Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ, hogy kinek mi fáj...

Mitől függ, hogy kinek mi fáj jobban szülés közben? A vajúdás vagy a kitolás? Nektek melyik volt a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés
2019. dec. 2. 22:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem miért mondod, hogy mindenki mást mond, azért elég egybehangzóak a vélemények, a kitolás már megváltás.

Az oxitocinról meg annyit, hogy amikor muszáj, akkor muszáj. Alapban nem sok beleszólásod van, az elején aláíratnak veled egy papírt, hogy mindenben engedelmeskedsz, ha meg nem, mehetsz amerre látsz. Szóval nem te fogod megmondani, hogy kérsz-e oxitocint. Viszont előfordul, hogy siet az orvos, és olyankor is adni akar, hogy előbb hazamehessen. Ilyenkor azért nem árt ágálni egy kicsit.

Nekem az első gyerekemnél elfolyt a magzatvíz, és zöld volt, így nem volt mese, indítani kellett, oxitocin. 1 óráig folyt, semmit nem éreztem, utána viszont jöttek a félperces fájások 1 órán át, a végén már nem voltam magamnál, annyira fájt. A kitolás már nem volt semmi, én meg is lepődtem, hogy ennyitől kijött a gyerek.

A másodiknál nem kaptam oxitocint, indult magától. Persze a doki már készítette mert szombat este volt, de szerencsére nem kellett mégsem. Össze sem tudom hasonlítani. Szinte semmi nem volt az egész.

2019. dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Vajúdás fájt jobban, szintén.

A vége felé amikor nem akart meglazulni teljesen a méhszáj az volt a legrosszabb nekem.

A kitolás nagyon hamar megvolt, és nem volt fájdalmas.

2019. dec. 5. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát nekem a kitolás is fájt. Úgyhogy mégsem egybehangzó, ahogy fentebb írták.
2020. jan. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Anyuka92 válasza:
Nekem a vajúdás fajt nagyon.elotte nap megindittottak mert szivárgott a magzatviz, 2 óra oxi utána semmi.Masnap tagito zsele egész nap fajasok semmi extra este 8- kor vittek fel szuloszobara.Aztan burkot repesztettek na akkor már azért voltak fajasok de tűrhető.Éjfelkor aztán a kemény oxitocin na az durva volt.2 óránként vizsgáltak de nem tagultam.Kozbe mentem zuhanyozni az enyhítette kicsit úgyhogy mindenkinek javasolni tudom a kádban vajúdást ha van ra lehetőség. Aztán reggel 6- kor mondtam h nyomom kell azt mondtak tartsam vissza...fél órát bírtam aztán mondtam h most orvos kell nem bírom már.Abban a pillanatban ott volt a doki megvizsgált és mondta h akkor kezdhetjuk.Amikor nyomtam akkor megkönnyebbülten és 5 perc alatt meglett a kislányom .Az már nekem egyáltalán nem fajt.Engem meg pár órát megfigyeltek utána és egész nap fel sem kelhettem.Azt sem éreztem h vagott kozbe. Mindez szilveszterkor történt.De amint megszületik valóban elmúlik minden fajas.
2020. ápr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
3 szülés után (a harmadik épp a napokban) határozottan mondom, hogy nekem a kitolás sokkal rosszabb. A vajúdásnál az utolsó pár fájás ami kemény, de azt nagyjából sikerül uralnom. Azonban amikor az egész hirtelen átmegy abba a feszítő, görcsös fájdalomba (amit nekem ráadásul még "használnom" is kell), na az kemény. Kb 10 fájás kellett most is, mire megszületett a kincsem, a végén már kiabáltam, azt hittem, szétszakadok. 🙄
2020. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!