Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban jobb, ha magàtòl...

Valóban jobb, ha magàtòl indul a császáros szülés?

Figyelt kérdés

Ma tölti a 39. hetet a babám. Egész várandósság alatt medence végű volt, ezidáig is maradt faros.

Azt mondta az orvosom, hogy császár lesz. Ezt rettegve ugyan, de elfogadom, mert első a pici érdekei.

Viszont én naivan azt gondoltam, hogy kapok egy fix időpontot szülésre, és így minimálisra csökkentjük a kockázatàt annak, hogy farosan induljon el.

A doktor úr szerint, nem, nincs fix időpont, sokkal egészséges, ha magától indul a szülés és csak azután császároz.

Nem akarok okoskodni, sem bizalmatlannak tűnni, de olyan értetlenül állok ez előtt.

Mi a véleményetek erről?

(Első baba, 30 éves vagyok)


2019. szept. 27. 05:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van.

Ha elindul, akkor a természeetes oxizocin és egyéb reakciók miatt a későbbi szoptatás, majd még visszahúzódása is zökkenőmentesebb.

Plusz semmi sem indokolja, hogy kivegyék a babát előbb, mint ő szeretne megszületni.



Az az orvos, aki követi ezeket a tanulmányokat, ha van rá mód, hagyja elondulni magától.

/ sokan nem foglalkoznak vele/



Nem utolsó sorban most mesélte a nőgyógyásznál a cssaj, hogy beindult vajúdás alatt 39+4 naposan fordult be a lánya, így nem is császár lett,hiszen más nem indokolta

2019. szept. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz, annál tökéletesebb időpontot nem lehet választani a szülésre, mint amit a baba maga választ.
2019. szept. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezek szerint a babànak is jobb 😉

2019. szept. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 csaszerom volt. Az elso uosszu vajudas utan, a masik programozott. Az elsomutan nehezebben epultem fe, gondolom a kimerultseg miatt viszont a tej ugyanakkor indult meg, mint ha huvelyi szules lett volna!

A programouottnal kellett parszor potlas az elejen,mert egy nappal kesobb indult meg abtej es docogosebben.

2019. szept. 27. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
4.-hez hozzáfűzném, hogy ilyenkor nem hagynak hosszú vajúdást,
2019. szept. 27. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
Én babám is faros volt, de nekem programozott császárom lett. Én örültem volna, ha magától beindul, de a dokim akkor volt ügyeletben, ezért jobbnak látta, ha akkor megműt :/
2019. szept. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
3 császárom volt. Az első kettőnél vajúdtam, így felkészült a baba az érkezésre. Harmadiknál programozott volt, minden előjel nélkül "ki kapták". Alacsony volt a cukra napokig, inkubátorban volt. Jobb a babának, ha van vajúdás.
2019. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*kikapták
2019. szept. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, jobb a babának, ha beindul, ezáltal felkészül a születésre, a tej is könnyebben lövell be és a gyógyulas szempontjából is jobb.

Nekem azt mondta egy doki erre, képzeljem el,hogy békésen szundikálok, majd valaki hirtelen leönt egy lavór jeges vízzel. Na kb ezt élné át a gyerek is.

2019. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

A császár indokától függ, hogy hagyják-e magától beindulni, beindítják, vagy igyekeznek elkerülni a vajódás bmilyen formáját. Utóbbi is előfordulhat, de fix időpontnál is gyakran adnak oxitocint, hogy fájásokat generáljanak.

A babának a fájások jelzik, hogy készülődjön, meg fog születni. Kell neki a "sokk" mind fizikailag, mind hormonálisan, hogy kész legyen a kinti életre.


A legjobb verzió amúgy a tiéd. A természetre bízzák, amikor ideje van, készülődni kezd kifelé, akkor fog megszületni. NEM ELŐBB. És ez jó! Csak szimplán "segítenek" segítenek, hogy a faros fekvés miatt ne legyen gond.

(Halkan mon dom: 37. hét után érdemes lett volna megpróbálni a külső fordítást... esetleg még akár most is. Nem mondom, hogy be kell vállalni egy faros szülést, de nem kizárt, hogy sikerült volna fejvégű fekvést összehozni)

2019. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!