Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés folyamatában a...

A szülés folyamatában a fájások, tehát a vajúdás a roszabb, ill. fájdalmasabb, vagy amikor ki kell tolni a babát? Kinek melyik volt a "megrázóbb"?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy buta kérdés, de most épp ez jár a fejemben:)

21 hetes kismama


2010. júl. 18. 11:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A tolófájások voltak a rosszabbak!Az nagyon dúrva volt, annyira hogy be is pánikoltam 2 fájás között.Totál halálfélelmem volt!!

És érdekes, mert második babánál volt ez!Az elsőnél nem volt ilyen!

2010. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem egyforma volt, de csak az utolsónál. A 2. gyerekemnél a kitolós időszak volt a nehezebb, az elsőnél is. A 3.nál vajjúdás közben azt hittem hogy itt a vég. De a kitolásnál méginkább.
2010. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én három hónapja szültem, akkor valamiért azt mondtam, hogy soha többet. Ez két-három hétig tartott. Az éjszakázások feledtették velem, utánna azért nem akartam, mert soha nem tudtam kialudni magam. Szóval ez is volt olyan "megrázó" nekem.De ez is elmúlt.

Mostmár a kérdésedre is válaszolok, a vajúdás szerintem rosszabb. A végén olyan brutális tolófájásaim voltak, hogy majd meg hülyültem, hogy nem nyomhatok. És amikor nyomhattam, tök jól esett-ez ugye már a kitolási szakasz. ott meg már biztatnak, hogy még pár nyomás és kint a baba, az az idő elrepült nekem.

2010. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A vajúdás igazából annyival rosszabb, hogy előre nem látható ideig tart, nem kevés ideig és nem tudsz ellene tenni. Amikor már ott vagy, hogy nyomnod kell akkor már tudod, hogy nemsokára vége és ott lesz a csöppség a kezedben.
2010. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A vajúdásból semmit sem éreztem mert edát kaptam,aztán jöttek a tolófájások,akkor már nem adtak edát.Másfél órán át iszonyatos fájdalmaim voltak és hiába nyomtam elakadt a baba sajnos vákumozni kellett.
2010. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a vajúdás sokkal de sokkal jobban fájt nekem. A tolófájások már "csak" feszítettek, de akkor már nem fájt.
2010. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nekem a vajúdás volt rosszabb, nekem az segített akkor is, hogy végig a picimre gondoltam, hogy már nemsokára találkozunk és milyen jó lesz hozzáérni, megérinteni. a tolófájások/kitolási szakasz szerencsére nekem egybe esett és az már sokkal jobb volt lelkileg és fizikailag is.
2010. júl. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ, most kicsit megijedtem azért:)
2010. júl. 18. 13:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás brutális volt, de amikor jött a kitolás, az már egyáltalán nem fájt. A tolófájás közben pedig nagyon jólesett, hogy nyomhatok, mert az eltereli a figyelmet a fájásról. 4,25 kg-os gyereket szültem, és tényleg nem fájt a kitolás.
2010. júl. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ijeszgetésnek írtuk le, de valljuk be a szülés igenis fájdalmas dolog!!Ki hogy éli meg!Mindenkinél más, de a fájdalom, az fájdalom!Túl kell élni és kész!Ne félelemmel készülj a szülésre! Menni fog nyugi, és hamar túlleszel rajta!
2010. júl. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!