán hozzám szólt, hogy "akkor jöjjön!". Mentem nst-re, de nagyon úgy tűnt, semmi kedve az egészhez. Hozzáteszem, szombat délután volt, nyugi az osztályon, szerintem inkább azt várta, hogy haza mehessen, lassan a váltás következett. A vizsgálat közben is elég bunkó volt, mondta, hogy ezek még nem toló fájások. Aztán a doki is megvizsgált és már kitágultam, ekkor kellett átmennem a szülő szobára. A szülésznő adott egy kúpot, hogy helyezzem fel és majd ha hat, menjek wc-re. Ott hagyott, semmit nem foglalkozott velem, a szomszéd szobában beszélgetett a nővérrel. Aztán jött a váltás, az a szülésznő, aki jött, nagyon aranyos volt. Nem is bánom, hogy nála szültem. Szóval a negatív élmények után azért volt pozitív is, a másik csapat, a nővérek egytől egyig kedvesek voltak, mindig volt mellettem vki. Szóval megmaradt bennem is azért a rossz, de szerencsére mégis több jó dolgot átéltem.
2019. szept. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Miért kellett egyáltalán CT? Az egyfajta röntgen.


Nem ctg-re gondolsz? Azt szokták szüléskor.

2019. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%
Mielőtt lebunkózol egy orvost, próbáld magad te is az ő helyébe képzelni, ne csak az orvostól várjuk el ugyanezt. Ki tudja mióta nem aludt, ki tudja honnan lett elrángatva (pl. gyereke születésnapja), hogy levezesse a szülésedet. A kórházi orvosok nagyon túl vannak terhelve és mindezért megalázó fizetést kapnak. Sokan csak vendégek otthon, alig látják a családjukat. Nem lehet elvárni, hogy mindig minden helyzetben mindenkivel hímes tojásként bánjanak. Lehet ő már 48 órája nem aludt és rajtad csattant az ostor.
2019. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

8as a kérdés szülésznőről szól, aki ügyeletben volt...

A másik meg, nekik ez a munkájuk. Ne legyen már mentség a bunkó viselkedésére, hogy a munkája éppen nehéz. Attól, ugyanis, hogy paraszt egy kismamával, nem lesz jobb sem a munkája, sem a fizetése...

És véleményem szerint egy éppen szülő nőtől nem lehet szrabb egy ügyeletes szülésznőnek!

2019. szept. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Velem az éjszakas nővér volt kicsit utálatos, de segítőkész. Akire pedig tényleg azt mondom az az anesztes, mikor kértem az epiduralis érzéstelenítőt, elnézést, ha a szülésnel már szerettem volna fajdalommentesseget, na akkor az az éjjeli nővér is mondta, hogy nem neki fáj, jól esett azért. Úgyhogy utólag ez nekem nem volt annyira vészes. Egyébként meg mindenkinek joga van megelni a dolgokat úgy, ahogy. Igen, bunkó volt, nincs idő, amíg ezen túl kell jutni, de valahogy próbáld feldolgozni vagy legalább elfogadni, mert később ezek vissza tudnak huzni, ha ezekről elmelkedunk.
2019. szept. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!