Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár fogadott...

Programozott császár fogadott orvos nélkül, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sziasztok,el vagyok keseredve teljesen,nincsen fogadott orvosom és már lassan 38 hetes terhes vagyok. A küld B-hez, B küld A-hoz. Azt szeretném kérdezni hog tudjátok-e hogy ilyen helyzetben mi a teendő? Kinek kell szolnom,kit kéne felhívnom? Időpontot kell foglalnom? Mit csináljak?Ki segít nekem ebben?

2019. nov. 1. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az aznapi orvos fog műteni. Időpontod van? Szülésznővel kellene beszélni, aznap ki van beírva, utána őt megkeresni.
2019. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Illetve: a programozott császárt te szeretnéd vagy orvosi indikáció van és leírta egy orvos?
2019. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincsen időpontom,és nem is tudom hogy kitől kéne kapnom,felhivtam a szülészetet ahol szülni fogok,de ott is csak annyit mondtak hogy majd az NST-n mondanak valamit....papírom sincs egyenlőre róla,azon vagyok hogy kapjak vagy valaki mondjon már valamit,de egy oŕvost sem erek el,legfőképp azt nem aki műtött. Ugyanis csipőficamos vagyok,még gyerek koromban operáltak fent Pesten kb 20 éve. Viszont a problémám nem lett teljesen megoldva,járni tudok,viszont a combcsont gömb nincs a helyén azóta sem,majd protézist fogok kapni valószínűleg még egy 20 év eltelte után
2019. nov. 1. 09:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kaptál arról papírt, hogy indokolt a programozott császár, menj be a legközelebbi rendelésre, ahova eddig jártál vagy hívd fel a szülészetet, hogy kinél érdeklődj, milyen időpontban kell befeküdnöd (és várhatóan ki ügyel akkor ott). Általában a 35. héten szokták eldönteni, hogy programozott lesz és kb. mikor, akkor kell első körben az aneszteziológustól időpontot kérni, aki csak kikérdez, aztán a következő rendelésen (36-37. hétre) már napra pontosan kellene tudnod, hogy mikor kell befeküdnöd. Ha veszélyes vajúdnod, akkor a 38. hétre szokták tenni, ha nem, akkor a betöltött 39-re (tehát kb. 39+5,6... 40+0), ahogy a műtéti beosztás alakul a kórházban. Aztán ha előbb indulna, akkor előbb ellátnak (én így jártam). Ha meg nem programozott, csak arról van papírod, hogy úgyis császár lesz, akkor meg ha beindul, bemész és "meglobogtatod" a papírt (ugyanúgy, mint az előbb beindult programozottnál).
2019. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%
Én elmentem a terhesgondozásra ahova addig is jártam, ott elmondtam a Dokinak a gondom bajom.Nem volt fogadott orvos, Majd mondta menjek vissza X napon, akkor lesz fóorvosi bemutatás, ott akkor eldőlt melyik nap lesz a császár, hányra menjek. Aznap mentem reggel 6-ra, előkészítettek, és 8-ra meg is volt a baba. Állj a sarkára, mondd a Dokinak a kollégája akihez küldött azt mondta maga dönt, akkor legyen szíves megmondani legyen, hogyan tovabb!?!
2019. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!