Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik már szültek! Mi az amit...

Akik már szültek! Mi az amit már nem hagynál szülés közben, hogy csináljanak veled?

Figyelt kérdés

Gondolok például olyanra hogy olvastam valakit kézzel tágitottak és hogy az mennyire nagyon fájdalmas volt, és hát mondták neki a többiek hogy miért hagyta?!


Dehat nyilván ott nem arra gondol a szülő nő hogy ezt szabad e vagy mire jó, ha nem is mondják, hanem az orvosra van bízva ha szerinte ezt kell csinálni akkor ezt kell...

Utána már lehet gondolkozni, hogy lehetett e volna másképp, más megoldással?

Ilyesmi tapasztalatokat várok. Mos tlesz az első szülésem.


2019. dec. 23. 18:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Oxitocin es fekves poziciovaltas javaslasa helyett, rutin ctg szivhanghallgatas helyett, mehszajtagitas es hasbakonyokles poziciovaltas javaslasa helyett, gatmetszes fuggoleges pozicio, kad hasznalata es gatvedelem helyett. A helyettek-et azert irtam be, mert a masodik, korhazon kivuli szulesemnel azok voltak, az elso el meg ezeket csinalta a fantasztikus “szaksegitseg”, aminek borzalmas gyermekagyi idoszak, es utana kovetkezo nehez evek lettek a kovetkezmenye, amit a mai nem hevertem ki, pedig evek teltek el. A masodikszulesnel az osszes beavatkozas a szivhabghallgatas, a poziciovaltas javaslasa es az aktiv gatvedelem volt, pedig nagy sulyu babam lett, nagyobb, mint az elozo, es hatalmas buksival szuletett, joval nagyobbal, mint az elso, szoval nekem aztan mondhatjak, hogy szukseg volt a beavatkozasokra. Rengetegfugg attol, hogy a szaksegitseg mit akar csinalni, miben hisz, hiaba akar a no kiallni magaert, en ezeket az elso szulesnel sem akartam, de nemvoltam ott mar olyanallapotban, hogy visszautasitsam. Sot, a masodiknal en kertemvolna olyan beavatkozast, amit kirhazi korulmenyek kozott a legtobb helyen vegeznek, de visszautasitottak a kockazatai miatt. Elobb szulnek a korhaz parkolojaban vagy wcjeben, HA a varandossag problemamentes (ha nemaz, az mas), mint a legtobb korhaz szaksegitsegevel...
2019. dec. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, a kadat kihagytam, az elsonel is rendelkezesre allt, meg is volt toltve, a masodiknal is ki kellett belole egy ponton jonni, de a vegen mondtak, hogy mindjart mehetek vissza, es menjek is, mert rengeteget segit a gatvedelemben.
2019. dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, a könyöklés, gátmetszés mind azt az érdeket szolgálja hogy az újszülött minél hamarabb kikerüljön. Szerintem egy pár hetes vágás igazán megéri hogy ne oxigénhiányos fogyatékos gyereked legyen.
2019. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
#23 igen, de valahogy eljut oda a folyamat, hogy ezekre a beavatkozásokra szükség lesz. Ha hagyják a nőt a saját tempójában vajúdni, nem nyúlnak bele a folyamatba, akkor nagyon picike a valószínűsége, hogy szükség lenne hasba könyöklésre meg gátmetszésre. Sokszor nem is fizikai, hanem pszichés gátja van a szülés folyamatának.
2019. dec. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#23, a konyoklessel nem engedik fajasok kozott visszacsuszni a babat, pont, amikor oxigenhez juthatna...
2019. dec. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hát az enyém pont ezek miatt is lett fogyatékos, illetve az indokoltnál rosszabb állapotú 🙄 Ahelyett, hogy lett volna annyi ész, hogy a biztonság kedvéért megcsászároznak, és nem kockáztatják, hogy a GDM okozta idegrendszeri károsodásra még kerüljön egy jó nagy lapáttal...
2019. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!