Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tippek a természetes szülésmeg...

Tippek a természetes szülésmegindulásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma vagyok 38+0 hetes kismama. Az orvosom szerint a baba kb. 2 héttel nagyobb méretei szerint, így 18-án megindítaná a szülést (én pedig nyilván bízom a döntésében).

3-4 napja vannak jóslófájásaim, napi 15-20 alkalommal, de nem kimondottan fájdalmasak még. A málnalevél teát iszom harmadik napja.

Van esetleg tippetek, hogyan tudnék hatni a bébire, hogy magától kibújjon még az indítás előtt esetleg?

Most napi 1 órát sétálok, és próbálok relatíve aktív maradni.


Vagy ha a tapasztalataitokat meg tudnátok osztani: hány hétre szültetek, mennyi jóslótok volt előtte, hogy indult be a szülés etc.


Harmadik gyerkőc egyébként.



2019. nov. 9. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha az a gyerek nem akar kijönni, dinamittal se robbantod ki. Harmadik gyereknél ezt már biztosan tudod. :) Lehet próbálkozni bábakoktéllal, szexszel, kininnel, de igazából mind csak városi legenda.
2019. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nekem már a 34 héttől voltak jóslók. A végén már egész erősek. 40+6-ra született a babám. Próbáltam én mindent (tonic, szex, séta, lépcsőzés.... Stb), nem indult be magától sehogy
2019. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

40. hét elött indítani nem normális dolog, én nem engedném, márcsak azért sem, meret emiatt sok szövödmény lehetséges.

Másrészt ha a gyerek kellöen érett, akkor indítja a szülést, te otthon semmivel nem tudod gyorsítani.

2019. nov. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

A kisfiamat 3 éve szültem. A méretei a kezdetektől eltértek az átlagtól. Hamarabb kezdtem NST-re is járni. Könyörögtem az orvosnak, hogy császározzon meg, nem kaptam levegőt, fájt mindenem, de azt mondta, hogy várunk, ha ki akar jönni ki fog és a császár a nagy méretei alapján nem indokoltak. A 42. hétben szültem, természetes úton. 56 cm és 4350 gramm volt a kisfiam. Hálás vagyok az orvosomnak, hogy lehetővé tette, hogy természetesen szüljek.

Most ismét babát várok, a 30. hétben járok. Azt mondta, hogy vagy hamarabb jön vagy hatalmas lesz ő is. Most 2300 grammot mondott. De csak akkor fog közbe avatkozni, ha indokolt.


Az első terhességemnél elhiheted, hogy mindent megtettem, hogy meginduljon már a kiírt nap előtt, de nem.

2019. nov. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mind hasznos volt.


Külföldön élek, itt kissé máshogy mennek a dolgok. Császárról szó sem volt, próbálkozom a hüvelyi szüléssel majd. Nst nincs, a 36. heti uh után már nem is kell sehova menni. Így sajnos semmit nem tudok se a lepény állapotáról, se semmiről. A baba mozog, az csak jó jel :)


Mint mondtam, bízom az orvosom döntésében, csak nyilván nem bánnám, ha magától döntene úgy a kislányom, hogy kibújik végre.

2019. nov. 9. 18:59
 6/8 anonim ***** válasza:

39+3nál járok, második gyerek, kb három hete vannak jóslóim, de nagyon gyengék általában, amikor erősek, akkor meg nem rendszeresek.


Én sem bánnám, ha elindulna magától, mert az elsőt indították és nem volt akkora móka. Vele kipróbáltunk mindent a bábakoktélon kívül. Most is próbálkozom, de egyelőre semmi.

2019. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent kipróbáltam abban a sorrendben ami neten fent van. Azon kívül, hogy volt 1-2hasmenésem a sok össze zabált fűszeres kajától pl, vagy a nagy hidegben a mínuszban sétálgattam, meg lépcsőztem meg stb semmi nem történt. Ne turaztasd magad feleslegesen én azt mondom..
2019. nov. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én pl mikor már 40. hetet töltöttük be és még nem bújt ki 40+2 napon megbeszéltem vele hogy jó lenne már ha kibújna, aznap sokat sétáltam, tonikot ittam egy másfél litert, férjemmel együtt voltam és csípőset ettem. Aznap este már jöttek a fájások másnap fél 2-re meg lett a kisfiam :)
2019. nov. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!