Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért ritka ikres terhességnél...

Miért ritka ikres terhességnél a normàl szülés? Mikor szülhet valaki normàl ikreket?

Figyelt kérdés
2019. nov. 26. 07:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

A természet nem úgy működik ahogy elkepzeled. Korábban egyrészt sokkal kevesebb ikerszules volt. Másrészt ha az első bébi megszületett, a második pedig az anyával együtt meghalt, az evoluciosan még mindig siker volt, így a hajlam nem tűnt el az ikerterhessegre.

De ma hála a császármetszés feltalálásának nem kell magunkat a hamisan jön áhított természetre bízni.

2019. nov. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
81%

Így van, a természet nem készült fel az ikerterhességre, ikerszülésre.

Sok feltételnek kell megfelelni, hogy mehessen a hüvelyi szülés 2 babával. Nem mindegy a lepények száma, elhelyezkedése se már. Hany burokban vannak, várható súlyuk, és ezután jön a babák fekvése. Ráadásul ikreknél gyakoribbak az egyéb szövődmények (toxémia, gdm, trombózis stb, stb, stb).

2019. nov. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
54%
Rokonom másodszorra szült volna természetesen úton egy gyerek után ikreket - az első babát sikerült is, a másodiknál császározni kellett, mert közben megváltozott a helyzete és leesett a szívhangja. Valószínűleg többször van császár, mint indokolt, de az orvosok sem akarnak kapkodni meg az anyák sem akarnak kockáztatni.
2019. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Akkor az ikerterhesség természetellenes rendellenesség?


Értem a megnövekedett kockàzatot. Csak az elvét nem

2019. nov. 26. 10:05
 15/20 anonim ***** válasza:
46%

Természetellenesnek és rendellenesnek nem mondanám. A természetben is sokszor előfordul, hogy olyan fajok, amelyek általában egy utódot szülnek egyszerre, sikeresen kihordanak ikreket is. Ez egy ritka jelenség, de egyáltalán nem rendellenes. Az embernek is minden lehetőség rendelkezésre áll a természet által, hogy természetes úton ikreket szüljön, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy minden egyes nőnek szerencséje van. Az orvosok azért szabnak ilyen feltételeket, mert ma már nem fér bele az, hogy néhányan minden előzetes probléma nélkül belehalnak az ikerszülésbe. Úgy csökkentik ennek a kockázatát, ahogy csak tudják, és a császár általában könnyebben tervezhető és kontrollálható, mint a természetes szülés. Nem biztos, hogy biztonságosabb is, de az orvos jobban kézben tudja tartani a műtét alatt történő eseményeket.

Sok ikerterhességnél egyáltalán nem egyértelmű, hogy szükség lesz császárra, hanem az orvos, vagy az anya véleménye alapján történik. Ikerterhességnél az anyák és az orvosok is jobban hajlanak a császár felé, és akkor is szívesebben választják, ha nem feltétlenül lenne indokolt.

2019. nov. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Czeizelnek van egy videója, nem pont ez a téma, de benne van, hogy sok állatnak akik több kölyköt hordanak ki, mint pl a kutyák,macskák, két kürtőből (azt hiszem ezt a kifejezést használta) áll a méhe, hogy a kölyköknek több helye legyen eltérni. De pl a majmoknál már kezd eltűnni ez a “választék”, a méh egyterű lesz, ez egyre inkább arra hajlamosítja a szervezetet hogy egy utódot hordjon ki, de az fejlettebb legyen mint mondjuk egy kutyakölyök. Ilyen értelemben igen, az ikerterhesség nem egy természetes állapot, de nem kell ezen fennakadni szerintem, a kék szem is egy genetikai mutáció ettől függetlenül elég sokan élnek kék szemmel. A fő kérdésre a válasz, hogy az ikerterhesség mindig nagyobb rizikó, ezért is gyakoribb a császár, az orvosok úgymond nem akarnak feleslegesen kockáztatni, ami rendjén is van szerintem.
2019. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, nem pont ez az a videó, de itt is szó esik róla az elején, a másikat nem találtam de ezen az oldalon volt az is valahol [link]
2019. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia,az angol egeszsegugyi szolgalat szerint 40 % az esely a termeszetes szulesre (itt elunk, sogornomnek most szulettek ikrei azert olvastam utana, de szerintem hasonlo arany lehet otthon is)

Az emlitett egyik termeszetes, egy csaszarol kombora 5% eselyt irtak.

Sok mindentol fugg, sok mindent figyelnek majd. Pl hol tapadt meg a placenta, a babak elhelyezkedese, vagy pl mennyi ver jut az egyes babaknak.(ez utobbi miatt lehet tobb csaszar szerintem, mert itt hamarabb kell kozbelepniuk, minthogy beindulna a szules)

Sogornomnet 34 hetesen csaszaroztak, mert B babahoz tul keves ver jutott, de mivel figyeltek oket, 48 oraval hamarabb megkaptak a tudoerlelo steroidot, igy mindannyian tok jol vannak, csak noniuk kell :)

2019. nov. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Jó hogy nincs rá felkészülve a szervezet természetes úton... alapvetően az ikerterhesség egy hiba a mátrixban. Tehát hiába szép dolog, nem normális jelenség. Ebből adódóan a terhesség is lehet komplikáltabb, veszélyesebb és a szülés is. Egy gyermekkel sem gyaloggalopp, de kettővel, hárommal....na az már maga a csoda, és szerencsére a mai világban sokan élhetik át ezt a hibás csodát kisebb komplikációkkal és végül egészségesen. Az, hogy milyen úton születnek az ikrek szerintem édesmindegy, a lényeg, hogy a babák és az anyuka is túlélje. Olyan természetesnek vesszük már a szülést, hogy bele se gondolunk mennyi veszély van benne. Nyilván az orvosoknak hála már valóban ritka, ha baj történik, de a kisördög sosem alszik.
2020. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha mind kettő baba kettes ikerterhesség esetén jól van befordulva,fejük van aszülőcsatorna fele akkor hüvelyi szülés. ikreknél hüvelyi szülés ritka, császár eset magasabb. van hogy az első baba hüvelyi,a másik baba császár
2021. dec. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!