Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valóban jobb, ha magàtòl...

Valóban jobb, ha magàtòl indul a császáros szülés?

Figyelt kérdés

Ma tölti a 39. hetet a babám. Egész várandósság alatt medence végű volt, ezidáig is maradt faros.

Azt mondta az orvosom, hogy császár lesz. Ezt rettegve ugyan, de elfogadom, mert első a pici érdekei.

Viszont én naivan azt gondoltam, hogy kapok egy fix időpontot szülésre, és így minimálisra csökkentjük a kockázatàt annak, hogy farosan induljon el.

A doktor úr szerint, nem, nincs fix időpont, sokkal egészséges, ha magától indul a szülés és csak azután császároz.

Nem akarok okoskodni, sem bizalmatlannak tűnni, de olyan értetlenül állok ez előtt.

Mi a véleményetek erről?

(Első baba, 30 éves vagyok)


2019. szept. 27. 05:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Én örültem volna, ha magától beindul, de a dokim akkor volt ügyeletben, ezért jobbnak látta, ha akkor megműt :/"


ez azért nagyon szomorú - a doki előrébb helyezte a saját kényelmét, mint a baba és a te egészségedet.

Mivel a dokiDnak nevezted, így gondolom, pénzt is kapott, amiért cserébe annyira sem volt hajlandó, hogy amúgy rendes munkaidején túl elvonszolja magát a kórházig :/

2019. szept. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2 császárom volt. Az első s.o.s a 23h vajúdással a 2. Program császár 6,5h vajúdással
2019. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
2 spontán szülés után a 3. Babám császárral született. Spontán indult, 6 órát vajúdtam, mire sürgősségi császár lett belőle. Időm sem volt felfogni olyan gyorsan történt minden. Nagyon el akartam kerülni a műtétet, de a gyereknek így volt a legjobb. Nem kell félni a műtéttől, 2 nap kegyetlen sz@r lesz igaz, de utána egyre jobb. Én 1 hét után már semmit nem éreztem. A babámnak meg így volt a legjobb, volt ideje felkeszülni a születésére. :)
2019. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy volt program(?) császárom (előző császár utáni szövődmények miatt nem tudta senki eldönteni, melyik a jobb), hogy volt időpontom, mert azért nem engedik túlhordani, de ha előbb elindul és magától szépen halad, talán természetes lesz, de oxitocint pl. biztos nem kapok. Elfolyt a magzatvíz, de 8 óra múlva se történt semmi, úgyhogy császár lett. Sokkal jobb élmény volt, mint az első tényleg program császár (bár azt is csak előző nap jelölték ki), ahol 0 fájás, csak sok hét kórház után kikapták a babámat - ott totál úgy éreztem, hogy csak elraboltak az ufók és kezembe nyomtak egy babát, én meg semminek nem vagyok a részese, csak az elszenvedője.
2019. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!