Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy "jobb, könnyebb" szülni?

Hogy "jobb, könnyebb" szülni?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy ha magzat víz folyik el, vagy ha csak fájásokkal indul? Szimplán csak érdekelne, mert tudom hogy ezt szabályozni nem lehet. Napok, vagy talán órák kérdése és megszületik a második babánk. Az elsőnél magzatvíz folyással indult, és kíváncsi vagyok mások hogy gondolják, melyik "jobb" és miért?

2018. jan. 29. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vízzel indult, fájtam 10 órát, megszültem.

Másodszorra fájásokkal indult, eltelt pár óra, mondtam a nővéreknek, miért nem fáj már úgy igazán? Ők meg mutattak a fájásmérőre, ami kiakadt, és rögtön rákérdeztek, hogy előzőleg víz nélkül vajúdtam?

Ég és föld volt számomra a víz nélkül vagy vízzel tele pocival való vajúdás, tizedannyira nem fájtak a fájások. A tolók előtt vitték el a vizem, akkor éreztem újra azokat a mértékű fájásokat, amit az elsővel végig.

Most várom a harmadikat, remélem, ő sem rúgja ki rögtön a ház oldalát, mint az első babánk, és elfájogathatok nyugalomban a végéig :)

2018. jan. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy nem a magzatvíz folyás a tökéletes szülés indulás. Valami oka van annak, ha megreped a burok, és inkább legyen az egy erős 3 perces fájás.. Minél később reped, annál jobb. Nem kell antibiotikum, a baba "vígan ellubickolhat".
2018. jan. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél elfolyt, másodiknál repedt csak a burok.

Első nekem sokkal gyorsabb volt! Ugyanis a burok a másodiknál nem repedt tovább így nem tágultam, 12 óra vajúdás után repesztették meg és nagyon fajt. Na, rá egy órára megszültem! A doki azt mondta a vajúdás első órájában, hogy amint kiszakad a burok és tavozik a víz, villámgyors szülés lesz. Hát, az lett volna de csak fájások voltak a repesztésig, szülés nem.


De: tény, ha túl sokat van a baba magzatvíz nélkül mert elfolyt az összes de nem tágulsz, az nem jó, és valóban adnak antibiotikum szurit. De mégis, fura belegondolni hogy kislányom 3 óra alatt meglett volna kb. a 13 helyett, ha elfolyik a víz rendesen.

2018. jan. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első fájásokkal kezdődött, az első fájástól 12 óra telt el mire a dokival a hasamon kinyomtuk (tolófájásom se volt,de cselekedni kellett)

A másodiknál szintén fájással,40 perccel az első fájás után burkot repesztettek,rá 10 percre meg is lett (nagyon durva fájásaim voltak)

A harmadiknál a víz folyt el előbb,szépen lassan erősödtek és sűrűsödtek a fájások, 4 óra alatt lett meg.

2018. jan. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem a legjobb ha indítják :) pláne második babánál.

Nekem az első magzatvíz elfolyással indult, így persze erre készültem a második babánál is, meg ugye ez a tipikus szülés story.... aztán persze szervezkedtük, gondolkodtunk hogy legyen ha szülni kell menni akár éjfélkor és kit hívjuk jöjjön vigyázni a fiúnkra. Aztán végül a kiderült hogy indítani kell a szülést, így mindent jól meg tudtunk szervezni. A fiam nem sínylette meg, bár biztos akkor sem lett volna gond ha enm így alakul, de neki is így könnyebb volt hogy el tudtunk köszönni tőle, elmondtuk hogy mi fog történni anya miért megy most el és pár napig miért nem fog jönni (persze az ő szintjén és már jóval előtte téma volt ez, de azért így jó volt) Nem azért indították mert gond volt, hanem mert nem akart kijönni :) nekem meg voltak terhességi szövődményeim ami miatt nem lett volna jobb tovább várni.

Így befektettek, másnap időre mentem a szülőszobára, aztán infúzió, burokrepesztés, szülés.

Nekem így nagyon jó volt a második baba születése.

Szóval nem törvényszerű hogy magzatvíz elfolyás vagy fájással indul.

Amúgy a második szülésem rövidebb is volt, és minden tekintettben jobb volt.

2018. jan. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!