Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes terhes vagyok közel...

32 hetes terhes vagyok közel van a szülés,2 évvel ezelött konizácios mütéten estem át. Ki szült már konizácio után és hogy ment a szülés? Voltak e komplikáciok esetleg nehezebben ment a tágulás? Vagy mire lehet szamittani ilzenkor?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én konizáció után 5 évvel szültem, most a 2. babával vagyok 36 hetes. Sima, spontán, s viszonylag gyors szülésem volt. A méhszájamon most is lehet látni/tapintani, hogy konizált, de mos is a hüvelyi szülésben bízom. Szerintem Neked is menni fog, ez nem akadály semmiben. Sok sikert!
2011. máj. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Én túl hamar lettem terhes a második fiammal a műtét után, és így nem tágultam szinte semmit. A doki segített rá fájások alatt. Mai napig hálás vagyok ezért neki. De azóta sem jutott eszembe,, hogy újra műttessem magam, pedig a doki szerint kellene.
2011. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szia, az elözöt szeretném megkérdezni, és hogyan segittet a doki? És természetes uton szültél e?
2011. máj. 11. 10:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én 4 évvel a konizáció után szültem.A dokim lezseren kezelte ,de a szülésznőm rám ijesztett:nehezen tágulok majd,lehetnek utána komplikációk,esetleg újabb konizáció.A szülés hirtelen,5 héttel korábban zajlott,ezért nem szülhettem a választott helyen,dokival,szülésznővel,olyan helyre kellett mennünk,ahol van koraszülött intenzív.A szülésznő ott is rám ijesztett,elhúzódhat a szülés.A magzatvíz elfolyt már itthon,5 perces fájásaim voltak,de nem rendszeresek.CTG-re kötöttek és azt mondták,reggel 7-ig várnak,utána oxitocin,legvégső esetben császár.Hajnali 2 óra volt.Magunkra hagytak,majdnem bealudtunk a férjemmel,hirtelen jött 2 fájás és a babám.A szülésznő úgy rohant be,mert kiabáltam és elfutott dokiért,aki lepihent,hogy én úgyse tágulok.Annyi idő volt csak,hogy kesztyűt húzott,vágott és 4 órakor meglett a babánk.A konizált méhszájra jellemző,hogy sokáig tart,aztán ha tágul,akkor azonnal.Én 4 ujjnyit tágultam fél óra alatt,előtte meg csak 1-et vagy 2-3 órán át.Most 5 hónappal később a dokim szerint olyan szép a méhszáj,hogy dehogyis kell újra műteni,pedig emiatt paráztam a legtöbbet.Sok sikert a szüléshez,biztosan nem lesz komplikáció nálatok sem!
2011. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocsika a kései válaszért. Úgy segített, hogy fájás alatt tágítót. Burokrepesztés után, meg másfél órával meglett a kisebbik fiam. De hozzáteszem, hogy másfél napig vajúdtam az oxi után.
2011. máj. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Hát akkor ez azt jelenti hogy nehéz szülésem lesz mivel nem fogok tágulni a konizácio miatt.....ahogy látom általában nehezen tágult töbnyire mindenki.
2011. máj. 15. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:
10.46-os vagyok,lehet,hogy nem írtam le érthetően,de épp azt meséltem,hogy rám is rám ijesztettek,de mégis pokoli könnyű és gyors szülésem volt.Mindkét véglet előfordulhat persze,de én eleinte nem tágultam,viszont nem voltak erős fájásaim,majd hirtelen kitágultam és már azonnal kint is volt a baba.Szóval nálam nem jött be az" előírás."
2011. máj. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam annyi volt a bibi, hogy októberben volt a műtét, és tavasszal terhes lettem, de december végén, mikor szültem, semmit nem tágultam. Egy ujjnyinál megálltam, csak a doki tudott segíteni, ami ugye nem természetes. De burokrepesztés után, minden gyors volt, szinte észre sem vettem az idő múlását. Már nem bírtam volna tovább. Teljesen kifáradtam. Rá is írták a zárómra, hogy fájás gyengeség lépett fel, meg lement 56-ra a pici szíve kétszer. Szóval be kellett avatkozni. Ha nem így, akkor császár lett volna.
2011. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!