Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek! Mi az amit...

Akik már szültek! Mi az amit már nem hagynál szülés közben, hogy csináljanak veled?

Figyelt kérdés

Gondolok például olyanra hogy olvastam valakit kézzel tágitottak és hogy az mennyire nagyon fájdalmas volt, és hát mondták neki a többiek hogy miért hagyta?!


Dehat nyilván ott nem arra gondol a szülő nő hogy ezt szabad e vagy mire jó, ha nem is mondják, hanem az orvosra van bízva ha szerinte ezt kell csinálni akkor ezt kell...

Utána már lehet gondolkozni, hogy lehetett e volna másképp, más megoldással?

Ilyesmi tapasztalatokat várok. Mos tlesz az első szülésem.


2019. dec. 23. 18:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%

Oxytocin. Hanyatt fektetés, lábak kengyelbe kötése. Tolófájás nélküli, parancsszóra nyomatás. A gyerek kikönyöklése. Bazi nagy gátmetszés. Utána összevarrás (vagyis csak próbálkozás) túladagolt érzéstelenítővel, amitől nem sikerült rendesen összeilleszteni a sebszéleket.

Bár inkább arra szavazok, hogy úgy en bloc a hüvelyi úton való megszülesztés. A császár (ha nem sürgősségi) kiszámíthatóbb, biztonságosabb a gyerekre nézve. Az enyém ezzel szemben nagyon gáz lett a fentiek után. Együtt élni meg nem nekik kell vele, hanem nekem és a családomnak...

2019. dec. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem szólni se szólt a szülésznő, hogy ad oxit. Egyszer csak megjelent és bármilyen magyarázat nélkül elkezdett babrálni az infúziómmal. Férjem rákérdezett, az volt a válasza, hogy "egy kis erősítőt ad csak". Többszöri, a végén már-már emelt hangú kérdés után bökte csak ki, hogy oxi. Miután kérdeztem, hogy tényleg szükséges-e, megrángatta a vállát és közölte, hogy neki mindegy, ő reggel 7-ig ráér, ha akarjak, szenvedjek csak tovább. Az eredmény az lett, hogy a kislányomnak mindkét kulcscsontja eltört, nekem pedig az utolsó csigolyám. SOHA többet nem vagyok hajlandó elviselni ilyen bánásmódot - főleg egy fogadott szülésznőtől! De akkor a pokoli fájdalom kellős közepén erőm sem volt kiállni magamért, kábé azt se tudtam, hogy hol vagyok, első baba volt, csak arra tudtam gondolni hogy bármi áron, csak egészséges legyen. Kétséges hogy lesz-e tesó, de ha lesz, akkor máshol, más stábbal és más módszerrel. Még egyszer én ezt nem szeretném átélni.
2019. dec. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
15%
Engem csak az érdekel, miért szültetek annak, akinél, ha aztán megkérdőjelezitek a tudását, stb.
2019. dec. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
2 napos vajúdás alatt engem is a kézzel való tágítás és az állandó ide-oda "taszigálásom" zavart. Olyan testhelyzetekbe kellett lennem amit én nem akartam. Fiatal kezdő szülésznő volt (nem fogadott) és mintha rajtam kisérletezett volna. Egy fura kagyló alakú ágyra raktak, ami meg volt emelve folyton lecsúsztam róla, és minden fájás után egyik oldaláról a másikra kellett fordulnom, majd 4kézlábra. Na az számomra megalázó testhelyzet volt, olyan gyenge voltam majdnem hasra is estem és akkor is felnyúltak. Azonnal ahogy bírtam visszafordultam. Közben kiderült hogy már 8 órája mekóniumos a magzatvíz és nem tágulok semmit, akkor császárt követeltem ki. Nem akartam, de ott már nagyon rettegtem hogy mi lesz a babámmal. Nem tudom mit lehetett volna másképp, de ha megint szülök a kézi tágítást és négykézláb testhelyzetet nem hagyom az 100000%.
2019. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%

Tudom nem épp a kérdésre válasz... De ennyi szörnyű tapasztalat mellé muszáj leírnom... 😀

Nekem indított szülésem volt(ez volt az első), két méhszájérlelő tablettával majd burokrepesztéssel majd oxival...

4 órán át jöttek a brutál fájások majd 15 perc alatt kint is volt a kislány... Arra, hogy összevartak én nem is emlékszem mert annyira lekötött,h a kicsi lányom ott van a mellkasomon a férjem meg ott bőg mellettem, h van egy lánya, hogy én észre sem vettem, hogy összevarrt a doki...

Nem tudom milyen mikor természetesen indul a dolog talán a következő olyan lesz...

De ez a 4 óra sem volt szörnyű, a dokim is jó fej volt és az ügyeletes szülésznő pedig egy álom...

Nekem oxi ide vagy oda nagyon pozitív élmény volt a szülés... 🙂🙂🙂

(amúgy Kecskeméten szültem, nagyon profi az ottani csapat)

2019. dec. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 khniki ***** válasza:
66%
Hmm, sokan nem hagynák az oxytocint. Én is kaptam, mivel folyt a magzatvíz, de nem igazán voltak fájások. Ez végre beinditotta, 4 óra alatt teljesen kinyílt a méhszáj. Örültem neki. De másba nem piszkáltak bele, az orvost direkt úgy választottam, hogy a háborítatlan természetes szülést pártolja.
2019. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Gátmetszést ( indokolatlanul, ezt a legnehezebb eldönteni mikor az..

Tágítást

Lekötözést

2019. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#10: Ezért hasznos, ha nem vagy egyedül. Nekem mindkettő apás szülés volt, de ha a férjem nem lett volna hajlandó velem lenni, biztosan megkértem volna az anyukámat/nővéremet/barátnőmet, hogy jöjjön be velem. Velük is meg kell előre beszélni, mi az, ami neked fontos, és igenis álljon ki melletted, figyeljen oda, mi történik. Az is jó, ha van fogadott szülésznő, nekem a másodiknál volt, az elsőnél még nem lehetett, ráadásul a fogadott orvosom külföldön volt és ügyeletes dokinál szültem (bár utólag kiderült, hogy még vele jártam jobban). A mai napig nagyon hálás vagyok a szülésznőnek, a dokimmal is jól együtt tudtak dolgozni.
2019. dec. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Indítást 40. hét előtt -nyaralni ment az orvosom...
2019. dec. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2019. dec. 24. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!