Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azok a kismamák, akik sportoln...

Azok a kismamák, akik sportolnak valamit terhesség alatt, könnyebben szülnek?

Figyelt kérdés

Kicsit félek a szüléstől, főleg attól, hogy nem lesz elég erőm/állóképességem nyomni meg küzdeni... Alapból nagyon vékony vagyok, 48kg/167 cm

Terhesség előtt nem sportoltam, ha most elkezdeném az segítene a szülésnél?

Nem komoly sportokra gondolok, inkább csak ilyen 30 perces kismamatornára egy héten párszor.

Vagy igazából nincs összefüggés a sportolás és a szülés között?



8hkm


2019. okt. 11. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nem
2019. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség előtt is rengeteget sétáltam és túráztam így kismamaként se fogtam magam vissza, de ezen kívül mást nem sportoltam.

Nekem könnyű és gyors szülésem volt de szerintem ez nem csak sport kérdése. (inkább genetika és szerencse)

A nőgyógyászom és a védőnő szerint is jót tesz a mozgás terhesen.

2019. okt. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én végig sportoltam a terhességemet mégis szörnyen nehéz szülésem volt. 2 nap vajúdás után császár. A terhesség előtt is rendszeresen sportoltam. A helyes légzéstechnika megtanulását javaslom.
2019. okt. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sportoltam, sokat sétáltam. A vajúdás 8 óra volt, szörnyen fájdalmas. De a kitolás gyorsan ment, max 15 perc volt, gond nélkül
2019. okt. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sportoltam, de az azt megelőző 22 évben is. Nagyon könnyű szülésem volt, a testem is nagyon hamar visszaállt az eredeti formájába.
2019. okt. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Csináld a kismamatornát, ha a szülésben nem is sokat segít, a terhességet is bírni kell, meg szülés után ellátni a babát, kell a jó kondi.
2019. okt. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább hormonoktól, kötőszövettől, anatómiától függ. Viszont felépülni általában könnyebben szoktak.
2019. okt. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!