Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha 37-38 héten szeretnék...

Ha 37-38 héten szeretnék szülni, akkor mikor kezdjek inni málnalevél teat, illetve mikor hagyjam abba a magnézium szedést?

Figyelt kérdés
vagy milyen homeos bogyokat lehet szülés elött szedni?hogy beinduljon idöben?
2010. júl. 20. 12:37
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
4000g volt a fiam,egy hete 2 kilonak becsulték a lányomat.ezert mondtak he ne nagyon növesszem,hogy megtudjam szulni,ha netan faros.de bizzunk benne h nem az:)
2010. júl. 20. 14:34
 22/24 anonim ***** válasza:

Nagyon viccesek,ne növeszd.Ha betartasz mindent,nem magas a cukrod akkor mit tehetnél még úgy mégis?A 2kg 33 hétre egyáltalán nem nagy ha jól becsülték meg,mert nálunk nagyokat tévednek néha.Persze erről nem a doki tehet,Ő beírja a paramétereket a gép becsül ennek alapján súlyt.

Végül is rosszabb nem lehet,mint max egy császár.Nem kellemes,jobb simán szülni,de ezt is ki lehet bírni.

Ne stresszeld magad szerintem emiatt.

2010. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Szülésindító "koktél"

Ez az a keverék, amely segíthet abban az esetben, ha az édesanya túlhordja a babáját és szeretné elkerülni a kórházi szülésindítást.


* 1 adag Caulophyllum thalictroides D4,

* 10 csepp Cimicifuga D2,

* 1 adag Pulsatilla D30.



Ezeket kell 2 deciliter vízbe tenni, feloldani, és kis kortyonként 1 óra alatt meginni.

A koktél összetevőiről a gyógyszerész a következőket mondta:


- a Caulophyllum-ot természetes oxitocinnak is nevezik, homeopata orvosok már a 9. hónaptól javasolják, mert fellazítja a méh izomzatát. Szülés alatt segíti a méhszáj tágulását,


- a Cimicifuga fájásgyengeségre jó, tehát segíthet beindítani a szülést,


- a Pulsatilla szintén a méhre hat, a rendszertelen fájásgyengeséget rendszeressé teszi


Szülés előtt. (36. héttől)



Arnica 30 CH (van ahol 9CH higításban ajánlják): a vérzékenység csökkentésére; a szülés alatt keletkező szöveti sérülések, haematómák gyorsabb gyógyulása, az ezekből eredő fájdalmak enyhítése érdekében.


Caulophyllum 30 CH: "homeopátiás oxitocin". A méhnyak izomzatának puhítására, előkészíti a könnyebb vajúdást.


Cimicifuga racemosa 30 CH: szintén méhnyakizom-lazító.


Pulsatilla 15 CH: depresszió, rossz hangulat, érzékenység. (Adagolás: napi 1*5 golyó)


Ignatia 15 CH: ha a kismama izgul, és emiatt gyors a szívverése. (Adagolás: napi 2*5 golyó)



Adagolási javaslat 1.


37. hét: hétfőtől szombatig Cimicifuga napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó


38. hét: hétfőtől szombatig Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó


39. hét: hétfőtől szombatig jóslófájások esetén - Cimicifuga napi 1*5 bogyó; ha nincsenek jóslók Caulophyllum napi 1*5 golyó, vasárnap Arnica 1*5 golyó.



Adagolási javaslat 2.


Caulophyllum 30 CH:


36.héten heti 1x5 golyócska


37.héten heti 2x5 golyócska


38.héten heti 3x5 golyócska


39.héten heti 4x5 golyócska


40.héten heti 5x5 golyócska


41.héten napi 1x5 golyócska


A vajúdás alatt



Arnica 30 CH (vagy 9 CH): Adagolás: a vajúdás kezdetén 1 adag - 5 golyó


Rendszeres fájásoknál felváltva fél óránként:


Caulophyllum 30 CH


Cimicifuga racemosa 30 CH


Esetleg még:


Gelsemium 15 CH: izgalom, lámpaláz, általános izomgyengeség miatt stagnáló szülés. (Adagolás: 3-4 adag)


Pulsatilla 15 CH: rendszertelen fájások, álmosság a vajúdás alatt, friss levegőt igényel a szülő nő. Ferde-farfekvés esetén.



Szülés után:



Arnica 15 CH: napi 1*5 golyó


Staphysagria 30 CH: gátmetszés esetén a sebszélek szebb gyógyulását segíti elő, fájdalomcsillapító hatású. (Adagolás: napi 1-2*5 golyó)


Apis mellifica 15 CH: gátmetszés után szúró, erős fájdalom. Fájdalmas ülés, a jegelés enyhíti a fájdalmakat. (Adagolás: napi 3-4*5 golyó)


Nem próbáltam, én is úgy találtam a neten....

De, amiben hiszünk, az segít is!!!!

2010. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

10,29 Én próbáltam,ez sem jött be.

Ez csakis akkor segít,ha már készülődik a baba,a méhszáj papír vékony,tehát bármikor megindulhat magától is.

2010. júl. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!