Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek! Mi az amit...

Akik már szültek! Mi az amit már nem hagynál szülés közben, hogy csináljanak veled?

Figyelt kérdés

Gondolok például olyanra hogy olvastam valakit kézzel tágitottak és hogy az mennyire nagyon fájdalmas volt, és hát mondták neki a többiek hogy miért hagyta?!


Dehat nyilván ott nem arra gondol a szülő nő hogy ezt szabad e vagy mire jó, ha nem is mondják, hanem az orvosra van bízva ha szerinte ezt kell csinálni akkor ezt kell...

Utána már lehet gondolkozni, hogy lehetett e volna másképp, más megoldással?

Ilyesmi tapasztalatokat várok. Mos tlesz az első szülésem.


2019. dec. 23. 18:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Én háromszor szültem az elsőnél és az utolsónál sem nyúltak bele a folyamatba semmivel, gyorsan, kevés fájdalommal szültem.

A 2.-nál teljesen indokolatlan kaptam oxitocint, a leghosszabb és legfájdalmasabb szülesem volt. A harmadiknál ha megint beprobalkoztak volna vele, biztos visszautasítom de szerencsére nem kellett.

2019. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Indokolatlan oxitocint. 2x szültem, először mivel fogalmam se volt mennyire fog fájni oxi után, nem ellenkezdtem. Vajúdtam már jópár órája. Gyorsítani akart az orvosom aminek akkor örültem, csak nem tudtam milyen áron.

A kicsivel vajúdás közben elfolyt a magzatvíz, ezért 8 centire kitágult méhszájnál bekötötték. Én nem akartam de leráztak, hogy ez kórházi protokol elfolyt magzatvíz esetén és nem volt erőm ellenkezni jobban. Na meg 1. szülésnél még úgy gondoltam gyengék voltak a fájások azért nem tágultam tőle gyorsabban. De második szülésnél eléggé fájt nélküle is ahogy elég gyors volt a tempó is, tényleg nem értem mi értelme volt. Mégegyszer nem fogok szülni egyébként de nem hagynám megint ilyen esetben.

2019. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Burokrepesztést.
2019. dec. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
Engem is tágított az orvos kézzel, baromira kellemetlen volt, de azért bele nem döglöttem. Azt mondjuk lehet kihagynám, de akkor azt se tudtam h éppen mit csinál... erre nem tudsz felkészülni, minden szülés más, lehet nálad nem lesz semmi "extra", lehet nehezebb lesz mint másnak. Minden jót kívánok, ha rám hallgatsz ezen sokat nem agyalsz, hamar vége lesz.
2019. dec. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt egy rossz élmény a szülés, igazából én kértem könnyek közt a dokit, hogy siessünk, én sem tudtam milyen áron. Kézzel tágítás iszonyat fájt, kiabáltam hogy vegye ki belőlem a kezét az orvos, utólag az oxinak sem láttam értelmét. A dologhoz hozzátartozik, hogy front volt és nagyon tele volt a szülőszoba, amit valamilyen szinten megértek.
2019. dec. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
84%

A kézzel tágitást szinte nemi erőszaknak éltem meg. Könyörögtem hogy hagyja abba, de se választ, se indoklást nem kaptam. (Magánkórház, magánorvos, no comment.)


Semmit nem hagynék, be sem mennék. Otthonszülést választanék, közel egy kórházhoz.

2019. dec. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
93%
Én konkrétan betiltanám az oxitocin infúziót. Nem is értem, miért adják. Semmit nem segít a szülés folyamatában, viszont embertelenül megkínoz. Inkább a császár. (ha már oxi KELL és nem csak úgy megszokásból adják, úgyis császár lesz a vége) A beöntés is borzalmas, azt is elutasítanám. Semmit nem segít, cserébe nagyon kellemetlen. A branül meg iszonyúan zavaró. Szóval úgy nagyjából mindent kihagynék, ami a kórházi szüléssel jár.
2019. dec. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen az a baj ezzel a miért hagytad dologgal, hogy vannak kórházak ahol ez egy bevett szokás. Abban a pillanatban én hiába láttam csillagokat a fájdalomtól a kézzel tagitasnal, itt megjegyzem, hogy az esetemben semmit nem is ért, akkor is csinálta, mert, hogy ez kell és ne szóljak bele. Mellesleg fogadott dokim volt, de ahol pl én szültem mindegyik orvosnál kB rutinnak számít sajnos. Nekem ez a 2 napos tágítgatás szenvedtetés és végül császár azt eredményezte, hogy 100szor 1 császár mint ez amin keresztül mentem.

Vagy pl nem lehetett inni. Ez most nem számít nagy dolognak, de amikor 2 napig vajudik az ember lánya és nagyon sok helyen lehet enni inni, az adott kórházban meg leüvöltenek miatta akkor sem tudod megmagyarázni, hogy de bezzeg x helyen elfogadott és te inni fogsz. Szval ha megteheted akkor járj utána, hogy melyik kórházban mi a protokoll és inkább ott szülj, mert ha ezek a dolgok abban a bizonyos kórházban bevett szokás te hiába utasítod vissza, akkor is az lesz amit az orvos mond.

2019. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%

Első szülésnél kaptam oxytocint én is, és (mivel első szülésnél ez nem is volt kérdés) gátmetszés is volt. A másodiknál már gátvédelemmel szültem, és előre megbeszéltem, hogy oxytocint csak a legvégső esetben adjanak, de inkább akkor se, így szerencsére nem kaptam és minden rendben ment. Az első szülés iszonyú volt, a gátsebem még a kórházban szétnyílt és hetekig nem gyógyult be, be is gyulladt. Miután végre begyógyult, még hónapokig nagyon érzékeny volt. A második szülés sokkal elviselhetőbb volt, és utána már a kórházban sokkal könnyebben mozogtam, tudtam ülni.

A nagyobbik fiam figyelemzavaros-hiperaktív lett, szerintem van némi köze az oxytocinhoz is. Így ezt a két beavatkozást biztosan nem engedném, ha még egyszer szülnék.

2019. dec. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%
Na igen. Elméletben nagyon szépen meg lehet fogalmazni, hogy hogyan (nem) szeretnél szülni. Csak amikor ott vagy és nagyon fáj, már ott tartasz, hogy akár meg is ölhetnek csak legyen már vége, akkor nincs erőd kiállni a jogaidért. Ott, akkor kb.mindent elfogadsz, ami egy icipici halovány reménysugárral kecsegtet. Én úgy indultam neki, hogy semmilyen beavatkozást nem szeretnék. Ebből az lett, hogy 3 nap alatt mindent kipróbáltak rajtam.
2019. dec. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!