Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötöttebb izomzatú kismamák,...

Kötöttebb izomzatú kismamák, tényleg nehezebben nálunk a szülés?

Figyelt kérdés

Én kötöttebb medence és csípő izomzattal születtem, ami a mindennapi életben csak annyit jelent hogy jellegzetesebb a járásom. Viszont kiskoromban a doki emlékszem azt mondta, hogy valószínű nehezebb és fájdalmasabb lesz a szülésem, mint egy normál izomzattal született nőnek.

Lehet ebben valami?

21 hetes kismama


2010. júl. 19. 06:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Most hogy így mondod!? Nem tudom! Nekem kötött volt a csípőm kisbaba koromban, és hónapokig kellett kezelni, de elmúlt teljesen. Semmi nem látszik rajtam, meg nem mondaná senki, hogy ilyen problémám volt.

Viszont mikor beindult a szülés, egyáltalán nem tágultam. Hogy a kettőnek van-e köze egymáshoz azt nem tudom, de végül megcsászároztak, mert nem történt semmi, pedig kb 8 órán át oxitocinoztak.

2010. júl. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
húú, akkor lehet, hogy erről érdemes lesz szólnom a dokimnak?!
2010. júl. 19. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem is több ismerősömnek kötött,de nem volt nehezebb a szülés,hanem egyszerűen nem is jöttek a fájások. Elfolyt a magzatvít,fájás nem jött,császár lett a vége.
2010. júl. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kötött izomzatom van a csípőmben, meg is akartak műteni 18 éves koromban, de nem engedtem, mondtam, amíg bírok járni, addig engem hagyjanak békén. Minden lépésnél kattan egyet a csípőm, ebben nyilvánul ez meg. Kb 15 éves koromtól, hozzászoktam, és mivel annyira nem fáj, elfogadtam, hogy ez ilyen. Örülök, hogy nem műtöttek meg.

29 évesen szültem, 2 óra alatt "kipottyantottam" a babámat, nagyon jól és gyorsan tágultam. Annyi volt vajúdás közben, hogy nekem nem a derekam fájt, mint "normális" kismamáknak, hanem a csípőm. Ha lépek, még mindig kattog (másfél éve szültem), de még mindig nem zavar és még mindig nem fájón. Második babámat várom.

Amúgy az elsőnél én szóltam a dokinak, hogy van ez a kis csípőgondom, de ő azt mondta, hogy ez a szülésnél nem lesz gond. Tényleg nem lett.

Egyébként sportolok is, amiatt is izmosabb vagyok, de ez sem zavart a szülésnél.

Azért kérdezz rá a dokinál, hogy mi lesz, de nem gondolom, hogy problémád lesz belőle.

2010. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2010. júl. 19. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!