Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kicsi és zárt méhszájjal...

Kicsi és zárt méhszájjal szült már valaki 4 kiló körüli babót?

Figyelt kérdés
Nem sok jóval kecsegtet az orvosom, kilátásba helyezte a császárt is. Pedig nagyon beleéltem magam a természetes szülésbe. Mára voltam kiírva, de a babóm még igencsak aktív és bár koponyavégű fekvésű, nagyon fent van még... Méhszáj vizsgálatom volt tegnap és teljesen zárt, és kicsi...
2019. dec. 17. 21:20
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy a kitolás fázisában valahogy kitágulok és megszülethet a fiam?
2019. dec. 17. 21:21
 2/13 anonim ***** válasza:

Persze. Majd a fájások szépen nyitják a méhszájat.


Nekem a 28. Héttől nyitva van. Betöltött 35 hetes vagyok.

2019. dec. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azt nem tudom milyen mikor kicsi a méhszáj (ilyet még nem hallottam ilyet de laikus vagyok) viszont nyilván zárt mehszajjal nem lehet természetesen szülni. Az viszont lehet hogy pár óra múlva elkezdődnek a fájások, zárt méhszájjal, és pár órán belül elkezd kinyilni... Szóval egyáltalán nem törvényszerű (sőt) hogy a vajúdás előtt elkezd nyílni a méhszáj.

Nem tudom miért nem kecsegtet sok jóval a doki... Az hogy most zárt a mehszaj egyáltalán nem ad okot császárra.. Azt h kicsi azt meg mondom sajnos nem tudom mit jelent

2019. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a kicsit én sem értem.
2019. dec. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A "kicsi" mint megállapítás szerintem is szubjektív, de már a második nőgyógyász állítja. Valószínűleg van alapja.

Még nem láttam, nem mértem.

Nem fejtette ki bővebben.

Remélem, hogy extrém tágulékony szerv.

2019. dec. 17. 22:26
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4 kiló körüli gyereket sokan szülnek természetes úton. A gyerek fejmérete és a te medencéd leszűkebb belső átmérője fogja majd eldönteni, kifér e a baba. Az, hogy nagy a súlya, nem jelenti azt, hogy a buksija is annyival nagyobb, lehet hosszabb, vagy "dundibb" is.

Az, hogy mos zárt a méhszáj, ne aggasszon, majd ha beindul a szülés, ki fog tágulni.

2019. dec. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem azert keszulj fel a csaszarra is lelkileg. Ertem, hogy nem szeretned, de ha elutasitod fejben teljesen es megis szukseg lesz ra, akkor a normalisnal jobban meg fog viselni teged. Amugy a babakat is van, hogy elmerik, szoval siman benne van, hogy csak 3,5 kilos. De tenyleg minden eshetosegben probald megtalalni elore a pozitivumot. Pl meg mindig jobb egy csaszar mint egy elhuzodo szules plusz szanaszet szakadni. De termeszetesen drukkolok neked, hogy ugy alakuljon, ahogy elkepzelted.
2019. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kitolási, hanem, a tágulási fázisban, de ki fog nyílni a méhszáj. Készülj fel zenelejátszóval, masszázsolajjal, viccgyűjteménnyel, bármivel, ami jólesik, mert ez sokáig is tarthat. Viszont nincsenek folymatos méhösszehúzódások, csak ritmikusan és egyre gyakrabban visszatérők. A szülésznő kb. óránként megvizsgál, és figyeli, hogy folyamtos-e a tágulás.

Mikor ez fázis véget ér, méhszáj "eltűnt", akkor jön a kitolási szak, és megszületik a gyermek.

2019. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, elírtam, köszönöm! Bízom benne, hogy lesz elegendő tágulásom.
2019. dec. 17. 23:04
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem ezen múlik


A "kicsi" is nagyra tud tágulni



Barátnőm 4450g babát otthon szült meg simán.



Nekem a mégszájam 40+5 napon is 5 cm magas volt és teljesen zárt.

2019. dec. 18. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!